Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cea mai urata masina din lume
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2
marius68582
Imi cer scuze daca s-a mai discutat,am incercat diversi termeni in cautare dar nu am gasit nici un subiect "la subiect"
Ideea e sa postam aici cele mai ingrozitoare masini care au aparut pe fata pamantului.Multi dintre voi cred ca sunteti de acord cu mine,Ssangyong Kyron este urata.Dar nu ati vazut varianta pick-up biggrin.gif
Paul46623
Ssangyong parca fac inadins cand proiecteaza hidoseniile astea.
HalbaSus
S-a mai discutat dar nu gasesc nicicum subiectul respectiv... oricum de atunci au mai aparut modele noi... asa ca ramane...

Eu votez Sssang Yong Rodius...

Otto73
Eu votez Scion xB :shock:
Paul46623
QUOTE(Otto73)
Eu votez Scion xB

Hah. Cutia aia arata ca un Lastun supradimensionat.
ivghenie74744
chevrolet spark ?
fishbone
BMW Seria 3 generatia pana cea de acum din 2006 a fost votata de Top Gear ca fiind cea mai urata masina a anului. Doar asa ca fapt divers.

otto: subscriu, toate Scion-urile arata ciudat. Insulta favorita e "bai, ai uitat sa-ti scoti masina din cutie" sau "ce e cu acel frigider ambulant?".

Scion tC insa arata brici.
Armadyllo
Tin sa precizez si eu ca alaturi de SSangyong,sau cum se scrie....mai putem aseza din acest punct de vedere estetic si majoritatea masinilor de la Lancia,cel putin 2 modele,nu le stiu cum se numesc..Ypsilon era una parca...
air_wolf
rodius... si aurora...
Andrei55037
Cea mai urata masina pe care am vazut-o eu in Bucuresti.
Sergiu75148
1. Lada Niva :puke:
2. Nissan Patrol
3. Renault Twingo
Armadyllo
As mai adauga si A2-ul de la Audi....
Atar
Cea mai urata masina care am vazut-o este o Tata. Nu stiu cum se numeste dar era o hidosenie. Mai urata decat orice SSang Yong
florin55503
masina din poza de mai sus e un dodge. a fost votata cea mai urata masina din america niste ani urma. si eu votez rodius. mai bine o faceau direct duba si scapau de o durere de cap. designerii astora cred ca sunt scoliti la institutii de arte hidoase
Leone
Pai daca vorbim de hidosenii votez si io pt SsangYong.....oamenii aia cred ca se chinuie rau ca sa le iasa in halu ala!!
James Kilowatt
Voi n-ati invatat nimic din concursurile de miss? smile.gif Acum nu mai exista "urate"... exista "frumuseti exotice" sau "atipice" biggrin.gif
Otto73
QUOTE(florin55503)
masina din poza de mai sus e un dodge. a fost votata cea mai urata masina din america niste ani urma. si eu votez rodius. mai bine o faceau direct duba si scapau de o durere de cap. designerii astora cred ca sunt scoliti la institutii de arte hidoase

SORRY, dar gresesti:
masina de mai sus e pontiac aztek
asarban
Pardon!
De Fiat Multipla nu zice nimeni nimic????
Paul46623
Dat fiind ca-i o utilitara, aspectul e irelevant. E ca si cum ai zica ca un excavator e urat.

Am vazut acu cateva zile un Infiniti QX56. Hidoos frathe.
asarban
QUOTE(Paul46623)
Dat fiind ca-i o utilitara, aspectul e irelevant. E ca si cum ai zica ca un excavator e urat.

Nu stiu de ce dar imi vine greu sa ma abtin a-ti spune ca habar nu ai despre ce vorbesti.
Dar cum bagatul in seama e sport national.....
Domnu....
Uite "utilitara"
Paul46623
Vrei sa spui ca monovolumele nu-s utilitare ?

