Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Informatii despre dealerii / service-urile Skoda
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
j o k e r
QUOTE(Catalin79796)
nu reusesc sa ma vad bucurandu-ma de masina. pai daca de acum, cand inca n-o am, trec prin atatia nervi, dupa aia, cand s-o strica ceva sau o aparea vreo problema pentru care sa intru din nou in contact cu ei, dupa aia, zic, n-o sa intru in spital? biggrin.gif


Dupa ce-ti iei DVI-ul si cartea masinii nu mai e obligatoriu sa treci pe la ei.
Pentru revizii sau alte probleme te duci la Avia sau la Brady.

QUOTE(Florin81463)
tocmai am de gand sa merg la Brady Trade sa dau avansul pt o Fabia dar deja tipa de acolo nu mai raspunde la telefon

Inainte sa iau Yaris-ul am zis sa vad ce si cum si cu Fabia. Si vorbesc cu una din cele trei domnisoare (hai sa nu spun care) din echipa de vanzari de la Brady ... greseala mare :bash: .
Desi i-am spus din start ca nu vreau decat motor de la 1.4 in sus, incerca sa ma convinga sa iau o Fabia cu 55 CP ce o aveau ei in showroom... bla bla bla... ca livrare mai buna de-atat n-o sa gasesc nicaieri si in plus e cel mai bun motor, pe alocuri chiar la fel cu 1,9 TDI-ul de pe Octavia mea blink.gif , doar ca vezi-doamne trebuie sa stiu cum sa-l conduc ... hmmm... cu cea mai nevinovata fata, parca rugandu-ma sa-mi curga si o bala din coltul gurii, ca sa par asa mai schizo, intreb: dar cum trebuie condus asta? R :scratchchin: raspuns: "pai vedeti ca nu va pricepeti? la 5000 de ture"... deja ma intrebam: sa-i dau una in cap cu monitoru' sau cu telefonu' fix de pe birou. Inexplicabil ma prind in joc si continui: o reducere ceva, un cd-player (asta era oricum inclus in oferta la toate masinile) un covoras? Raspuns: pai intai semnam contractul si dupa aia mai vedem... :ban:

In concluzie: depinde peste cine dai... am luat in mai o Octavia pe benzina de la Brady (nu de la domnisoara cu pricina) si n-am avut nici o problema , am dat avansul, mi-a zis ca dureaza 10 zile, in a 8-a zi m-au sunat sa iau masina. Mi-au dat si cdplayer pe care nici macar nu l-am cerut (voiam sa pun unul de-l aveam deja).

Octavia din semnatura luata de la Avia din showroom, plata cash, a durat doua zile. Revizia la Avia. Per ansamblu: multumit.

Bafta :wave:
Florin81463
joker, e vorba cumva de o "doamna" blonda, inalta si cu ochelari(A.H.)? biggrin.gif . Eu de ea , sau de amabilitatea ei m-am lovit.La sfatul unor prieteni m-am dus pt. un test drive cu variantele de 55 si respectiv de 64 CP si stupoareeeeee....super firma nu avea nici o Fabia de 55 pt test drive! biggrin.gif . Eventual sa merg la alt dealer Skods, ca poate ei au! blink.gif
De reduceri, discounturi, pomeni, ma rog, cum vor ei sa le zica nici vorba, cred ca discountul pt ei e faptul ca ne dau masina, o adevarata onoare!Pana o sa isi dea seama ca de fapt traiesc din serviciile prestate noua o sa mai treaca timp, asta e!Ma avantaja brady ca imi e oarecum in drum,dar cred ca o sa incerc si la un dealer in Pitesti ca am ceva drumuri pe acolo.
DORU
Multumesc pt posturile voastre sincere si obiective. Incurajez astfel de discutii...

Am zis drept la replica in speranta ca aria Skoda este citita si de reprezentanti ai PoRo sau dealerii lor.

Personal, nu va sfatuiesc sa apelati la Porsche Buc Nord !
In rest, si bune si rele...daca doriti, pot face recomandari celor interesati de un consilier service mai serios.

