Help - Search - Members - Calendar
Full Version: revizie kia shuma II
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Kia
mihaela108073
Salutare...trebuie sa fac revizia la masinuta dar inainte de asta am cateva intrebari pentru ca increderea in service e cam 0.
Am o problema cu uleiul de la cutia de viteze....se cam scurge. Am crezut ca trebuie schimbata garnitura, dar se pare ca nu are garnitura ci un kit de lipire....asa e? Baietii de la service Kia ma trimit in alta parte, cik ei nu au cu ce desface cutia de viteze care se face bucati in trei apoi in doua :disgust: ....halal service....dar ce sa fac ....asta e. Trebuie schimbata si toba care s'a cam facut strecuratoare...dar mi'au spus k si asta trebuie schimbata cu totul.
Masina e din 2003 si singura problema pe care am rezolvat'o a fost schimbarea kitului de ambreiaj la 50000 km. In rest par toate sa fie in regula. Mai cloncane pe ici pe colo, k doar circul prin Romania.
Cam cat ar ajunge o revizie pe la Bucuresti? la 60000km?
Multumesc de raspuns binevoitorilor
xel108777
QUOTE(mihaela108073)
Salutare...trebuie sa fac revizia la masinuta dar inainte de asta am cateva intrebari pentru ca increderea in service e cam 0.
Am o problema cu uleiul de la cutia de viteze....se cam scurge. Am crezut ca trebuie schimbata garnitura, dar se pare ca nu are garnitura ci un kit de lipire....asa e? Baietii de la service Kia ma trimit in alta parte, cik ei nu au cu ce desface cutia de viteze care se face bucati in trei apoi in doua :disgust: ....halal service....dar ce sa fac ....asta e. Trebuie schimbata si toba care s'a cam facut strecuratoare...dar mi'au spus k si asta trebuie schimbata cu totul.
Masina e din 2003 si singura problema pe care am rezolvat'o a fost schimbarea kitului de ambreiaj la 50000 km. In rest par toate sa fie in regula. Mai cloncane pe ici pe colo, k doar circul prin Romania.
Cam cat ar ajunge o revizie pe la Bucuresti? la 60000km?
Multumesc de raspuns binevoitorilor


eu am facut azi revizia la bucuresti ... si m-a ajuns cam asa:
filtru ulei: 22
filtru benzina: 66
filtru aer: 43
filtru polen: 251
placute spate: 117
ulei: 200
manopera 120

am descoperit cu stupoare ca nici macar nu aveam filtru de polen
toate reviziile pana acum le-am facut la kia
:-(
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.