Si in orice caz, Multipla nu-i monovolum. E un MPV in doua volume, deci tot mai aproape de utilitarele clasice (Sprinter, Caddy etc.) e, fata de un VW Sharan sau un Ren Scenic.
Mihai64798
Nu nu nu ... Multipla ... is one weird car .... ok ... poate nu e cea mai urata ... dar e urata rau oricum.
G e o r g e
multipla is beautifull biggrin.gif
HalbaSus
George, ce ai prizat ? vreau si eu biggrin.gif
Leone
"beauty is in the eye of the beholder"...dar chiar si asa....multipla beautiful?????!!!!!
T u d o r
Eu cred ca Multipla nu este urata in adevaratul sens al cuvantului. Este insa cu siguranta freaky.
Cam ca femeia cu barba... :angel:
Mihai64798
Tudor ... femeia cu barba ESTE URATA, la fel cum si Multipla este un fel de aratare ciudata a masinilor ...
G e o r g e
multipla nu e urata ... :boxing:

rodius este urata ...
madalina
QUOTE(G e o r g e)
multipla nu e urata ... :boxing:


Multipla de dianinte de facelift, aia cu farurile minuscule era nu urata, ci hidoasa. Dupa facelift a trevut in categoria "tolerabile", insa foarte placuta in interior masina.
G e o r g e
parerea ta ... a mea este ca este o masina simpatica cu ceva aparte . la interior era superba , spatiu ca la balamuc , geamri imense sa vezi tot ... sweet .

vorbim de aceasta multipla , da ?
Paul46623
Fiat Multipla... Sau ce se obtine cand trantesti juma' de Smart pe juma' de Punto.

Rodius si alte batoze autopropulsate ca el nu sunt doar urate, sunt si masiv de uncool. Multipla-i doar urata.
HalbaSus
George, vezi ca in urma acestor afirmatii poate te trezesti naibii la usa cu garda sa-ti caute droguri prin casa... acum serios vorbind... lasa-le naibii de pastile si prafuri ca nu-ti fac bine... nu vezi ce-a patit sisu ?

Multipla e o masina extrem de urata... nu stiu daca e mai urata decat rodiusul... dar oricum e hidoasa rau de tot... mai ales proiectoarele alea de sub parbriz sunt :puke:
G e o r g e
mie alea imi plac ... biggrin.gif
Armadyllo
QUOTE(madalina)
QUOTE(G e o r g e)
multipla nu e urata ... :boxing:


Multipla de dianinte de facelift, aia cu farurile minuscule era nu urata, ci hidoasa. Dupa facelift a trevut in categoria "tolerabile", insa foarte placuta in interior masina.


Da Madalina...Multipla nu-i urata...asa e ea biggrin.gif

In interior o fi imensa,draguta,sau cum vrei sa-i zici,dar pana acolo tre sa treci peste exterior.Eu lucrul asta nu pot sa-l fac.... :puke:
Iar Rodius..nu stiu,spatele ala,e lucrat cu drujba,si fierastraul,ca din foarfeca iesea mai bine.Azi am avut ghinionul sa-l vad pe strada...nu fac polemici...dar era condus de o ....blonda biggrin.gif
HalbaSus
Am pus si un poll... sa vedem cum sta treaba... care-i mai urata: rodius sau multipla ? biggrin.gif
Armadyllo
Halba...nu pot sa le votez pe amandoua? biggrin.gif Nu pot sa ma decid...
HalbaSus
Si eu m-am decis foarte greu... am votat pana la urma rodiusul pt ca ssang yong are muuulte masini urate (adica toata gama de modele)... dar nu pot sa zic ca una e mai urata decat cealalta... e ca si cum ai intreba cine e mai frumos/urat: bill gates sau silviu brucan... :scratchchin:
T u d o r
Fratilor, nu-l las pe George singur, ca mai aveti un pic si-l linsati. biggrin.gif

Nici mie nu mi se pare urata Multipla, este doar altfel, este ciudata in adevaratul sens al cuvantului. Dar poate tocmai oprobiul public pe care l-a starnit m-a facut sa o privesc cu mai multe simpatie. Este stiut ca omul are tendinta sa ia apararea celui mai slab si fara sanse. biggrin.gif

Pe de alta parte, gusturile mele nu sunt o referinta, conduc un Logan doar. tongue.gif