P.S. Domnisoara de la Brady are un nume; Joker, care e acesta? Lucrurile se pot indrepta... in asteptarea urmatorului client!
Catalin79796
ah, daca as fi intrat pe forum "inainte"!...
Florin81463
Doru, daca vrei iti zic eu numele domnisoarei(doamnei) de la Brady, presimt ca e acelasi personaj de care m-am lovit si eu si joker.Plina de amabilitate atata timp cat sa puna mana pe bani dupa care clientul nu mai prezinta interes, mai ales ca i-am zis ca eu chiar vreau sa vina masina in 2 luni, 2 luni si jumatate, ca tot nu ma grabesc!
Si apropo, daca nu stiati, masinile din showroom-ul lor sunt inchise!
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Asa ca spor al admirat prin geam interiorul!
stefan_ieu
Toti dealerii se pare ca au oameni mai buni si mai prosti la vanzari. Si eu as putea sa dau un exemplu cu o domnisoara de la Avia (o fi ceva cu domnisoarele astea smile.gif ) care mi-a spus ca-mi da cadou un pix cand am intrebat-o de discount si mi-a spus ca avantajul daca iau de la iei e ca am acel card de reduceri la service (cand i-am spus ca eu imi iau Skoda ca sa nu stau in service sa folosesc acel card a ramas fara replica) si ca ei au showroom in centru (atunci erau in Titulescu).
Cred ca cel mai bine ar fi aici sa identificam persoanele de la dealeri cu care am avut experiente pozitive si sa nu generalizam experientele negative. Asa ii ajutam cel mai bine pe cei care vor sa-si cumpere masina.
In cazul in care se considera ca nu fac reclama va pot da un exemplu de persoana cu care te poti intelege ok.
Butnaru71161
pai sa incepem o lista cu:
Oras:
Dealer:
Persoana de contact:
Telefon:
?
a3des
Salutari noilor intrati in discutia asta lunga...
Eu sunt de parere ca ar trebui sa dati si nume daca ati fost serviti si tratati prost de cineva, nu e corect sa se bage toti angajatii unui dealre intr-o oala comuna.
Poate ca acel sau acea cineva o sa ajunga intamplator sa citeasca cele povestite aici si asa ar putea sa-si dea seama ce si unde a gresit. Altfel nu avem sanse sa indreptam aceste "nereguli".
j o k e r
QUOTE(DORU)
P.S. Domnisoara de la Brady are un nume; Joker, care e acesta? Lucrurile se pot indrepta... in asteptarea urmatorului client!


Domnisoara e Alexandra Harabagiu no.gif

Cezar Badescu :help: e celalalt baiat de la care am luat Octavia pe benzina fara probleme si conform celor discutate la plata avansului, discount oferit: cd-player si vopseaua metalizata platita de dealer (probabil pentru ca i-am spus ca nu ma intereseaza metalizata si a vrut sa castige totusi un client)

Considerati aceste nominalizari ca un rezultat al experientei personale si nu ca pe ceva garantat.

Drum bun! :wave:
Ovidiu82072
QUOTE(Florin81463)
joker, e vorba cumva de o "doamna" blonda, inalta si cu ochelari(A.H.)? biggrin.gif . Eu de ea , sau de amabilitatea ei m-am lovit.La sfatul unor prieteni m-am dus pt. un test drive cu variantele de 55 si respectiv de 64 CP si stupoareeeeee....super firma nu avea nici o Fabia de 55 pt test drive! biggrin.gif . Eventual sa merg la alt dealer Skods, ca poate ei au!
De reduceri, discounturi, pomeni, ma rog, cum vor ei sa le zica nici vorba, cred ca discountul pt ei e faptul ca ne dau masina, o adevarata onoare!Pana o sa isi dea seama ca de fapt traiesc din serviciile prestate noua o sa mai treaca timp, asta e!Ma avantaja brady ca imi e oarecum in drum,dar cred ca o sa incerc si la un dealer in Pitesti ca am ceva drumuri pe acolo.


