Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Informatii despre dealerii / service-urile Skoda
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Lucian72846
QUOTE(Cristi63246)
QUOTE(Lucian72846)
Octavia 1 RS are standard esapament sport . Poate ai achizitionat Octavia Tour Sport . Asta este alt ceva . RS 1 1.8 T 180 CP , nu se mai comercializeaza incepand cu 2007 . Uita-te bine si vezi ce ai cumparat !


@lucian intradevar este sport(asa scrie pe contract...) nu prea vad diferenta intre rs si sport, aceeasi marie cu alta palarie, tot sigla cu rs, acelasi volan in 3 spite, eleron etc. numai toba e diferita... dar sport la octavia nu este echivalent cu rs ? sau cum...
am facut comanda pe 5 oct si a zis ca am max 7 sapt de asteptat... :bash:
lucian el a zis ca toba aia sport echipata in standart este numai pt benzinare, dar se poate pune dupa, si io nesimitit am zis, da nu imi puneti si mie, nu va pare rau de mine... si omu a zambit si a zis ca pune...
@iancu el nu avea cum sa castige mai mult la aia, pt ca octavia 2 facea 19,100 de iepuroi, iar a mea a facut aproape 17.000

plus ca l`am mai chinuit pe saracu om de am schimbat de 2 ori contractu ca m`am mai hotarat sa mai pun cate ceva smile.gif)) :angel:



Tour Sport nu are nicaieri inscriptionarea RS , iar RS avea disponibila drept motorizare doar 1.8 T / 180 CP 20V . Alt tablou de bord , inscriptia RS pe schimbator viteze , alta tapiserie ( piele cu inscriptia RS ) , alta mecanica .
Kry_Sty
nu te contrazic pt ca nu sunt sigur... cand o sa ajunga masina adica in max 6 sapt o sa va zic sigur :angel: pana atunci nu avem decat sa ne certam :argue: tongue.gif:P
Lucian72846
Nu ne certam , tu intrebi , noi raspundem ! Important este sa cunosti faptul ca ultima saptamana de fabricatie pt Octavia 1 RS 1.8 T 180 CP a fost saptamana 52 anul 2005 . Acum se comercializeaza Tour Sport , cu un kit de caroserie apropiat de RS . Bravo , alegere foarte buna ! :wave:
Kry_Sty
multam smile.gif o sa ma conving mai tarziu cat de buna este alegearea mea... :boxing:
Lucian72846
Nu trebuie sa " ma multumesti pe mine " , trebuie sa multumesti forum-istilor ca ai aflat de la ei ce ai cumparat ! Din cate am vazut dealer-ul tau nu a stiut sa-ti explice si sa-ti arate ce ai cumparat . Ai facut macar un TEST DRIVE cu Tour Sport ? Faceai mult mai repede diferenta si puteai sa porti o discutie la obiect cu reprezentantul de vanzari . Bafta !!
Kry_Sty
crede`ma am condus o gramada de masini si nu mai tre sa fac un test drive ca sa imi formez o parere :boxing: tour sport are acelasi motor cu tour ... omu mi`a zis ca e varianta sport :| acu io credeam ca sport si rs e acelasi model, nu e greseala lui, e a mea, pana si pe contract scrie octavia tour sport smile.gif dar repet am crezut ca este acelasi model, dar cu alt motor...
Lucian72846
De acord cu tine , are acelasi motor TS cu T , dar asa vedeai si cu ce anume elemente se face diferit TS de T . Nu se indoieste nimeni de calitatile tale perceptive , dar un TEST DRIVE este intotdeauna bine venit . Spre exemplu , scaunele profilate sport , imbarcate in tapiserie Bamboo Black , nu au mai fost montate pe niciun model Skoda pana la Tour Sport si puteai sa remarci confortul sau disconfortul creat de acestea ......... !
Oricum , sa o stapanesti sanatos !
Kry_Sty
sa stii ca la scaune si la confortul lor nu m`am gandit :bash: dar ma rog prea rele nu au cum sa fie, plus ca sarmanii astia de la autec nu au tour sport la test drive... ma duceam pana la buc pt test, de octi 2 rs nici nu poate fi vorba blink.gif
Lucian72846
In situatii de acest gen , iti recomand sa faci vizite la mai multi dealeri . Primesti atat informatii pe care unii nu sunt in stare sa le ofere si incerci si modelul dorit de tine . A trecut vremea vanzarilor de pe brosuri , sunt banii tai la mijloc ! Gasesti si dealeri unde poti testa Octavia II RS .
Catalin72745
Salutare,

Tocmai m-am intors de la revizie si as vrea sa va impartasesc cum a fost (pentru cei care au timp sa citeasca smile.gif ).