George, nu te lasa intimidat, ei sunt doar invidiosi ca noi avem gusturi si ei nu... drunk.gif
Leone
grea decizie zau!!! multipla sau rodius??? hmm, pana la urma am ales rodius....pt ca vad ca ssang yong insista in hidosenie si ne prezinta si alte "masini de spalat" pe roti (cred ca am insultat masinile de spalat cu afirmatia asta!!) biggrin.gif fiat macar a mai cizelat un pic multipla aia odata cu faceliftul.....

oricum buna ideea cu pollul....sa vedem cine castiga; io sper ca Rodius...pt ca merita!!! biggrin.gif
ncristi
Cele mai urate masini sunt cele americane (cu exceptii bineinteles)...sunt oribile - insa nici una nu a reusit sa intreca rodius. Este o mizerie in ceeace priveste designul. Ar trebui intrezis sa mai circule.
Mihai64798
Ok, m-am mai uitat la niste poze cu Rodius, din alte unghiuri, si ... ufa ... desii am votat Multipla, sunt de acord ca Rodius e chiar hidos. Fiatul ... e doar ... ciudat spre urat... ok ... e urat tare... dar Sssss... il devanseaza lejer.
AlexTM
Am votat Rodius ... sau Kyron, nu mai stiu drunk.gif
In orice caz, Multipla nu e urita! Chiar ma gindeam sa-mi iau, intr-o vreme. Are 6 locuri biggrin.gif
Otto73
Eu am votat scion xB.
Dar pe mine ma irita urmatoarea chestie:
Sunt multe masini urate, dar cine le deseneaza chiar sunt platiti cu bani frumosi si cine mai si aproba proiectul ala chiar vrea sa duca firma la faliment.
Atata timp cat vor fi droguri si alcool cumparatori de hidosenii vor exista.
Choixalacreme
Cred ca voi ati uitat o uratenie care inca circula pe starda :-)
Se numeste Clio Symbol, prima generatie.
Va rog sa o puneti in Pool ca am de votat :-)
DORU
Am votat Multipla. Stiu ca si Rodius arata precum un dric, insa greu sa reusesti a proiecta o masina mai urata ca Multipla.

Lada Niva nu prea avea ce cauta in acest concurs: a fost gandita ca masina militara de rusi (este suficient pt o scuza! biggrin.gif ) acum o mie de ani, este un fel de Humvee 1 al estului. Nu trebuia sa fie frumoasa, ci robusta pe teren greu, ceea ce este, sa recunoastem. Ce parca IMS-ul sau Aro 244 ale noastre sunt fotomodele? :angel:
Sergiu75148
QUOTE
Lada Niva nu prea avea ce cauta in acest concurs: a fost gandita ca masina militara de rusi (este suficient pt o scuza! biggrin.gif ) acum o mie de ani, este un fel de Humvee 1 al estului. Nu trebuia sa fie frumoasa, ci robusta pe teren greu, ceea ce este, sa recunoastem. Ce parca IMS-ul sau Aro 244 ale noastre sunt fotomodele? :angel:


Atunci scoatem din discutie toate masinile de teren (inclusiv Nissan Patrol-ul) si vorbim numai de limuzine.

De acord cu includerea lui Clio in top.
As mai trece pe lista si Loganul vazut din spate... :puke:
eddie
QUOTE(Sergiu75148)
De acord cu includerea lui Clio in top.



Exprimarea corecta este,,Clio Symbol'' biggrin.gif
Paul46623
Ntz. "Renault Thalia" tongue.gif
AlexTM
... sau Symbol, e totuna.
Dar NU as clasifica-o printre cele mai urite. Cum se face ca sint atitea pe strazi?
Stiu, pret/calitate bun etc... totusi ...
Armadyllo
QUOTE(GhitaTM)
...
Cum se face ca sint atitea pe strazi?...


Nu cred ca toti romanii au bani sa-si cumpere masina doar dupa cum arata.Multi egaleaza asta cu performantele,si mai trec cu vederea peste design.Mai ales ca ...gusturile nu se discuta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.