Florin, sa stii ca nu toti clientii pot fi multumiti. Un dealer nu poate avea la Drive Test toate motorizarile din oferta...
Si in plus cam ce discount doreai pentru o Fabia de 55 CP? Stii cat castiga un dealer la vanzarea unei Fabii cu aceasta motorizare?
Florin81463
Ovidiu, nu doream discount pt Fabia de 55, am fost inteles gresit, doream doar sa fac un test comparativ intre motorizarea de 55 si 64 de cai. biggrin.gif . Trebuie sa intram in categoria "culmea negocierilor" daca ceri discount la cea mai ieftina masina din oferta! biggrin.gif si o mai si primesti. Dar nu crezi ca e normal , daca tot zici ca e oferta, sa si ai o masina la test drive sa vada omu' ce ii oferi la banii respectivi?
Joker, bingo tot de D-na Alexandra Harabagiu vorbeam biggrin.gif ! O sa incerc sa-l contactez pe celalalt domn de care zici tu, macar sa nu bag toti oamenii in aceeasi oala!
intre timp am fost la un dealer din Pitesti ca tot sunt pt cateva zile acolo si am dat peste un tip super ok, care mi-a dat o varianta mai buna decat Fabia avantaj+optionale!
Daca nu se considera reclama o sa ii dau numele intr-un viitor post!
Discount.... o pereche de covorase de interior! biggrin.gif beer.gif
Ovidiu82072
QUOTE(Florin81463)
intre timp am fost la un dealer din Pitesti ca tot sunt pt cateva zile acolo si am dat peste un tip super ok, care mi-a dat o varianta mai buna decat Fabia avantaj+optionale!
Daca nu se considera reclama o sa ii dau numele intr-un viitor post!
Discount.... o pereche de covorase de interior! biggrin.gif beer.gif


Fabia Charm?
Ovidiu82072
QUOTE(Florin81463)
Dar nu crezi ca e normal , daca tot zici ca e oferta, sa si ai o masina la test drive sa vada omu' ce ii oferi la banii respectivi?


Nu cred ca e neaparat "NORMAL" sa ai de drive test o masina din oferta. Aceste oferte apar si dispar si dupa cum am mai spus nu e posibil sa aiba toate motorizarile din oferta la Drive Test. Asa cum tu vrei sa faci comparatie intre motorul de 55 si cel de 64, asa si alt client doreste comparatie intre 70 si 80, sau intre 64 si 80... si acum vorbeam doar de F Fabia... biggrin.gif
Florin81463
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ovidiu, e clar, esti sub acoperire!La ce dealer lucrezi, sa stiu unde vin sa .....beer.gif !intr-adevar e vorba de un Charm, chiar daca nu mai iau pachetul sport I tot e mai bine decat configuratia facuta pt avantaj, dar vezi tu , doamna mai sus mentionata a incercat sa ma convinga sa cumpar Fabia Avantaj+optionale, ca probabil dadea mai bine pt ea biggrin.gif ! Daca nu ajungeam pe forum ...avea toate sansele si imi luam bicycle.gif cu aer conditionat si computer de bord! biggrin.gif. Asa am saltat la un ciclomotor, dar asta e viata, n-a aparut firma aia care sa faca super masini la bani putini! :evil:
Catalin79796
QUOTE(Ovidiu82072)
Stii cat castiga un dealer la vanzarea unei Fabii cu aceasta motorizare?


crezi ca pe mine, in calitate de client, ma intereseaza cat castiga el? e treaba lui. asta e un motiv sa fie neprofesionist, magar si fara maniere? biggrin.gif come on!
DORU
QUOTE(Butnaru71161)
pai sa incepem o lista cu:
Oras:
Dealer:
Persoana de contact:
Telefon:
?


O idee buna!
Butnaru, te rog sa sintetizezi tu o prima lista, unde se vor adauga si ceilalti oameni care fac sau nu cinste Skoda. Voi face maine lista un Sticky separat, dupa ce o intocmesti, desigur.
DORU
QUOTE(a3des)
Salutari noilor intrati in discutia asta lunga...
Eu sunt de parere ca ar trebui sa dati si nume daca ati fost serviti si tratati prost de cineva, nu e corect sa se bage toti angajatii unui dealre intr-o oala comuna.
Poate ca acel sau acea cineva o sa ajunga intamplator sa citeasca cele povestite aici si asa ar putea sa-si dea seama ce si unde a gresit. Altfel nu avem sanse sa indreptam aceste "nereguli".


