IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

revizie kia shuma II

This topic is about revizie kia shuma II, the author, mihaela108073, wrote about: Salutare...trebuie sa fac revizia la masinuta dar inainte de asta am cateva intrebari pentru ca increderea in service e cam 0. Am o problema cu uleiul ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> revizie kia shuma II
mihaela108073
post Jun 11 2007, 01:40 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 10-June 07
From: Iasi
Member No.: 108.066



Salutare...trebuie sa fac revizia la masinuta dar inainte de asta am cateva intrebari pentru ca increderea in service e cam 0.
Am o problema cu uleiul de la cutia de viteze....se cam scurge. Am crezut ca trebuie schimbata garnitura, dar se pare ca nu are garnitura ci un kit de lipire....asa e? Baietii de la service Kia ma trimit in alta parte, cik ei nu au cu ce desface cutia de viteze care se face bucati in trei apoi in doua :disgust: ....halal service....dar ce sa fac ....asta e. Trebuie schimbata si toba care s'a cam facut strecuratoare...dar mi'au spus k si asta trebuie schimbata cu totul.
Masina e din 2003 si singura problema pe care am rezolvat'o a fost schimbarea kitului de ambreiaj la 50000 km. In rest par toate sa fie in regula. Mai cloncane pe ici pe colo, k doar circul prin Romania.
Cam cat ar ajunge o revizie pe la Bucuresti? la 60000km?
Multumesc de raspuns binevoitorilor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xel108777
post Jun 21 2007, 06:16 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 20-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 108.770



QUOTE(mihaela108073)
Salutare...trebuie sa fac revizia la masinuta dar inainte de asta am cateva intrebari pentru ca increderea in service e cam 0.
Am o problema cu uleiul de la cutia de viteze....se cam scurge. Am crezut ca trebuie schimbata garnitura, dar se pare ca nu are garnitura ci un kit de lipire....asa e? Baietii de la service Kia ma trimit in alta parte, cik ei nu au cu ce desface cutia de viteze care se face bucati in trei apoi in doua :disgust: ....halal service....dar ce sa fac ....asta e. Trebuie schimbata si toba care s'a cam facut strecuratoare...dar mi'au spus k si asta trebuie schimbata cu totul.
Masina e din 2003 si singura problema pe care am rezolvat'o a fost schimbarea kitului de ambreiaj la 50000 km. In rest par toate sa fie in regula. Mai cloncane pe ici pe colo, k doar circul prin Romania.
Cam cat ar ajunge o revizie pe la Bucuresti? la 60000km?
Multumesc de raspuns binevoitorilor


eu am facut azi revizia la bucuresti ... si m-a ajuns cam asa:
filtru ulei: 22
filtru benzina: 66
filtru aer: 43
filtru polen: 251
placute spate: 117
ulei: 200
manopera 120

am descoperit cu stupoare ca nici macar nu aveam filtru de polen
toate reviziile pana acum le-am facut la kia
:-(
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:52 PM