Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intreruperi peste 2000rpm
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
alin77934
salut, :wave: sunt foarte nou printre voi dar va privesc de ceva timp.am o astra 1.7 dti din 2003 si de cateva zile in treptele 3,4,5 peste 2000 de ture are niste intreruperi (ceva de genu cand aveai vreun gunoi in carburator la dacie)dar numai cateodata si asta alimentand de la diferite statii peco,am schimbat iar filtrul de motorina dar tot face.sa precizez ca rar cand trec cu putin peste 3000rpm?am facut-o acum.am masina de 2 ani si nu s-a mai intamplat.in rest :clapping: astra.va multumesc si astept sa imi dati vreo idee de la ce ar fi.
Virgil47474
baga doar motorina buna....

dupa ce ai gasit una cu care nu mai ai probleme, pastreaz-o...

la turatia aia incepi sa capeti putere si daca nu e motorina buna iti da in nas....

schimba si filtrul de aer (in caz ca il ai de mai mult de 10 k km)
danmatyas
filtre infundate, s-ar putea sa ai si ceva furtun pe la motor crapat, la mine astea au fost simptomele cand mi s-a crapat un furtun.
alin77934
va multumesc mult de tot :1: mai auzisem de la o pers aceleasi lucruri si acum mai m-am linistit si pot sa incep sa inlocuiesc,la capitolul motorina nu cred ca e de acolo ca si pana acum am alimentat de la statii diferite,de obicei de la mol cand gasesc si sunt f multumit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.