Am sa incep cu programarea. Am sunat cam cu 3 saptamani inainte la Brady. Am facut programarea pt sambata (28-10-2006). Cu 2 zile inainte de aceasta data, am sunat din nou sa mi se confirme ca exista programarea. Sun, imi raspunde un domn. Spun povestea ca am programare si ca as dori sa mi se confirme programarea, si cum ca mai sunt niste probleme pe care vreau sa le rezolve, etc. Asculta, linistit, dupa care imi spune ca da...ok, imediatva fac legatura. Astept, raspunde alt domn. O iau de la capat cu povestea. Imi raspunde "Pai aici e magazinul, sunati din nou si cereti la receptie mecanica. (?!?). Inchid sun din nou. Imi raspunde o domnisoara. Spun IAR povestea, imi face IAR o legatura care din pacate suna pana cand se intrerupe convorbirea automat. Sun din nou, ALTA domnisoara (la incepu i-am spus ca sunt tot eu, dar mi-a raspuns ca a fost alta colega cu care am vorbit), IAR spun povestea, IAR imi face legatura si in sfarsit raspunde cineva de la receptie mecanica. IAR spun povestea si imi confirma ca am programarea.

Sambata la ora 8 fara 5 sunt in service. O predau, le explic ca pe langa revizie mai vreau sa imi rezolve:
- Zgomot(aer) la chederul din dreapta spate la viteze de peste 80 km/h
- Vibratii in interiorul portierei dreapta fata, la muzica
- Scartaitul geamului de la sofer
- Suspensia dreapta fata scartaia la hopuri
- Resetarea nr de km pana la urmatoarea revizie (pe bord)

Las masina si ies sa iau aer. Ma plimb pe la Practiker, Metro, McDonalds, in total de la 8 pana pe la 9:40. Cand ma intorc vad ca scosesera masina afara. Ma duc la baiatul la care o predasem (baiat destul de amabil), il intreb daca e gata. Imi spune ca mai trebuie facuta inspectia finala. Ma bucur ca a durat atat de putin, desi ma gandeam ca va dura cel putin 3 ore (si la fel imi spusese si baiatul cu pricina).
Peste 10 min, vine cineva si pleaca cu ea. Se intoarce abia peste vreo 40 min (?!?!?!). Mi se spune ca de fapt problemele auxiliare (pe langa revizie) nu au fost rezolvate, si ca abia acum intra.
Pe la 10:30 o ia cineva din fata si intra in service. Merg si eu sa ma asez la o masa si sa privesc pe ecranul care arata service-ul. Imi vad masina. Nu se atinge nieni de ea. Peste jumatate de ora apare cineva, intra, si da drumul la radio (probabil testa zgomotul din portiera). Sta cam 10 min, se urca si pe partea pasagerului, pune mana pe masca din interior a portierei, dupa care inchide masina si pleaca. Peste alte 10 min, vin 2 mesteri si lucreaza la cheder cu intreruperi cam tot 10 min. Era trecut de 11:30 si eu nu vazusem sa desfaca cineva masca. Dupa inca 30 min de totala incativitate la masina, vine un mester si o scoate afara din service (?!?!?). Vine baiatul de la receptie si imi spune ca e gata, sa mergem la un test drive. Ma uit la masina (o saplasem cu o zi inainte ca sa nu se sperie cei de la service de ea) era plina de praf si pamant in spate. L-am intrebat ce s-a intamplat. Mi s-a spus ca ei au in spate teren accidentat unde au testat zgomotul de la suspensia din dreapta. Cand m-am urcat, bordul era PLIN de praf iar comenzile cu mazga pe ele.
Am plecat la test, totul parea ok cu suspensia (cel mai clar eu o auzeam la speed bump-urile de prin zonele rezidentiale). Testam muzica (stiam ca nu o rezolvasera) A auzit si el cum facea portiera. In prealabil imi spusese ca baietii au testat si ca nu se aude nimic. Am coborat geamul. Scartaia ca la inceput.
Nervos tot, l-a sunat pe mobil pe cel care se ocupase, facandu-l cu ou si cu otet fata de mine. A luat iar masina in service.
Eu am mers iar la ecran. Pe la 12:30 (dupa cam 15 min de inactivitate) se apuca cineva, in sfarsit, de desfacut masca portierei. Dureaza cam 20 min operatiunea inclusiv montarea la loc. Se joaca putin si la geamul care scrataia. Scoate masina afara. Merg iar cu baiatul de la receptie. (Masina la fel de murdara, eu gandindu-ma ca daca i-am facut observatie ca e f murdara si eu o adusesem lacrima, vor catadicsi sa o stearga putin macar acolo unde se vede) Testez sunetul, e ok. Geamul....scartia si mai tare (?!?!?!?!?!?) Se repeta episodul cu telefonul. O ia iar in service.
Pe la 13:30 o scoate afara, de data asta ma duc singur la masina (cu actele si banii o rezolvasem la scoaterea anterioara a masinii). Scartaitul pfusese redus de la 100% la 80%. Cu alte cuvinte scartaia cam la fel cand o adusesem.
Aici am atins punctul in care am renuntat. I-am zis multumesc pt cat a facut, si am plecat (cu masina la fel de murdara).
Imi imaginez ca bucsa care facea zgomot la roata din fata au rezolvat-o cand au schimbat si uleiul ...pe rampa. Iar afisajul cu km ramasi pana la revizie, atunci cand a fost verificat radioul.

