IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Primera Visia CarKit

This topic is about Primera Visia CarKit, the author, Popa83276, wrote about: Am si eu o intrebare, s-a discutat la un moment dat ca la un service din tara, cineva si-a montat la Primera CarKitul original (cel care e conectat si ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Primera Visia CarKit
Popa83276
post Aug 21 2006, 04:51 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 26-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 83.269



Am si eu o intrebare, s-a discutat la un moment dat ca la un service din tara, cineva si-a montat la Primera CarKitul original (cel care e conectat si la displayul de pe bord) cu vreo 12 milioane.
Eu am intrebat la un dealer din Bucuresti si mi-a spus ca nu e posibil. Daca si-a mai facut cineva asa ceva in Bucuresti il rog sa ma indrume si pe mine.
De asemenea, m-ar interesa daca cineva a reusit sa lege la displayul de pe bord alte instrumente (un DVD player, un TV Tuner, un PDA pentru navigatie etc.) in scopul de a-i folosi capacitatea la maxim. Ca la urma urmei e un display color care poate avea f. multe intrebuintari, nu doar de a-mi arata camera spate, ceasul si temperatura. Daca tot sunt hotarat sa imi iau PDA cu navifgatie, poate am la indemana si o solutie sa folosesc acest ecran (care e facut pt asa ceva doar la Acenta).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
test70259
post Aug 21 2006, 07:55 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 27
Joined: 7-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.252



Salut, si pe mine m-ar intersa. Eu am varianta Acenta si nu stiam ca pot monta navigatie la display, poti te rog sa-mi dai mai multe detalii ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan49938
post Aug 22 2006, 09:06 AM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 67
Joined: 27-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.931



se poate. nu stiu ce ti-au zis cei de la service dar se poate.problema e ca trebuie o interfata pentru o astfel de utilizare. au toate reperele care trebuiesc, la service. problema este ca atunci cand am cerut eu detalii aveau car kit-uri numai ptr tel vechi care nu se mai gaseau pe piata si atunci nu vad rostul sa dai vreo 15 mil cand cu banii astia iti poti lua un car kit blue tooth. dar daca se poate la alte masini(peugeot 407 de exemplu) se poate si la primera. de altfel in varianta Tekna vine dotat cu tot cablajul iar proprietarul nu trebuie decat sa achizitioneze suportul de telefon in functie de marca pe care o are. chiar ieri m-am uitat la o astfel de echipare.
In ceea ce priveste un pda ptr navigatie situatia cred ca e aceeasi.
Intradevar, e deranjant sa nu poti folosi display-ul decat pentru functii date din fabrica. Problema nu este a producatorului ci a service-ului sau mai bine zis a personalului "super calificat" din service.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin54085
post Sep 15 2006, 11:21 AM
Post #4


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 10
Joined: 24-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 54.078



QUOTE(Bogdan49938)
se poate. nu stiu ce ti-au zis cei de la service dar se poate.problema e ca trebuie o interfata pentru o astfel de utilizare. au toate reperele care trebuiesc, la service. problema este ca atunci cand am cerut eu detalii aveau car kit-uri numai ptr tel vechi care nu se mai gaseau pe piata si atunci nu vad rostul sa dai vreo 15 mil cand cu banii astia iti poti lua un car kit blue tooth. dar daca se poate la alte masini(peugeot 407 de exemplu) se poate si la primera. de altfel in varianta Tekna vine dotat cu tot cablajul iar proprietarul nu trebuie decat sa achizitioneze suportul de telefon in functie de marca pe care o are. chiar ieri m-am uitat la o astfel de echipare.
In ceea ce priveste un pda ptr navigatie situatia cred ca e aceeasi.
Intradevar, e deranjant sa nu poti folosi display-ul decat pentru functii date din fabrica. Problema nu este a producatorului ci a service-ului sau mai bine zis a personalului "super calificat" din service.



Badsi si Serus nu stiu cum sa faca posibil utilizarea GPS pe dispay-ul masinii, probabil personalul "super calificat".
In schimb la Craiova mi-au spus ca am cablajul necesar pe masina (Primera tecna) antena mea este buna dar:
-trebuie cumparat DVD in loc de CD,
-acesta se livreaza cu o interfata,
-in pachet vine (obligatoriu) si antena,
-nu are harta Romania (nu ca m-ar fi interesat f tare),
pret promotional 4.400 Euro :puke: :bandit: :blink:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin54085
post Oct 1 2006, 11:49 AM
Post #5


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 10
Joined: 24-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 54.078



Am fost sunat de Vocea Clientului Nissan!
Si astfel am primit si oferta de la Badsi (sigur a fost doar ca sa scapoe de mine) de 2200 €!!
Trebuie sa recunosc ca evoluez, chiar foarte bine, totusi ... poate cineva sa-mi ofere un sfat pentru o oferta mai rezonabila? Multumesc anticipat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 02:19 PM