Exact acest lucru il sper si eu... De acord cu tine!
Ovidiu82072
QUOTE(Catalin79796)
QUOTE(Ovidiu82072)
Stii cat castiga un dealer la vanzarea unei Fabii cu aceasta motorizare?


crezi ca pe mine, in calitate de client, ma intereseaza cat castiga el? e treaba lui. asta e un motiv sa fie neprofesionist, magar si fara maniere? biggrin.gif come on!

Dealer-ul nu poate magar si fara maniere. Dealer-ul este o societate comerciala care scoate profit. Nu cred ca munceste nimeni pe gratis...
Magar si fara maniere poate fi, eventual, un angajat... biggrin.gif
Catalin79796
da, la angajat ma refeream biggrin.gif
Butnaru71161
Pai sa sintetizez, cu precizarile:
- informatiile sunt luate de pe acest forum
- numarul de telefon se poate afla pe site-ul fiecarui dealer


Butnaru, multumesc pentru promptitudine si bunavointa !
Mihai66905
Oras: Timisoara
Dealer: Procar
Persoana OK: Liviu Zimcea
Persoana NON-OK:

Pana acum m-a servit foarte bine, poate exista si mai bine, dar fata de oamenii pe care i-am intalnit in general pot spune ca sunt foarte multumit. A fost destul de prompt, mi-a raspuns la mail atunci cand am avut nevoie de ceva (polita casco de exemplu) etc. De asemenea, m-a sfatuit ce sa pun si ce sa nu pun pe masina, altul probabil ma sfatuia sa pun pe ea tot ce se poate, necontand daca e important sau util.

In general oamenii au laudat dealerul acesta (procar Timisoara), nu stiu la service cum o sa fie, ar fi trebuit sa merg saptamana asta sa imi regleze ceva la bancheta spate ca imi scartaie, dar nu am avut timp. Dar am auzit de la cativa care lucreaza la firme si au avut skoda ca totul e in regula.

Pt tinichigerie m-au trimis la Todorut si am fost foarte multumit.
Cipicanu`
Nu scartaie bancheta...scartaie ceva in usa dreapta...cel putin asa-i la mine.
Bogdan76299
Oras: Bucuresti
Dealer: Avia Motors (din Titulescu)
Persoana OK: Daniel Dragomir
Persoana NON-OK: -

Asa cum am mai precizat in cazul meu am fost f. multumit de colaborarea cu persoana (Daniel) de la dealer. In conditiile actuale cred ca e maximul ce il puteam obtine la o relatie cu un dealer.

Asta nu m-a impiedicat sa remarc (si am postat deja in acest sens) ca sistemul de cumparare/livrare poate fi imbunatatit a.i. sa se minimizeze/evite greselile personale..... Am idei concrete in acest sens dar m-am mai ponderat un pic caci la urma umei discutam de o afacere .....cine are ochi si urechi va sti ce sa faca in viitor (potential beneficiar/dealer).
Cezar81667
trebuia sa plec la bucuresti cu un amic, cu Octavia Tour (masina lui) arigato.gif
Am intarziat 1 ora plecarea, intrucat trebuia sa ia masina de la Ivas Galati - dupa revizia de 10.000 km, indicatorul de bord arata, la implinirea a 5.000km, ca ar mai dori o revizie. A dus masina la service si au resetat compul de bord. Moment la care "martorul "rezervorului arata ca motorina era terminata (in conditiile in care bagase de cu seara, juma de rezervor). :bash:
stefan_ieu
QUOTE(Ovidiu82072)
QUOTE(Florin81463)
Dar nu crezi ca e normal , daca tot zici ca e oferta, sa si ai o masina la test drive sa vada omu' ce ii oferi la banii respectivi?