Special nu am scris ABSOLUT nimic de starile emotionale sau de parerile mele personale, doar din simplul fapt pt ca las pe cei care citesc sa traga concluziile.
Evenimentele exact asa s-au petrecut si sincer va spun ca nu incerc sa fac reclama sau contra-reclama unui service. Eu personal sunt convins ca toti sunt la fel.
Am sa revin cu devizul. L-am lasat in masina din greseala. In total a fost cam 460 RON. Timp total, aprox 5h 30min.
alcris01
V-am citit relatarea cosmarului pe care l-ati trait in service-ul Skoda. Este inadmisibil ce se intampla, sper sa-l citeasca si cei ce monitorizeaza forumul din partea firmei importatoare. Parca descriati activitatea dintr-un service Dacia inainte de 1989. Se pare ca vremurile s-au schimbat, dar naravurile au ramas la bravii nostri mecanici. Nu-i asa ca dupa o zi pierduta acolo iti vine sa... :bandit: ?
Catalin72745
Nu pot sa spun ca a fost cosmar. Dar a fost o experienta nu tocmai ok. Cred ca spun asta din cauza ca m-am pregatit sufleteste inainte. Mi-am spus de multe ori in gand, chiar daca masina e straina, eu sunt in Romania. La masina vor lucra mesteri romani.
Toni92509
Sambata, 11.11.2006, am platit avansul pentru o Skoda Octavia Tour 1.6 MPI 102CP la AM. Sper sa am parte de noroc si sa nu am nici un fel de probleme in afara de cele inerente (posibile intarzieri, datorate sarbatorilor)... Oricum, intai de toate trebuie sa ma apuc de scoala de soferi, deci asta nu e asa mare problema. Numai sa nu apara altele, ptiu, puschea pe limba! blink.gif
DORU
Felicitari si te asteptam cu impresii !
Toni92509
Multumesc, Doru. Astazi am sunat la AM si mi-au zis ca masina vine undeva intre 10 si 15 ianuarie. Nu am inteles eu prea bine daca in ZLC sau in Burebista...
Mihai66905
Dealer:Procar Timisoara
Persoana OK: Mecanicul sef adjunct (sau ce o fi), cel tanar. nu ii stiu numele, dar astazi a fost foarte serviabil.
Mihai64798
Va salut din nou. As vrea si eu o parere de la cei dintre voi care au ceva mai multa experienta cu dealerii Skoda, si cu metodologia de incheiere a contractelor. Este adevarat ca data de livrare poate varia de la 6 la 12 saptamani in ceea ce priveste o Skoda 2, in functie de motorizare si dotari ? Personal stiam ca in contractul standard exista termenul de livrare de 6 saptamani, dar se pare ca ma inselam ?
DORU
Salut, Mihai.
Adevarat, cu cat adaugi mai multe optionale la o masina comandata, cu atat este intarziat termenul de livrare.
Toni92509
In contractul standard eu stiam ca termenul de livrare este de 8 saptamani. Nu este asa? Este de fapt 6? Oricum, in cazul meu, pe prima pagina exista mentionat termenul de 9 saptamani, din cauza sarbatorilor.
Kry_Sty
pe al meu scria maxim 7 saptamani dar mai sunt cateva zile si se fac 2 luni smile.gif
TLS-09
QUOTE(Mihai66905)
Dealer:Procar Timisoara
Persoana OK: Mecanicul sef adjunct (sau ce o fi), cel tanar. nu ii stiu numele, dar astazi a fost foarte serviabil.


