IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

defectiune stropitor luneta Ibiza

This topic is about defectiune stropitor luneta Ibiza, the author, Gigi26392, wrote about: Am un Ibiza 2004 si de vreun an de zile nu-mi merge stergatorul lunetei, in sensul ca se aude motorasul, se roteste stergatorul dar nu stropeste. N-am ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> defectiune stropitor luneta Ibiza
Gigi26392
post May 25 2010, 02:30 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 26-May 04
From: Bucuresti
Member No.: 26.385



Am un Ibiza 2004 si de vreun an de zile nu-mi merge stergatorul lunetei, in sensul ca se aude motorasul, se roteste stergatorul dar nu stropeste. N-am gasit locul de unde pleaca furtunele ca sa le suflu uc presiune. Nici un alt rezervor pentru stropitorul lunetei n-am gasit in spate...cred ca se alimenteaza de la cel principal, din fata.
Ma ajutati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post May 25 2010, 07:10 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Da' stiu ca ai avut ceva rabdare pana te-ai decis sa-i dai de cap problemei biggrin.gif

Rezervorul de apa principal este si pt stergatoarele fata si pt cel spate, doar ca e mai mare dpdv al volumului.
Verifica faptul ca:
1= furtunasul care pleaca spre luneta nu este iesit
2= nu exista mizerie solidificata la stropitor spate

Umple vasul la maxim si incearca astfel sa stropesti luneta, dupa ce-ai verificat ca furtunasul nu este pe undeva iesit / blocat cu mizerie.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 11:12 AM