IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

NOU! Remapare OBD la MITSUBISHI 2,0 Diesel

This topic is about NOU! Remapare OBD la MITSUBISHI 2,0 Diesel, the author, TIBINEL, wrote about: Orice MITSUBISHI cu motorizare 2,0 Diesel se poate face OBD,cu crestere intre 174,176cp si 390,395Nm pret 240eur fara tva ,reducere Dyno la 30 eur far ... To read more just scroll down

> Reguli de postare

Reguli de postare

Dealeri

1.Titlul anuntului trebuie sa contina OBLIGATORIU marca la care se refera promotia si numele dealerului
2.Dealerul are obligatia sa raspunda eventualelor intrebari ale membrilor in legatura cu oferta lor intr-un interval de timp decent sau topicul se sterge


Membri

1. Orice mesaj postat in aceasta zona trebuie sa aiba legatura cu subiectul topicului
2. Membri nu pot deschide topice noi, aceasta arie este rezervata exclusiv dealerilor si magazinelor auto.

 
Closed TopicStart new topic
> NOU! Remapare OBD la MITSUBISHI 2,0 Diesel, Soft TCM
TIBINEL
post May 21 2009, 05:27 PM
Post #1


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



Orice MITSUBISHI cu motorizare 2,0 Diesel se poate face OBD,cu crestere intre 174,176cp si 390,395Nm
pret 240eur fara tva ,reducere Dyno la 30 eur fara tva membri forum


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 21 2009, 10:04 PM
Post #2


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



QUOTE (TIBINEL @ May 21 2009, 06:27 PM) *
Orice MITSUBISHI cu motorizare 2,0 Diesel se poate face OBD,cu crestere intre 174,176cp si 390,395Nm
pret 240eur fara tva ,reducere Dyno la 30 eur fara tva membri forum


nu va suparati ca va intreb, limba romana cunoasteti?!
ca eu am citit de doua ori ce ati scris si tare ma tem ca daca v-as face comanda de remapare si nu ati confirma rezultatele promise ar trebui sa ne vedem la tribunal:
"crestere intre 174, 176cp" ?! cred ca o crestere se exprima in diferenta dintre valoarea initiala si cea finala. idem pentru valorile de cuplu.
per total, exprimarea domniei voastre lasa de dorit. cu atat mai mult cu cat va oferiti serviciile prin mesajul de mai sus si nu este un raspuns la un oarecare topic general. jenant, nu credeti?!

ps. nu e nevoie sa va obositi sa-mi raspundeti. o trec pe seama caldurii de afara.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post May 22 2009, 11:26 PM
Post #3


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



Nu ma supar dar citind multe ALMANAHE poate domnia mea devine primar ales ,poti sa ai si esecuri,poti sa ai SUCCESURI si devii europarlamentar ales,asa ca limba romana poate fi calcata in picioare fara mari probleme de unii alesi ,dar asta nu e o scuza.
Lasand gluma ,DA am facut o greseala,nu gramaticala ci de sens ,recunosc,o asum,totusi sa ajungeti sa spuneti cuiva pe care nu-l cunosteti ca este batut in cap de caldura,si cu lectii de limba romana cred ca sunt multi pasi de facut de multi dintre noi.Ma obosesc sa raspund,mai am pana la 75 ani sa ies la pensie,deci sunt activ.
V-am trimis PM(macar am bun simt daca limba romana nu o cunosc) cu exemple de greseli si limbaj indecent cu care ca Root Admin ar trebui sa fie JENANT,sa apareti in discutiile de pe forum,asa ca va rog mai lejer cu urecheatul,si vedeti daca gradina proprie este OK.
Era simplu o atentionare si totul sigur se rezolva cu scuzele de vigoare.
o sa vad daca se poate modifica eroarea facuta.
BY,BY Root Admin

This post has been edited by TIBINEL: May 22 2009, 11:28 PM


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post May 22 2009, 11:37 PM
Post #4


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



RECTIFICARE OFERTA-in urma finei observatii facute de Root Admin
Orice MITSUBISHI cu motorizare 2,0 Diesel se poate face OBD,cu crestere pana la 174,176cp si 390,395Nm
pret 240eur fara tva ,reducere Dyno la 30 eur fara tva membri forum

This post has been edited by TIBINEL: May 22 2009, 11:40 PM


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post May 23 2009, 06:59 PM
Post #5


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



QUOTE (TIBINEL @ May 22 2009, 11:26 PM) *
V-am trimis PM(macar am bun simt daca limba romana nu o cunosc) cu exemple de greseli si limbaj indecent cu care ca Root Admin ar trebui sa fie JENANT,sa apareti in discutiile de pe forum,asa ca va rog mai lejer cu urecheatul,si vedeti daca gradina proprie este OK.


in loc sa postati 2 mesaje fara rost, nu era mai usor sa redactati mesajul comercial sub o forma coerenta? de exemplu:

"Remaparea OBD pentru Mitsubishi 2.0 DI-D va aduce o creste de 34-36 cp si de 80-85Nm, puterea ajungand la 174-176CP iar cuplul la 390-395Nm. Pretul pentru remapare este de 240euro fara tva.
Pentru membrii forumului oferim o reducere la testarea Dyno, pretul final fiind de 30eur/test pret fara tva."

Cat priveste PM-ul, prefer sa nu comentez modul in care ati redactat acel text. Ah, si corect e "root admin ar trebui sa fie jenat", jenant e modul in care va redactati dumnevoastra mesajele comerciale.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post May 23 2009, 08:29 PM
Post #6


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



Atat sunteti de inversunat incat e greu sau nu pricepeti ca JENANT,e citat din capodopera DOMNIEI dumneavoastra.
Parerile dumneavoastra ma lasa atat de rece incat va rog respectuos sa acceptati IGNORE de la mine si va rog sa nu mai comunicam,pastrati pentru altii mai mici daca aveti ,exemplele dumneavoastra,pentru mine nu sunteti un model de urmat. Viteji inchipuiti ca dumneavoastra in activitatea de zi cu zi le dau o paine de mancare si nu mi-am permis niciodata indiferent de om si calitatea lui sa-i vorbesc asa cum DOMNIA dumneavoastra va permiteti ,avind probabil eronat in crezul dumneavoastra, dreptul ca Root Admin.Calitatea de care va bucurati ar trebui sa va oblige la cu totul alt limbaj si atitudine fata de membrii acestui forum care cu ganduri constructive au venit,iar bataia de joc a dumneavoastra impreuna cu limbajul ar trebui sa dea de gandit tuturor atunci cand vi se vede arama.
Asa cum doriti va dau un link ,sa gasiti mai repede capodopera limbajului dumneavoastra,bineinteles tot PM.
Cu asta va rog sa incheiem orice comunicare,nu-mi faca placere calitatea dumneavoastra si doresc sa va evit
Multumesc.


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post May 23 2009, 11:38 PM
Post #7


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Imi permit sa inchid acest topic, avand in vedere ca a fost deschis unul identic.

This post has been edited by DORU: May 24 2009, 02:16 PM


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th May 2024 - 10:35 AM