IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

BMW 318i - modificari posibile?

This topic is about BMW 318i - modificari posibile?, the author, polbr, wrote about: Salutare, as vrea sa stiu daca se pot modifica (inlocui) urmatoarele: - ornamente (benzi) bord - faruri - pentru adaugare xenon Sfatuiti-ma va rog dac ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> BMW 318i - modificari posibile?
polbr
post Dec 22 2007, 09:45 PM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 16
Joined: 8-December 07
Member No.: 115.747




Salutare,

as vrea sa stiu daca se pot modifica (inlocui) urmatoarele:
- ornamente (benzi) bord
- faruri - pentru adaugare xenon

Sfatuiti-ma va rog daca este rezonabil financiar si cum/unde; masina este in leasing unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tutorial
post Dec 26 2007, 09:40 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 3-December 07
Member No.: 115.688



Salut,
in legatura cu ornamentele sigur se pot inlocui si nici nu sunt asa scumpe(350ron fara tva si manopera)..asta la contempo in Brasov.
Si xenonul se poate schimba dar asta nu stiu cat costa.
eu am un 320 d din 2003, deci un e46, nu stiu ce model ai tu(e46 sau e90) dar tot pe acolo se invart preturile.
Da un telefon la contempo si intereseaza-te!
Numai bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
polbr
post Dec 29 2007, 10:40 PM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 16
Joined: 8-December 07
Member No.: 115.747



QUOTE(tutorial @ Dec 26 2007, 09:40 PM) *
Salut,
in legatura cu ornamentele sigur se pot inlocui si nici nu sunt asa scumpe(350ron fara tva si manopera)..asta la contempo in Brasov.
Si xenonul se poate schimba dar asta nu stiu cat costa.
eu am un 320 d din 2003, deci un e46, nu stiu ce model ai tu(e46 sau e90) dar tot pe acolo se invart preturile.
Da un telefon la contempo si intereseaza-te!
Numai bine


multumesc pentru informatii. De fapt sunt 2 ornamente bord, 2 in usi, consola cu schimbatorul de viteze si mai ceva mai mici, deci minimum 5 - asta inseamna aprox. 5x350 +tva+ manopera?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BRAC
post Jan 1 2008, 10:06 PM
Post #4


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 388
Joined: 19-January 06
From: BT
Member No.: 65.872



Cred ca ornamentele de pe masina ta sunt standard si vrei sa-ti pui de lemn.Vezi pe oferta de la seria trei cat costa in plus cele de lemn la care mai adaugi vreo 100 euro pretul celor standard si obtii un pret minim pentru cele de lemn. Am scris minim pentru ca s-ar putea ca sa fie mult mai scumpe daca le comanzi ca piese.


--------------------
330ci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
polbr
post Jan 3 2008, 08:00 PM
Post #5


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 16
Joined: 8-December 07
Member No.: 115.747



QUOTE(BRAC @ Jan 1 2008, 10:06 PM) *
Cred ca ornamentele de pe masina ta sunt standard si vrei sa-ti pui de lemn.Vezi pe oferta de la seria trei cat costa in plus cele de lemn la care mai adaugi vreo 100 euro pretul celor standard si obtii un pret minim pentru cele de lemn. Am scris minim pentru ca s-ar putea ca sa fie mult mai scumpe daca le comanzi ca piese.


cam asa am inteles si eu intre timp, oricum la reprezentanta pretul total e de vreo 4000 ron, ceea ce mi se pare ca nu merita. multumesc pentru info.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tutorial
post Jan 8 2008, 08:42 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 3-December 07
Member No.: 115.688



cam asa am inteles si eu intre timp, oricum la reprezentanta pretul total e de vreo 4000 ron, ceea ce mi se pare ca nu merita. multumesc pentru info.
[/quote]

Eu nu stiu unde anume ai fost tu...dar eu la Brasov la contempo am si vrut sa fac comanda, dar ei mi-au sugerat ca nu ar merita la cum arata interiorul meu si uite, acum ma uit pe anexa care mi-au dat-o si scrie alb pe negru "ornamente din aluminiu 527ron" +TVA.(la care mai pui manopera...care cat poate fi..100-200ron)
PAi, aluminiu, lemn, carbon tot acolo e...
si da...sunt pentru cele 4 portiere, consola centrala, la baza schimbatorului si pe volan...asa ca...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
polbr
post Jan 9 2008, 10:47 PM
Post #7


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 16
Joined: 8-December 07
Member No.: 115.747






La BMW Timisoara... eu am pe aluminiu, tu de care ai? Poate facem un deal rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 3rd May 2024 - 09:17 PM