IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

limbajul agresiv

This topic is about limbajul agresiv, the author, guerilla, wrote about: in grecia nu am fost... eu vorbeam de experientele mele ... To read more just scroll down

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> limbajul agresiv
guerilla
post May 30 2003, 09:20 PM
Post #21


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



in grecia nu am fost... eu vorbeam de experientele mele


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlad3
post May 30 2003, 09:21 PM
Post #22


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 2-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.026



k... Pentru mine trebuie sa existe Mos Craciun. Am o mogaldeata acasa care are nevoie de el. Daca eu nu cred, cum o sa-l pot convinge pe fiu-miu sa creada ! Revenind insa la acele individe,iti pot spune ca le stiu exact din prima zi de carnet, am mers cu ele in masina din prima luna de carnet. Pur si simplu sunt oameni care au talent. Sunt altii insa care isi perfectioneaza in timp stilul. Si mai sunt unii care vor fii anti-talent pana in ultima zi de viata... Care nu rareori ziua pica la un drum de zi sau seara, national sau judetean. In aceasta ultima categorie nu exista gen masculin sau feminin ci numai nepriceputi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 09:22 PM
Post #23


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



Nu. I-am lasat sa-mi scape. Dar ghici cand m-am enervat. Cand a trebuit sa gasesc un loc de parcare. Am dat o gramada de tarcoale pana un paznic de la primaria Capitalei mai hraparet a ridicat o barieruta d'aia si mi-am inghesuit si eu masinuteza langa un super Z3 negru. E oribil. Daca nu le vin astora mai repede idei cu parcarile si nu le trec si in practica o sa-mi las masina in mijlocul drumului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 30 2003, 09:25 PM
Post #24


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



pai sa faca peste dambovita o parcare... da e complicat, iti dai seama cati bani ar costa? mai bine facem niste economate CareEste


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlad3
post May 30 2003, 09:27 PM
Post #25


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 2-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.026



Cat despre povestea cu parcarile, hai sa-ti spun de ce personal eu cred ca este o imbecilitate - Bucurestiul nu a fost calculat pentru un asemenea numar de masini . Daca in '90 in Bucuresti era o masina la 10 oameni, anul trecut era o masina la 2 oameni. Infrastructura trebuie refacuta. Inca odata avem ceea ce meritam. De fapt ce credeam noi ? Ca astia chiar or sa se gandeasca cu adevarat sa rezolve problema ? Chiar credeam ca or sa renunte vreo data sa mai bage gunoiul sub pres ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 09:29 PM
Post #26


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



Vlad... Cred ca eu nu am fost un geniu in ale condusului dar prin antrenament am devenit buna sau f buna?!! Oricum sunt sigura ca ezitarile d ela inceput au fost inlocuite acum de o agresivitate f f accentuata pt a contracara orice atac. Eu tai calea tuturor, eu ma bag desi nu e loc, eu ridic prima degetul acela, eu scot limba si ma stramb, eu mai uit sa semnalizez cand trec de pe o banda pe alta pe Calea Victoriei. Eu sunt capul rautatilor. Nu port centura, vorbesc la mobil amenint politistii ...sunt o scorpie! Dar trebuie sa ma crezi pe cuvand ca nu am avut in atatia ani decat un accident, si atunci a intrat un barbat in masina mea...pt ca nu l-au tinut frandele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valentino
post May 30 2003, 09:29 PM
Post #27


sofer
***

Group: Membri
Posts: 55
Joined: 24-April 03
From: mila 80
Member No.: 11.827



corect coane vlade !!

aici e vorba de genul nepriceput !!!

Si daca te uiti mai atent in trafic, cei cu gura cea mai mare fac si cele mai multe greseli !

Probabil pt acestia ar trebui facute sosele speciale, unde sa circule singuri, pe baza de programare

Si mai gandestete ca volanul = shoferie + circulate; adica sa stii sa mânui masina si sa cunosti si regulile de circulate !

Cum te poti astepta sa conduca toti bine cand unii gresec pt ca nu le au cu condusu' (asta este) si altii (nu restul !!!) dau shpaga lu' nenea militzianu' sa ia carnetul ??