Nu cred ca e neaparat "NORMAL" sa ai de drive test o masina din oferta. Aceste oferte apar si dispar si dupa cum am mai spus nu e posibil sa aiba toate motorizarile din oferta la Drive Test. Asa cum tu vrei sa faci comparatie intre motorul de 55 si cel de 64, asa si alt client doreste comparatie intre 70 si 80, sau intre 64 si 80... si acum vorbeam doar de F Fabia... biggrin.gif



Ovidiu, cred ca e OBLIGATORIU sa ai la drive test o masina din oferta. Daca tot faci reclama agresiva cu siguranta vor veni multi sa testeze produsul inainte de a-l cumpara. De altfel nici nu e greu. Sunt absolut sigur ca la dealeri exista suficienti oameni care au "masina de servici" astfel incat sa se poata cumpara cate una din fiecare model/motorizare din oferta. Nu e obligatoriu sa fie toate cu motorizare mare sau model de lux. In felul acesta vor fi la drive test toate modelele.

Ca sa particip si eu la lista de contacte ok :

Oras : Bucuresti
Dealer : Brady Trade
Persoana de contatct : Cristian Preoteasa - super OK

Ca sa generalizez, nu trebuie sa ne suparam pe dealeri de unele intarzieri (de obicei cele de transport) - astea se datoreaza in special importatorului. Treaba dealarului este sa predea actele la timp si sa ne informeze corect si prompt de situatia in care se afla contractul fiecaruia. Din pacate o marca atat de buna are un importator de cacao (Porsche). Sa speram ca vor aparea si altii si situatia se va schimba in viitor.
suliman48653
am facut revizia la un an in constanta si m-a costat 430 ron.
mi-a schimbat uleiul la motor (castrol 5w) filtru ulei, filtru benzina.
Ovidiu82072
QUOTE(Cezar81667)
trebuia sa plec la bucuresti cu un amic, cu Octavia Tour (masina lui) arigato.gif
Am intarziat 1 ora plecarea, intrucat trebuia sa ia masina de la Ivas Galati - dupa revizia de 10.000 km, indicatorul de bord arata, la implinirea a 5.000km, ca ar mai dori o revizie. A dus masina la service si au resetat compul de bord. Moment la care "martorul "rezervorului arata ca motorina era terminata (in conditiile in care bagase de cu seara, juma de rezervor). :bash:


si pana la urma ce era stricat? senzorul de nivel?
Florin81463
mai beton decat cei de la Porsche Bucuresti Vest 1 nu cred ca e nimeni! Am vazut oferta de la carrefour "primesti un televizor gratis" daca iei orice Skoda de la ei.M-am adresat domnului Dorian vasile ,el m-a pasat unui coleg de la departamentul financiar sa-mi zica date despre leasing dupa care ma asteapta sa discutam datele contractului.In 5 min am terminat cu colegul si dupa 30 de min de asteptare am aflat ca domnul Dorian Vasile, un monument de promtitudine plecase la masa,deci clientul e stapanul nostru...asta e deviza PBV 1!
Apelati cu incedere :puke: :boxing: :bandit:
xxx82306
cele 8 saptamani s-au incheiat!!!n-am un contract in mana ptca nu mi l-a dat,ma duce cu zaharelul de 2 saptamani ca-n 2-3 zile am masina,nervii mi-s intinsi la maxim,mi-a luat toata bucuria primirii masinii.ce sa fac???
suliman48653
iti trece toata supararea cand iti vine masinuta. ("cashai" in tenis)
( tenis=romania)
Ovidiu82072
QUOTE(xxx82306)
cele 8 saptamani s-au incheiat!!!n-am un contract in mana ptca nu mi l-a dat,ma duce cu zaharelul de 2 saptamani ca-n 2-3 zile am masina,nervii mi-s intinsi la maxim,mi-a luat toata bucuria primirii masinii.ce sa fac???


