IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

consum ulei primera 1.6

This topic is about consum ulei primera 1.6, the author, PSC, wrote about: CITAT(Popa83276 Aug 22 2006, 1123 AM) Am o intrebare, pentru posesorii de Primera: cand dau drumul la aer conditionat, se aude un zgomut suplimentar ( ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> consum ulei primera 1.6
PSC
post Dec 17 2007, 01:51 PM
Post #21


sofer
***

Group: Membri
Posts: 97
Joined: 19-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.171



CITAT(Popa83276 @ Aug 22 2006, 11:23 AM) *
Am o intrebare, pentru posesorii de Primera: cand dau drumul la aer conditionat, se aude un zgomut suplimentar (ca un motoras electric de jucarie) care imi urmareste turatia motorului. La masina anterioara (Cielo) nu se auzea asa ceva. E normal sau o fi ceva in neregula?

Cred ca e ceva in neregula.
La mine nu se aude niciun zgomot suplimentar, in schimb, daca dau drumul la aer conditionat in timpul mersului, puterea motorului se diminueaza foarte putin (masina are tendinta de a frana). Banuiesc ca e normal sa fie asa, consumul creste si el cu 1%, indiferent de regimul de mers.


--------------------
Nissan Primera Visia 1,6 L 109 CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
patzaichin
post Dec 19 2007, 06:43 PM
Post #22


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 30-November 07
Member No.: 115.662



QUOTE(PSC @ Dec 17 2007, 01:51 PM) *
QUOTE(Popa83276 @ Aug 22 2006, 11:23 AM) *
Am o intrebare, pentru posesorii de Primera: cand dau drumul la aer conditionat, se aude un zgomut suplimentar (ca un motoras electric de jucarie) care imi urmareste turatia motorului. La masina anterioara (Cielo) nu se auzea asa ceva. E normal sau o fi ceva in neregula?

Cred ca e ceva in neregula.
La mine nu se aude niciun zgomot suplimentar, in schimb, daca dau drumul la aer conditionat in timpul mersului, puterea motorului se diminueaza foarte putin (masina are tendinta de a frana). Banuiesc ca e normal sa fie asa, consumul creste si el cu 1%, indiferent de regimul de mers.


Eu am almera, si la mine se aude la fel, dar din cate am intzeles zgomotul se poate sa fie de la compresorul de la A/C....si ca nu este o problema
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 01:41 PM