Nu doar azi ci asa e in general.
Madalin95239
Masina SKODA OCTAVIA TOUR , boxe de fabrica , MP3 Player ALPINE achizitionat din reprezentanta Skoda C-ta.
Boxa stanga fata defecta de noua (probleme acustice, barait, etc) , cand am intrebat de service au zis ca nu sunt in garantie din simplul motiv ca nu este SISTEM AUDIO SKODA.
Va rog sa ma ajutati ???!?!?!? Eu nu am vazut SKODA TOUR CU SISTEM AUDIO DE FABRICA!
Sa va fie rusine domnilor 70 euro pentru 2 boxe de "cuvat urat" si nu au nici macar garantie!
Problema motor, scurgere ulei la 800 km , au spus ca a fost ceva slabit!
La 10300 km se aprinde in bord indicatorul la ulei!
Raspuns service: " E NORMAL SA CONSUME ASA" "TREBUIE SA PLATITI ULEI SI MANOPERA"
SERVICE-UL ESTE ASIGURAT PENTRU DEFECTELE DE FABRICATIE !
Asta ce a fost oare???
Ma opresc aici ..... mai sunt si altele dar ce rost mai are .....
Kry_Sty
ar trebui sa te certi cu ei pt ca tie ti s`a stricat boxa care a venit cu masina din fabrica nu ai cumparat after-sale ca cd-playerul... si cu uleiul la fel tre sa te tiganesti cu ei ca sa nu te ia de fraier :bash: asta e ai grija ce faci pe viitor eventual ameninta-i ca le aduci televiziunile pe cap, asta iti va mai rezolva din probleme arigato.gif
DORU
Madalin, citeste contractul si termenii de garantie. In mod normal, ce ai mentionat face obiectul unei garantii. Si numai dupa ce citesti atent poti face aluzie la OPC...
Gabriel81891
Dealer-S.C.Autec Craiova
Am fost de 2 ori la ei ,odata cu o tripla sparta si la schimbul de ulei -foarte multumit de servire.Toata stima pentru Autec -Craiova.
Kry_Sty
si eu ii stimez la fel de mult pe cei de la autec craiova smile.gif sper sa nu imi faca vre`o "surpriza" pe viitor . o sa va spun urmatoarele impresii dupa prima revizie :wave:
adrian78254
am luat octavia mea anul asta
poate una dintre cele mai full cu obtionale (dsg, xenon, audio12+6mp3, 4scaune incalzite etc)
au spus 10 saptamani si am ridicat masina in ziua 70 de contract
a fost ff greu de asteptat - dar ......
Madalin95239
Maine merg la revizie m-am inarmat cu mult calm. Telefonic am mai intrebat inca o data de boxa, acelsi raspuns.
O sa va povestesc ce am facut. Vreau sa fiu optimist :boxing: .
Kun95299
Salut

Am fost ieri la Proton Auto in CJ pentru o revizie a masinii. Au avut o purtare exceptionala cu mine. Va recomand sa-i vizitati oricand. Lucreaza bine, rapid, sunt amabili si sunt mult mai ieftini decat Service Skoda. Din cate stiu eu cred ca sunt si autorizati service Skoda.

