Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW 318i - modificari posibile?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
polbr

Salutare,

as vrea sa stiu daca se pot modifica (inlocui) urmatoarele:
- ornamente (benzi) bord
- faruri - pentru adaugare xenon

Sfatuiti-ma va rog daca este rezonabil financiar si cum/unde; masina este in leasing unsure.gif
tutorial
Salut,
in legatura cu ornamentele sigur se pot inlocui si nici nu sunt asa scumpe(350ron fara tva si manopera)..asta la contempo in Brasov.
Si xenonul se poate schimba dar asta nu stiu cat costa.
eu am un 320 d din 2003, deci un e46, nu stiu ce model ai tu(e46 sau e90) dar tot pe acolo se invart preturile.
Da un telefon la contempo si intereseaza-te!
Numai bine
polbr
QUOTE(tutorial @ Dec 26 2007, 09:40 PM) *
Salut,
in legatura cu ornamentele sigur se pot inlocui si nici nu sunt asa scumpe(350ron fara tva si manopera)..asta la contempo in Brasov.
Si xenonul se poate schimba dar asta nu stiu cat costa.
eu am un 320 d din 2003, deci un e46, nu stiu ce model ai tu(e46 sau e90) dar tot pe acolo se invart preturile.
Da un telefon la contempo si intereseaza-te!
Numai bine


multumesc pentru informatii. De fapt sunt 2 ornamente bord, 2 in usi, consola cu schimbatorul de viteze si mai ceva mai mici, deci minimum 5 - asta inseamna aprox. 5x350 +tva+ manopera?
BRAC
Cred ca ornamentele de pe masina ta sunt standard si vrei sa-ti pui de lemn.Vezi pe oferta de la seria trei cat costa in plus cele de lemn la care mai adaugi vreo 100 euro pretul celor standard si obtii un pret minim pentru cele de lemn. Am scris minim pentru ca s-ar putea ca sa fie mult mai scumpe daca le comanzi ca piese.
polbr
QUOTE(BRAC @ Jan 1 2008, 10:06 PM) *
Cred ca ornamentele de pe masina ta sunt standard si vrei sa-ti pui de lemn.Vezi pe oferta de la seria trei cat costa in plus cele de lemn la care mai adaugi vreo 100 euro pretul celor standard si obtii un pret minim pentru cele de lemn. Am scris minim pentru ca s-ar putea ca sa fie mult mai scumpe daca le comanzi ca piese.


cam asa am inteles si eu intre timp, oricum la reprezentanta pretul total e de vreo 4000 ron, ceea ce mi se pare ca nu merita. multumesc pentru info.
tutorial
cam asa am inteles si eu intre timp, oricum la reprezentanta pretul total e de vreo 4000 ron, ceea ce mi se pare ca nu merita. multumesc pentru info.
[/quote]

Eu nu stiu unde anume ai fost tu...dar eu la Brasov la contempo am si vrut sa fac comanda, dar ei mi-au sugerat ca nu ar merita la cum arata interiorul meu si uite, acum ma uit pe anexa care mi-au dat-o si scrie alb pe negru "ornamente din aluminiu 527ron" +TVA.(la care mai pui manopera...care cat poate fi..100-200ron)
PAi, aluminiu, lemn, carbon tot acolo e...
si da...sunt pentru cele 4 portiere, consola centrala, la baza schimbatorului si pe volan...asa ca...
polbr



La BMW Timisoara... eu am pe aluminiu, tu de care ai? Poate facem un deal rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.