Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intrebare de la un proaspat membru...:)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
Calin77567
Salut!

Sunt un proaspat membru si am o intrebare pentru cei mai priceputi: merita sa imi cumpar o Mazda 3 in leasing pe 4 ani tinand cont ca probabil va iesi modelul nou la anul? Daca nu, ce are merita mai mult, un L:eon de 1.6 si 102 cai benzina sau o skoda octavia 1.6 FSI?
Mersi mult anticipat...
Calin77567
Rata pentru mazda ar fi cam de 300 de euro/luna la un avans de 50%.In afara de Skoda si de Leon ar mai merita si alte masini tot in leasing?
Otto73
Eu fiind posesor de mazda iti pot spune ca e o marca fiabila.
Mazda3 arata bine si cred ca nu vei regreta daca o sa o alegi.
Asta e sfatul meu.
dutu65393
QUOTE(Calin77567)
Salut!

Sunt un proaspat membru si am o intrebare pentru cei mai priceputi: merita sa imi cumpar o Mazda 3 in leasing pe 4 ani tinand cont ca probabil va iesi modelul nou la anul? Daca nu, ce are merita mai mult, un L:eon de 1.6 si 102 cai benzina sau o skoda octavia 1.6 FSI?
Mersi mult anticipat...


Din cate stiu nu se preconizeaza nici un nou model pentru Mazda 3, poate un eventual face-lift, sunt alte proiecte care au prioritate, poate noua Mazda 6, un nou model ce va inlocui Mazda2,,,,,,,apare si noul MPV (unii il mai denumesc si CX 9).
Iar dintre cele doua modele amintite de tine >>>> nu ar merita nici unul biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ,,,, e o intreaga invazie de Sckoda, iar Leon :minigun:
Calin77567
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Am inteles... Prefer intotdeauna o Mazda 3 unui Leon sau unei Octavia, de-aia si imi puneam pb cu noul model.Oricum, daca e asa, mai mult ca sigur ca imi iau o Mazda.Mersi mult!
R a z v a n
QUOTE(dutu65393)
QUOTE(Calin77567)
Salut!

Sunt un proaspat membru si am o intrebare pentru cei mai priceputi: merita sa imi cumpar o Mazda 3 in leasing pe 4 ani tinand cont ca probabil va iesi modelul nou la anul? Daca nu, ce are merita mai mult, un L:eon de 1.6 si 102 cai benzina sau o skoda octavia 1.6 FSI?
Mersi mult anticipat...


Din cate stiu nu se preconizeaza nici un nou model pentru Mazda 3, poate un eventual face-lift, sunt alte proiecte care au prioritate, poate noua Mazda 6, un nou model ce va inlocui Mazda2,,,,,,,apare si noul MPV (unii il mai denumesc si CX 9).
Iar dintre cele doua modele amintite de tine >>>> nu ar merita nici unul biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ,,,, e o intreaga invazie de Sckoda, iar Leon :minigun:


Aici e o mica confuzie... CX-9 este fratele mai mare al lui CX-7, si ca si CX-7 este disponibil numai in SUA. Noul MPV este cu totul si cu totul alta treaba care nu e valabila decat in Japonia (pentru moment) - vezi pozele
R a z v a n
MPV



CX-9
Mihai82205
Lucrez la Mazda si-ti spun ca modelul va avea un face lift in anul 2007.El va vonsta in shimbare arhitecturii bara fata si spate, cam ca la Mazda3 MPS, si 6 rapoate la cutia de viteze pentru 2.0 benzina.
Daca te hotaresti pentru o Madza3, o sa vrei sa o schimbi dupa ani buni, de plictiseala...
victor89745
QUOTE(Calin77567)
Rata pentru mazda ar fi cam de 300 de euro/luna la un avans de 50%.In afara de Skoda si de Leon ar mai merita si alte masini tot in leasing?


stiu ca raspund cu cateva luni intarziere,dar...

e ceva ciudat aici... cu ce banca vei lucra ?
eu am luat un B2500 prin BCR, de 19800E(fara taxe), avans 4200,rata de aprox.330/luna/5 ani,cu valoarea reziduala inclusa.

ai grija la firme mici de leasing, ca ajungi sa platesti masina dublu.
pentru un matiz de 6500 ar fi trebuit sa platesc aproape 10000/3 ani, cu o firma necunoscuta.

aaaah, era sa uit: imi dadea un weekend gratis la munte (era prin noiembrie)
CatalinKRK
offtopic.gif
Motivul si mai important pentru care trebuie sa te feresti de firme anonime e ca s-ar putea sa ramai si fara masina si fara bani. Masina e proprietatea firmei de leasing pe durata contractului si daca "patronii" fug cu banii (gen MTS Leasing) sau firma intra in faliment (se poate intampla cand te astepti mai putin) se pune sechestru pe toate activele firmei care includ si masinile aflate la utilizatori.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.