La urma urmei "plasticu'" iti da voie doar sa circuli, nu atesta intotdeauna si faptul ca mai si cunosti ceva circulatie !
[addsig]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 30 2003, 09:31 PM
Post #28


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



parcarea se poate rezolva in timp.. fiecare constructie noua sa aiba loc de parcare subteran pentru toate persoanele care lucreaza/locuiesc in acea cladire.
mai exista terenuri virane destule pe care se pot amenaja parcari supraterane multinivele
se pot face parcari suspendate intre blocuri deasemenea. sa vrei sa faci ca solutii exista...
ca sa nu mai vorbim de acele jdemii de masini abandonate care stau prin oras...
in vest se practica plata la parcare, cu posibilitatea unui abonament anual pentru locuitorii orasului prin care iesi foarte ieftin. la noi se practica ciubucul la tiganasul din parcare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 09:31 PM
Post #29


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



dar de unde bani pt parcari? si unde sa le faca? eu am treaba pe Calea Victorei. Langa CEC. Unde sa faca parcari in zona aia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 09:33 PM
Post #30


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



Pana se hotarasc ei sa faca o parcare, apoi o incep, apoi dureaza un an pana e gata, apoi ....bla bla...trebuiesc solutii rapide si destepte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 30 2003, 09:36 PM
Post #31


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



pe calea victoriei chiar in fata la hilton... in piata aia...o cladire de 10 etaje numai cu locuri de parcare.
se mai poate face loc de parcare prin demolarea cladirilor vechi care sint mai mult decat distruse, cladiri de care centrul nu duce lipsa deloc.
apoi pe cheiul dambovitei amenajate locuri de parcare chiar intre pomi, pe trotuar (solutie adoptata in amsterdam), etc etc
nu ma pricep la constructii, dar ce am vazut in vest de ce nu se aplica si la noi?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 09:37 PM
Post #32


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



Ma bate gandul sa-mi iau scuter. Dar sa te tii mitocaneli in trafic. Si cred ca ar fii si incomod..in tocuri, fusta, aranjata ca o floare inghitind prafu sau fumu degajat de vreun trabant. As zbura ca Cruela pe strazi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlad3
post May 30 2003, 09:37 PM
Post #33


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 2-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.026



Cunosc pe cineva exact la fel ca tine ! Daca imispui ca te cheama si Coca am dat pe spate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 30 2003, 09:38 PM
Post #34


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



problema cu scuterul e unde il lasi?? ca il fura imediat cum ai facut 3 pasi de el.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 09:40 PM
Post #35


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



la asta nici nu m-am gandit. evident ca e pasibil furtului...dar ce crezi ca nu-i fac CASCO? Sau nu se face? Nu ma cheama Coca, deci stai bine. Nu ai cazut pe spate. Initiala mea e L.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 30 2003, 09:42 PM
Post #36


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



pai ii faci casco, da stai fara el cateva saptamani pana faci documente, umblat pe la casa de asigurari, samd.. timp pierdut.
solutia cred ca e un lant pus de roti si de primul stalp si nici asa nu esti sigura ca il gasesti cand te intorci.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valentino
post May 30 2003, 09:53 PM
Post #37


sofer
***

Group: Membri
Posts: 55
Joined: 24-April 03
From: mila 80
Member No.: 11.827



Hehehe nu mai radetzi dragii mei vazui in Italia (tzara unde scuterul e la mare pretz) si babe pe scuter !! Nu prea mi-a venit sa cred ochilor, dar... babutza n-avea taine (da' avea casca de protectie !!!) si se strecura abitir printre masini (dimineatza pe la 8 pe o strada cu 2 benzi - circulatie bara-la-bara).

Si vazui si o cucoana (30-35 de ani) calare pe bicicleta ! Culmea ca era imbracata destul de elegant, da' nu conta ca ii intrecea pe aia cu masinile
[addsig]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 30 2003, 10:01 PM
Post #38


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



pai sa te duci in olanda sa vezi oameni de afaceri pe biciclete, scutere si trotinete.
la costum, cu geanta pe umar, barbati sau femei ..
au aia biciclete de am crezut ca sint in china.
plus ca poti sa si inchirieze o bicla sa te plimbi


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 10:02 PM
Post #39


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



Stiu Valentino, si mie mi-a placut pasiunea italienilor pt scutere. Dar ai observat ca nu au nici o treaba cu regulile de circualtie. Dribleaza tot ce misca. Masini, scutere, oameni. Prima data stateam eu ca fraiera in dreptul trecerii de pietoni asteptand sa se faca verde si sa traversez. Pauza. Desi masinile s-au oprit pt scutere nu parea a fi valabil semnul de rosu. Asa ca am traversat ferindu-ma de ele. Si eu am vazut tipi la costum cu serviete...calare pe scutere. Plus biciclete. De nu stiu cate ori mai putine masini decat la noi. Dar aici nu-i Italia. Din pacate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k
post May 30 2003, 10:05 PM
Post #40


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.878



Dar ce faci daca ploua? Sau ninge? Cum mergi cu scuterul iarna? Eu zic ca solutia sta in parcari sau o limitare a traficului. O selectie a masinilor...habar n-am. Sa nu mearga lunea decat masinile rosii, martea verzile, miercurea negrele samd! Ar fi cool!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 11:44 AM