P.S. am trecut ieri si la Skoda Service din CJ...in vara am avut niste probleme cu ei, dar se pare ca s-au schimbat niste lucruri pe acolo de atunci. Daca vreti preturi bune alegeti Proton Auto.
Sorin95959
DELCAR Brasov

din pacate am avut ceva probleme cu masina ..in fine minore..dar destul cat sa trebuiasca sa le fac o vizita celor de la delcar (dealer skoda pe brasov)
ce sa spun..ma asteptam la mai mult din partea lor...adik..nu sunt atat de prompti pe cat credeam..cu toate ca am avut programare si stiam exact cat va dura reparatia respectiva s-a dovedit ca aceea ZII sa fie pierduta deoarece a durat triplu reparatia..si am si plecat pe jos aksa...masina terebuind sa ramana in service pt ca niste adezivi folositi in reparatie sa se usuce corespunzator,...

si a doua oara cand am avut nevoie de ei.....cred ca am stat vreo 20 min ca sa ma bage cineva in seama cu problema mea..
in fine..parerea mea e ca dau dovada de lipsa de profesionalism blush.gif

noroc ca eu sunt o persoana calma si imi ies greu din pepeni..dar am observat ca se cam profita de calmul unora ..si crek o sa iau masuri cu alta ocazie :argue: biggrin.gif
Mihai64798
AutoGrup Constanta - Dealer - Ioana Vaduva - Super OK pana acum beer.gif
DORU
Exista la PBA un consilier cu acelasi nume...o fi vreo legatura directa? biggrin.gif
Mihai64798
Sa fiu sincer nu stiu. biggrin.gif
Toni92509
Mi-a venit masina acum o luna, pe 18.01.2007. A fost totul O.K., mi-au montat si RCD gratuit, un Grundig. Dealer: Cristian Budiaci, Avia Motors. Parerea despre dansul - buna, cu o mica observatie: dupa prima iesire in oras cu masina la care a mers RCD-ul, la a doua nu a mai vrut sa mearga. L-am sunat ca nu stiam pe cine altcineva sa sun si mi-a zis ca pot veni oricand pe acolo sa se uite cei de la service sa vada ce are. S-a dus de dimineata sotia si cei din service i-au zis ca nu se poate fara programare... :evil:

Acum nu stiu a cui este vina, dar parca ma gandesc ca ar fi trebuit sa stie stanga ce face dreapta si invers, right? :evil:

A mai patit cineva asa ceva?
CORINA78858
da au mai fost cateva cazuri si la noi in service, la aceeasi marca, si trebuia apasat un buton de reset dar exact nu stiu unde ca au umblat baietii de la service. Ma interesez si va spun....luni sper. Oricum daca se intampla tot trebuie mers sa fiti siguri ca nu este altceava.
Toni92509
Inteleg, pai si d-nul Budiaci mi-a zis ceva de genul asta la telefon, insa RCD-ul pare sa nu mai primeasca nici un fel de curent, adica nu se mai aprinde led-ul rosu. Iar Reset apas degeaba, din pacate.
In fine, cei de la AM ne-au programat pentru marti, la 8.30. In functie de seriozitatea si promptitudinea de care vor da dovada, voi aborda relatiile din viitor cu dansii. Sper ca acestea sa fie unele bazate pe respect si corectitudine, precum au fost cele de la achizitionare!
grenouille
ne-am revizuit si noi de 20K km acum 2 zile.
cei care aveti programare la brady, aveti grija, li s-a schimbat sistemul informatic si e un haos acolo...
daca ar lucra pentru mine programatorii de au facut programul si aia de le-au tinut cursul la oamenii din service/show room i-as trage de urechi... rau de tot.
in rest masina a fost gata repede, am dus-o pe la 14 si la 16:30 m-au sunat sa vin sa o iau. m-am dus a doua zi pt ca nu mai aveam cum sa plec
daniela99485
Nu pot spune nimic despre cumparari, in schimb cu service-ul e alta treaba. Eu am o fabia din 2001, cumparata de mine anul trecut care are ceva probleme. Se para insa ca cei de la AVIA nu prea sunt in stare sa le rezolve. De doua ori am fost cu masina acolo cu mai multe probleme printre care si oscilatii MARI la relanti. M-au aburit cu chestii de genul "e de vina benzina... nu trebuie sa puneti decat de 98" asa am facut si...degeaba. aceleasi oscilatii.
aveti alte variante?
am verificat si bujiile...OK
??? blink.gif
alex60576
subscriu pentru Auto Grup Comstanta dealer Ioana Vaduva- Am luat masina in noiembrie 2006 si a fost foarte de treaba. Nu stiu inca nimic de Service si personal pt ca nu m-am lovit de ei (inca), dar sper sa fie ceva mai buni ca la Renault
DORU
Daniela, ce motor ai pe Fabia? Da-mi cateva detalii, te rog.
Ovidiu82072
sigur are motorul de 1,4 mpi 60 sau 68 CP smile.gif
DORU
Daca acest lucru ni-l va confirma si Daniela, atunci o putem ajuta. Am "strunit" motorul de 68CP pe Felicia cu injectie timp de 6 ani.
Ovidiu82072
QUOTE(DORU)
Daca acest lucru ni-l va confirma si Daniela, atunci o putem ajuta. Am "strunit" motorul de 68CP pe Felicia cu injectie timp de 6 ani.


