IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

VECTRA B

This topic is about VECTRA B, the author, black//, wrote about: AM O MARE DILEMA....VREAU UN OPEL VECTRA B...DAR IN ULTIMUL TIMP AM AUZIT NUMAI LUCRURI NASPA DESPRE MASINILE ASTEA,CIK PRIMA PIESA CARE CADE E CALCUL ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> VECTRA B
black//
post Aug 16 2008, 02:21 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 16-August 08
Member No.: 117.761



AM O MARE DILEMA....VREAU UN OPEL VECTRA B...DAR IN ULTIMUL TIMP AM AUZIT NUMAI LUCRURI NASPA DESPRE MASINILE ASTEA,CIK PRIMA PIESA CARE CADE E CALCULATORUL SI APOI CASETA DE DIRECTIE...STIE CINEVA CUM SUNT LA PIESE? DISTRIBUTIA CAT COSTA LA 2.0, BUCSE. AR FI MAI BUN UN GOLF IV? HELP PLSSSS!!!!:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
varak
post Aug 18 2008, 11:13 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 22
Joined: 4-October 07
Member No.: 114.903



QUOTE (black// @ Aug 16 2008, 02:21 PM) *
AM O MARE DILEMA....VREAU UN OPEL VECTRA B...DAR IN ULTIMUL TIMP AM AUZIT NUMAI LUCRURI NASPA DESPRE MASINILE ASTEA,CIK PRIMA PIESA CARE CADE E CALCULATORUL SI APOI CASETA DE DIRECTIE...STIE CINEVA CUM SUNT LA PIESE? DISTRIBUTIA CAT COSTA LA 2.0, BUCSE. AR FI MAI BUN UN GOLF IV? HELP PLSSSS!!!!:(


Salut
Eu am un Vectra B din 1998, luat acum 5 luni. A fost adus in romania de un vecin, deci mai stiu cate ceva din istoria masinii. Probleme la calculator sau la directie nu a avut niciodata, si nici nu am auzit sa fie probleme des intalnite la modelul asta. Singura boala a masinii la calculator este ca se deterioreaza display-ul din bord, dar se poate repara ieftin (singur sau la cineva priceput, trebuie curatate niste contacte la el). In rest masina nu a avut probleme majore in 150.000 km. Daca vrei mai multe detalii intra pe un forum specializat opel, unde sunt f multi posesori de vectra b (ex. clubopel.com).

In legatura cu piesele, sunt ieftine si se gasesc usor pe piata, noi sau sh. Schimbatul unei distributii de duce pe la 3-4 milioane + manopera (aici depinde unde vrei sa o faci).

This post has been edited by varak: Aug 18 2008, 11:14 AM


--------------------
Suzuki Samurai 88'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelinn
post Feb 4 2009, 10:13 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 4-February 09
Member No.: 119.195



- Am un vectra b din 1998 cu motor de 2000cc diesel (x20DTH) si nu stiu de ce cand nu accelerez mi se aprinde un bec cu un motor si nu are putere.. cineca zice ca ar fi catalizatorul infundat... chiar si atunci cand nu este beculetzul aprins motorul nu are putere. unsure.gif astept rsp de la un cunoscator/....mercy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SergiuP4
post Feb 9 2009, 08:37 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 1-January 09
Member No.: 118.874



QUOTE (adelinn @ Feb 4 2009, 10:13 PM) *
- Am un vectra b din 1998 cu motor de 2000cc diesel (x20DTH) si nu stiu de ce cand nu accelerez mi se aprinde un bec cu un motor si nu are putere.. cineca zice ca ar fi catalizatorul infundat... chiar si atunci cand nu este beculetzul aprins motorul nu are putere. unsure.gif astept rsp de la un cunoscator/....mercy



Salut
Nu are putere atunci cand mergi sau cand stai pe loc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cosmin87
post Apr 22 2010, 05:18 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 22-April 10
Member No.: 125.359



Cine pote sa imi spuna daca se potriveste cutia de viteze de la un opel vectra b cu motor de 2.0 benzina la un opel vectra b cu motor de 1.8 16v. astept rasp urgent. merci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian1984
post Feb 2 2011, 06:57 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 2-February 11
Member No.: 131.172



QUOTE (cosmin87 @ Apr 22 2010, 05:18 PM) *
Cine pote sa imi spuna daca se potriveste cutia de viteze de la un opel vectra b cu motor de 2.0 benzina la un opel vectra b cu motor de 1.8 16v. astept rasp urgent. merci

nu se potriveste cutia de opel le cel de 2000 dar in schimb la mot de 1.8 se potriveste cutie de caalibra ca au acelasi motor cel de 1,8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 10:06 AM