IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Navigatie Landcruiser 120 si sistem audio

This topic is about Navigatie Landcruiser 120 si sistem audio, the author, Pana61329, wrote about: Aveti idee ce sistem de navigatie este montat pe LC 120? Dealerii de la noi ofera update-uri atunci cand apar? Referitor la CD-changer-ul cu 6 discuri ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Navigatie Landcruiser 120 si sistem audio
Pana61329
post Aug 9 2006, 07:29 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 18-November 05
From: Bucuresti
Member No.: 61.322



Aveti idee ce sistem de navigatie este montat pe LC 120? Dealerii de la noi ofera update-uri atunci cand apar?
Referitor la CD-changer-ul cu 6 discuri: poate fi inlocuit cu un altul de pe piata (bineinteles cu compatibilitate mp3....mi se pare desuet sa nu ai asa ceva in 2006 pe o masina de 40000 mai ales ca mi se pare ca cel din echipare nu primeste CD-R) ? are conector universal sau e ceva propietar? afecteaza cumva garantia inlocuirea lui?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DAN
post Aug 9 2006, 08:31 AM
Post #2


TODAY TOMORROW TOYOTA
******

Group: Membri
Posts: 1.120
Joined: 22-February 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 68.957



Acele update-uri si normal ca se ofera atunci cand apar, numai sa apara biggrin.gif .Cat despre CD-changer il poti schimba numai ca te sfatuiesc sa il schimbi in service toyota( ptr garantie).Si sa stii ca citeste CD-R


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pana61329
post Aug 10 2006, 12:24 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 18-November 05
From: Bucuresti
Member No.: 61.322



Pe usita cd-changerului scria ca e posibil sa nu recunoasca CD-R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Aug 14 2006, 08:57 AM
Post #4


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



unele cd-r depinde de viteza cu care sunt scrise si nu citeste cd-rw deloc


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miki61734
post Aug 20 2006, 12:29 AM
Post #5


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 24-November 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 61.727



Dane,
cat costa un sistem de navigatie pentru Avensis si daca se poate utiliza prin Romania....sunt harti in RO pentru sistemul de navigatie???
Multumesc frumos.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toyxen
post Aug 23 2006, 04:37 PM
Post #6


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 334
Joined: 28-November 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 62.227



Pe a meu zice ca ii versiunea 2005/2006 parca. Ceea ce ma duce cu gandul ca fata de versiunea 2004/2005 a aparut un update. Si totusi la service-ul Toyota nu este disponibil. Din cate am vazut, sub scaunul pasagerului se afla unitatea DVD pe unde ar trebui sa se incarce noul soft. Cre ca ii treaba de 20 de minute si nu inteleg de ce nu stie nimeni de la Toyota cand urmeaza sa apara versiunea noua.

In alta ordine de idei am folosit vara asta navigatia la greu si am fost super multumit. Pe o scara de la 1-10 as spune ca merita un 8. Super de ajutor, unde mai pui ca am scapat de o groaza de papir prin masina.


--------------------
Toyota Land Cruiser 120
Audi TT 2.0 TFSI --> @Haudi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Aug 23 2006, 06:05 PM
Post #7


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



nu iti schimba nimic , iti da un alt dvd care il schimbi acolo si gata . e f misto pt ca e legat la satelit si ti da informatii live despre trafic , l am incercat si io in austria si ghermania biggrin.gif


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pana61329
post Aug 25 2006, 07:13 AM
Post #8


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 18-November 05
From: Bucuresti
Member No.: 61.322



Gata, a venit masina si merg CD-R in cd-changer. Are cineva idee daca in locul cd-changer-ului din echipare se poate monta altul - JVC cu mp3 spre exemplu? e vreun conector propietar toyota?
Referitor la navigatie, e dezarmant cat de normal li se pare celor de la Toyota sa-ti ia banii pt ceva care nu poate fi folosit. Din cate am vazut sunt folosite harti Navteq asa ca e foarte probabil sa apara un update de harti mai devreme de un an. Ce e iarasi ciudat e ca pe site-ul Navteq Toyota nu apare in lista celor care folosesc sistemul lor de navigatie.
Dar probabil ca pentru navigatie ar trebui facut un topic separat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post Aug 25 2006, 08:39 AM
Post #9


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



si eu am un navigator cu harti de la navigon biggrin.gif ca asta e firma care produce.
daca vreti, putem incerca sa vedem daca merge europa de est :angel: la mine cel putin merge ok (nu exista romania inca, cica in curand va apare)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DAN
post Sep 1 2006, 08:46 AM
Post #10


TODAY TOMORROW TOYOTA
******

Group: Membri
Posts: 1.120
Joined: 22-February 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 68.957



QUOTE(Miki61734)
Dane,
cat costa un sistem de navigatie pentru Avensis si daca se poate utiliza prin Romania....sunt harti in RO pentru sistemul de navigatie???
Multumesc frumos.

Pentru avensis nu exista navigatie inca.Nu iti poti monta navigatie decat cu ajutorul unui palm, si te ajunge cateva sutici de euro.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 03:54 PM