Aici te contrazic. Pe Felicia a fost motorul de 1,3 MPI 68 CP.
Pe Fabia a fost 1,4 MPI 68 CP
DORU
Te rog sa nu mai dai "Quote" la mesajul imediat anterior. Multumesc !

Revenind la topic, inafara de cilindree si ceva modificari hard la Felicia, "miezul" motorului este in mare acelasi. A fost doar imbunatatit cel de pe Fabia, atata tot. Bafta !
rvm
QUOTE(gabriel cretu)
mie sincer mi se pare o mare nesimtire din partea majoritatii celor care comercializeaza masini.......incepand cu faptul ca nu se poate comunica cu ei decat fata-n fata,si pana la faptul ca nici unii nu-si respecta promisiunile.......nici unii.....generalizez,si nu cred ca gresesc prea mult.....iar scuze....si motive.....ma lasa rece......din moment ce eu ca si cumparator daca gresesc ceva platesc,nu inteleg de ce reciproca nu e valabila,lasand la o parte faptul ca ar trebui sa fie masini pe stoc,de unde sa imi aleg ce-mi place,culoare,dotari,configuratii,ei nu au nici macar modelul respectiv,imi arata niste pliante si-mi descriu in cuvinte cat se poate de pompoase un lucru pe care nu pot sa-l vad,pe care dau o caruta de bani,si care nici nu ajunge cand trebuie........
Prostia este a noastra ca acceptam toate magariile acestor dealeri......incepand de la contractul,care in loc sa fie personalizat,el este cadru,si se individualizeaza doar cu numele cumparatorului,si terminand cu termenul de livrare care NICIODATA nu se respecta.........pt care nu e prevazuta nici un fel de penalizare sau este prevazuta dupa 6 luni penalzare de 0,001 % pe luna.....pai ce e asta ? pai daca eu la banca nu platesc o zi ,ma "arde" de nu ma vad........ii intereseaza pe ei ca nu am avut eu ce manca? nu , asa nici pe mine toate ineptiile cum ca ar fi pe banda , vama, transport etc......va spun sincer nimeni pe care cunosc nu si-a primit masina in conditiile si termenele din contract.....si stiti de ce ,pt ca in Romania contractul nu are valoare,nu te protejeaza legea decat daca reprezinti statul....atat........si pt ca si dealerii sunt romani si stiu foarte bine asta.......



eu cunosc persoane care au primit masina la termen, nu este insa si cazul meu: la semnarea contractului in CW17 am primit termen de livrare 10 saptamani, deci cam in CW27 ar fi trebuit sa o primesc. Dupa 2 saptamani de la comanda, sun la dealer sa ma interesez de masina.... "a, da, e ok, e comandata" zice el... "dar mai multe nu puteti sa-mi spuneti"... "pai, o sa vina, stati sa ma uit un pic" si astept cateva minute.... sa paralizez nu alta: "masina este programata sa fie fabricata in CW33" ... am primit tot felul de explicatii despre concediile de la fabrica din CW31-32...

