IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Service-uri Auto Romania

This topic is about Service-uri Auto Romania, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Service-uri Auto Romania
_Daniel_
post Jul 17 2007, 10:31 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 151
Joined: 22-May 07
From: Craiova
Member No.: 106.750



Salut baieti !

Azi am inteles ca oricat de mult ar oferi masina , fie ca dotari sau motorizari sau garantii.. daca nu ai partea tehnica in spate care sa fie de baza.. nu vei face nimic cu ea.. Ce daca merge bine si nu te poti plange .. daca atunci cand o lovesti te duci in service la ei ca sa nu-ti pierzi garantia si dai numai de incompetenti...?!

Va rog sa va dati cu parerea despre service-urile in care ati fost si au fost bune sau nu si de ce..?As vrea sa mentionam aici numai pe cele autorizate si nu orice atelier intre blocuri..

Eu fiind din Craiova .. mi-am facut mereu reviziile si reparatiile la Rucom - Craiova..sa va povestesc cum au decurs 2 accidente.. pe care le-am avut..
La primul s-au grabit mi-au luat masina in service..si mi-au zis asa..
- Azi e luni .. daca nu maine (marti ) , miercuri cel tarziu.. avem nr dvs va sunam..
Ma duc miercuri la 14 (programul lor este de la 8 la 17 30 ) si am fost primit cu
-aaaaaaa am uitat de dvs... masina nu e gata :bash:
Aveam un spoiler spate spart si tabla de sub indoita..
-Veniti maine tot la 14 si e gata.. Daca nu.. va promitem ca va sunam.. ne scuzati..
Joi...
-aaaa.. stiti... cum sa va zic ..tabla sub era deformata si a trebuit sa o indreptam.. noi putem sa ne grabim si sa v-o dam azi..
-Pe ce sa va grabiti? cu ce?
-aaaa pai stiti.. mecanici zic ca e ok daca facem nu stiu ce... dar se poate ca masina sa rugineasca in timp..
-Pai faceti-o domne cum trebuie... :bash:
-Da asa .. o facem.. dar duraza 8 ore chitul ala sa se intareasca asa ca trebuie sa o luati maine...
Ma duc vineri la 16 30 sa ma asigur ca nu mai am surprize.. Ce au facut desteptii.. facusem comanda la scut.. astia au asteptat sa ajung eu sa cer masina si atunci sa imi arate ca ei chiar il pun.. La craiova ai geam transparent si vezi in service.. masina era gata de la 11 dar au stat fara sa monteze..Ok iau masina...
Ma urc in ea.. nu mi se inchidea ledul acela de check al motorului si transmisiei.. ii chem o baga in service.. Cand trece masina pe langa mine.. vad ca nu avea nici lumini pe partea dreapta spate..ca doar nu facusera contactul bine..
:bash: :bash: :bash:
de mentionat ca masina nu avea nimic doar un spoiler crapat usor si tabla sub indoita .. nici macar tripla crapata..

Daca plecam cu ea asa.. si veneam luni imi cereau bani pentru diagnoza si alea..nu ma credeau ca asa mi-o dadusera ei..

Azi am fost iar la service ca sa imi las masina la programare..am avut un mic incident cu masina gasita parcata lovita.Nu am mai ajuns la 8 .. data trecuta ei ma cheama la 8 ( la 8 au program afisat ) , ei deschid service-ul la 8 30.Ajung la 10 azi..
-am programare..
-E 10 ora.. aveati programare..
-Domne inca am ca sunt la tinichigerie .. nu mi-ati dat ora..
-A daaa asa e .. la ei asa e...

Doamne ajuta cum mi-or scoate-o..Pe mine ma bate gandul sa renunt la Astra sau Aveo .. numai pentru service..

Cred ca e cazul sa facem lista aia a neagra de service-uri din tara ca sa nu ne luam toti plasa..

Din Craiova am inteles ca Seat au cei mai buni mecanici.. si ca Skoda are avea service decent si oameni ok..
La Dacia .. ti se fura piesele..


--------------------
Opel ASTRA Classic II 1.4 Twinport 90 Cp
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th May 2024 - 08:54 AM