Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Passat 130 cp 2004 13000E...HELP pls
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Cristian-330
Passat 1.9 130Cp 2004 Brek 6vit ful 48000km import-13000 neg ushor .... mult?....vi se pare mult in raport cu km rulati? Si inca ceva....consumul...am inteles caci cam papa.... Va multumesc.
Cristian-330
Inca ceva....am gasit pe forum acest link ( www.it-autohouse.com ) si am intrat sa vad...e o firma din Anglia....am gasit niste modele de golf 5 destul de bune la pret...aia or mai avea si alte taxe?...iar la un golf 5 de pe acolo pe la vreo 10000E are cineva idee cam cat ar costa taxele?...Daca mai stie careva si alte siteuri cu firme de masini din europa...in special din Olanda...Va multumesc.
george71302
salut; ti-am raspuns si la topicul de mai sus, postat tot de tine; ce vreau sa-ti semnalea, este, ca poate sa nu fie in regula , si anume: prima masina golf 5 pe care astia o posteaza este"2005 VW Golf V Trendline" si costa 9979 de euro, dupa care, la pagina 2 posteaza aceeasi masina, dar la 11470 de euro; ceva nu e in regula; poate are ceva in plus asta, sau km in minus, dar ... totusi... nu pui aceeasi fotografie ! nu ? :wave:
ovi62994
QUOTE(Cristian-330)
Passat 1.9 130Cp 2004 Brek 6vit ful 48000km import-13000 neg ushor .... mult?....vi se pare mult in raport cu km rulati? Si inca ceva....consumul...am inteles caci cam papa.... Va multumesc.

In legatura cu consumul unui VW PASSAT de 130CP in certificatul de conformitate e trecut 7,3% consum urban .....4,9 extraurban si 5,8 mediu .... deci eu zic ca nu prea papa... chiar daca conduci sportiv in oras mai mult de 10 nu poate sa iti ia.... iar un benzinar la 130CP iti cam 15%.... blink.gif
florin55503
la consum sportiv mers in ture inalte iti sare de 10. dar mers serios, fortat masina la limita
Cristi2
eu aproximez consumul undeva pe la 5.5-6.5 afara si 8-10 in oras.
mixt vei iesi undeva pe la 7-7.5%. mixt si realist.
daca viteza sau demarajul nu sint pasiunile tale, poate sa scada nitel dar atunci ti-as recomanda motorul de 101cp. poate un pic submotorizat pentru un break, dar daca esti linistit si preferi sa mergi la consum...


P.S. ma distreaza la culme varianta de echipare ful.
blink.gif
ce inseamna asta ??
danmatyas
cristi ai perfecta dreptate in privinta consumului...full, la romani vrea sa insemne ca are geamuri electrice, jante de aliaj si proiectoare smile.gif nu cred ca exista multe masini full options in lumea asta, dapoi in romania.
alin81796
in legatura cu passat-ul din 2004 merita banii dar... vezi ca aia ca kilometrii nu sunt reali ...mama lor de calculatoristi
iar in legatura cu masinile alea ieftine vezi ca e o prea mare teapa : daca este postat ca vanzator privat ..tu ii trimiti normal e-mail ca vrei sa cumperi masina , dupa care iti trimite el e-mail cum ca e bolnav sau ii trebuiesc bani pt casa etc. si sa-i trimiti banii prin western union si el iti trimite masina :ban: deci sunt niste escroci (pot fi chiar din romania) si iti dau niste adrese aiurea sa nu poata fi prinsi (e veche treaba)
in fine daca e vorba de autohaus-uri se schimba treaba dar totusi sunt suspect de ieftine
alin81796
Am intrat si eu pe site-ul de mai sus , vezi ca preturile sunt in lire sterline nu in euro asa ca sunt mai scumpe decat ai crezut arigato.gif
alin81796
dar daca totusi esti sigur ca-s km reali de unde o cumperi sa-mi iau si io una biggrin.gif
Emanoel-Adrian
Si volanul e pe dreapta !...... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dragos75034
E un pret bun daca kilometri sun reali. Un minus ar fi ca este break.Depinde si de optiunile care le are!!!Ce culoare este??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.