Acum, nu reclam atat de mult intarzierea, este inca in limitele contractului(termen de livrare 10 saptamani + marja de eroare 8 saptamani in caz de probleme cu fabrica, transportul, etc)... dar modul cum am fost tratat de vanzator si faptul ca nu a sunat atunci cand au intervenit intarzieri majore mi s-a parut total neprofesionist... au mai fost derapaje si pana am ajuns sa semnez contractul, dar nu le-am dat mare importanta si acum imi pare nespus de rau.
rvm
QUOTE(Ovidiu82072)
QUOTE(Florin81463)
joker, e vorba cumva de o "doamna" blonda, inalta si cu ochelari(A.H.)? biggrin.gif . Eu de ea , sau de amabilitatea ei m-am lovit.La sfatul unor prieteni m-am dus pt. un test drive cu variantele de 55 si respectiv de 64 CP si stupoareeeeee....super firma nu avea nici o Fabia de 55 pt test drive! biggrin.gif . Eventual sa merg la alt dealer Skods, ca poate ei au!
De reduceri, discounturi, pomeni, ma rog, cum vor ei sa le zica nici vorba, cred ca discountul pt ei e faptul ca ne dau masina, o adevarata onoare!Pana o sa isi dea seama ca de fapt traiesc din serviciile prestate noua o sa mai treaca timp, asta e!Ma avantaja brady ca imi e oarecum in drum,dar cred ca o sa incerc si la un dealer in Pitesti ca am ceva drumuri pe acolo.


Un dealer nu poate avea la Drive Test toate motorizarile din oferta...


Posibil, dar am pretentia sa aiba pentru Test Drive macar un exemplar cu optiuni mai neuzuale. Multi nu le comanda din nestiinta, sau datorita unor prejudecati. Decat sa te rezumi la explicatii teoretice, nu este mai simplu sa pui mana pe obiect, sa-l simti si sa vezi daca iti schimba viziunea? Spun asta din experienta, si raspunsul dealer-ului a fost ca "nu renteaza, o astfel de masina poate daca vindem 1 pe an". Eu cred ca daca ar fi avut optiunea in test drive, ar fi vandut mai multe exeplare. Foarte multi clienti, merg pe solutii existente, verificate, care stiu ca merg. Dar, asta este, traim in tara in care traim si sperantele sunt minime.
Nicolae106624
Salut!
Bine v-am gasit! Sunt nou pe aici si sper ca in curand si posesor de skoda biggrin.gif
(pe la mijlocul lui iulie vreau sa incep demersurile pentru cumparare).
Am o nelamurire si sper sa ma luminati voi... Vreau sa cumpar masina prin credit si am vazut ca atat la importator cat si la dealeri cand intru pe "finantare" dau de Porsche Bank...
Intrebarea mea este urmatoarea: Numai la Porsche Bank pot sa fac credit pentru Skoda? sau pot si la orice alta banca ce ofera credite pentru masini?
:wave:
F L O R i N
Daca va duceti la dealer Skoda ca sa luati in leasing pe pers fizica sau in rate inspre Porsche Bank veti fi ghidat.Si eu tot prin ei am luat masina pt ca nu am avut alta solutie.
Karoly101990
Cred ca numai cu Porsche Bank sau Porsche Leasing se poate, am doi colegi de birou cu un L&K 4x4 din 2003 si un OII din 2006, ambii au cumparat cu credit de la Porsche. Probabil au un contract de exclusivitate cu ei. Cel mai bine sa intrebi de la ei ca sa ai un raspuns sigur.
onet_bogdan
Grupul Porche finanteaza o gama larga de masini. Asa cum la Dacia e RCI Leasing la Skoda e Porche. Din experienta mea iti spun ca sunt super seriosi si corecti, promti la solicitari. Felicitari pentru alegerea facuta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.