Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VECTRA B
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Vectra / Insignia
black//
AM O MARE DILEMA....VREAU UN OPEL VECTRA B...DAR IN ULTIMUL TIMP AM AUZIT NUMAI LUCRURI NASPA DESPRE MASINILE ASTEA,CIK PRIMA PIESA CARE CADE E CALCULATORUL SI APOI CASETA DE DIRECTIE...STIE CINEVA CUM SUNT LA PIESE? DISTRIBUTIA CAT COSTA LA 2.0, BUCSE. AR FI MAI BUN UN GOLF IV? HELP PLSSSS!!!!:(
varak
QUOTE (black// @ Aug 16 2008, 02:21 PM) *
AM O MARE DILEMA....VREAU UN OPEL VECTRA B...DAR IN ULTIMUL TIMP AM AUZIT NUMAI LUCRURI NASPA DESPRE MASINILE ASTEA,CIK PRIMA PIESA CARE CADE E CALCULATORUL SI APOI CASETA DE DIRECTIE...STIE CINEVA CUM SUNT LA PIESE? DISTRIBUTIA CAT COSTA LA 2.0, BUCSE. AR FI MAI BUN UN GOLF IV? HELP PLSSSS!!!!:(


Salut
Eu am un Vectra B din 1998, luat acum 5 luni. A fost adus in romania de un vecin, deci mai stiu cate ceva din istoria masinii. Probleme la calculator sau la directie nu a avut niciodata, si nici nu am auzit sa fie probleme des intalnite la modelul asta. Singura boala a masinii la calculator este ca se deterioreaza display-ul din bord, dar se poate repara ieftin (singur sau la cineva priceput, trebuie curatate niste contacte la el). In rest masina nu a avut probleme majore in 150.000 km. Daca vrei mai multe detalii intra pe un forum specializat opel, unde sunt f multi posesori de vectra b (ex. clubopel.com).

In legatura cu piesele, sunt ieftine si se gasesc usor pe piata, noi sau sh. Schimbatul unei distributii de duce pe la 3-4 milioane + manopera (aici depinde unde vrei sa o faci).
adelinn
- Am un vectra b din 1998 cu motor de 2000cc diesel (x20DTH) si nu stiu de ce cand nu accelerez mi se aprinde un bec cu un motor si nu are putere.. cineca zice ca ar fi catalizatorul infundat... chiar si atunci cand nu este beculetzul aprins motorul nu are putere. unsure.gif astept rsp de la un cunoscator/....mercy
SergiuP4
QUOTE (adelinn @ Feb 4 2009, 10:13 PM) *
- Am un vectra b din 1998 cu motor de 2000cc diesel (x20DTH) si nu stiu de ce cand nu accelerez mi se aprinde un bec cu un motor si nu are putere.. cineca zice ca ar fi catalizatorul infundat... chiar si atunci cand nu este beculetzul aprins motorul nu are putere. unsure.gif astept rsp de la un cunoscator/....mercy



Salut
Nu are putere atunci cand mergi sau cand stai pe loc?
cosmin87
Cine pote sa imi spuna daca se potriveste cutia de viteze de la un opel vectra b cu motor de 2.0 benzina la un opel vectra b cu motor de 1.8 16v. astept rasp urgent. merci
adrian1984
QUOTE (cosmin87 @ Apr 22 2010, 05:18 PM) *
Cine pote sa imi spuna daca se potriveste cutia de viteze de la un opel vectra b cu motor de 2.0 benzina la un opel vectra b cu motor de 1.8 16v. astept rasp urgent. merci

nu se potriveste cutia de opel le cel de 2000 dar in schimb la mot de 1.8 se potriveste cutie de caalibra ca au acelasi motor cel de 1,8
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.