incearca sa iei legatura cu directorul de vanzari... poate el iti da mai multe detalii... nu e frumos, dar e sanatos.. biggrin.gif
Florin81463
QUOTE(suliman48653)
iti trece toata supararea cand iti vine masinuta. ("cashai" in tenis)
( tenis=romania)

da dar cand te duci in iulie la dealer si iti zice ca masina vine in octombrie, cat tenis sa joci? :bash: biggrin.gif
nita84383
Am avut eu ghinion sau cei care vor merge in viitor la acest service
tb.sa deschida bine ochii?
Acum 6 luni am cumparat o Octavia 1.6 benzina 102cp la 135000km.
Masina tb.testata.Asa am ajuns la service Brady Trade.
Test de calculator-Ok
Test de rampa-cap de bara stg.zdrente,saboti spate la fel+suport teava esapament dezlipit.
Test electric-inchiderea centralizata usa stg fata defecta
A urmat apoi intrebarea:Merita tinuta masina sau nu?(masina a fost cumparata de la o firma 4200 euro)
Dupa alte verificari a venit si raspunsul sperat de mine-masia este beton!
band.gif
Am acceptat reparatiile de rigoare +schimb ulei,filtre de toate felurile deci consumabile.Pret total 13.5mil.
Dupa cateva saptamani a aparut si prima problema.Masina nu mai avea vana la accelaratii.
Fuga la Brady Trade.Mi s-a spus ca ar fi clapeta de acceleratie murdara si ca ar tb.curatata.Ok.
In urma curatirii clapetei, masina la relanti oscila de la 850-1800rot/min.
Explicatia -furtunul care face legatura dintre clapeta de acceleratie si debitmetru ar fi cedat la demontare si trage aer fals.
Sa-mi vina rau,ma duc cu una si dau de alta.(e posibil sa-mi fi rupt din greseala chiar ei furtunul,nu stiu sigur)
Comand piesa (1.7mil) si sant reprogramat peste 7 zile.
Revin. Ora 8:00 dimineata. Un alt mecanic se ocupa acum de masina.
Ora 8:45 sant chemat dupa inlocuirea furtunului.Masina prezinta aceeasi
fluctuatie la relanti.Intreb de ce? Imi spune ca este macanic nu tehnican,asa ca tb chemat un tehnician pt.diagnoza.
Vine un om cu halat si stabileste -clapeta de accelaratie defecta(pret 12mil)
Am crezut ca inebunesc pt. ca net am citit ca una din cauze ar putea fi chiar clapeta de acceleratie.
Ma plang omului povestindu-i de vizita precedenta si ca am banuiala ca atunci mi-au stricat clapeta.(si furtunul banuiesc eu)
Omul infirma si spune ca am avut clapeta defecta de mai mult timp(oare cum si-a dat seama?!) dar ca aceasta clapeta poate fi reglata intr-o anumita pozitie astfel incat sa lucreze corespunzator.
Nu mai stiam ce sa zic-nu credeam o iota,si am hotatat sa-i las sa o regleze si apoi sa vad rezultatul.
Dupa reglaj masina avea totusi o oscilatie mica 800-850rot/min,este tot ceeace s-a putut face. :evil: :evil:
A ramas problema acceleratiei puturoase a masinii.Mi-au spus ca ar trebui
sa curat injectoarele (1.8mil).Am acceptat.
Undeva in jur de ora 13:30 sant chemat la o proba de drum.Rezultatul...parca mai rau se inpotmolea masina la accelerari.
Se banuieste ca nu ar fi fost montat bine ceva dupa curatarea injectoarelor.Nu ,nu este asta.
Se banuieste ca ar fi de vina debitmetrul.Dupa o ora se demonteaza un debitmetru de pe alta masina pt.ca nu aveau in stoc si se face proba.
Nu,nu este nici asta.
Disperare atat de partea mea cat si a tehniceanului pt ca el a mai ramas sa se ocupe de masina ajutat din cand in cand de un mecanic.
In final se verifica bujiile.Se inlocuieste o bujie mai naspa.
Proba de drum-minune!!! masina poate accelera in forta. blush.gif
Sant sfatuit sa vand masina ca acel motor de 1.6 benzina 102cp de la vw
nu ar fi foarte reusit si creeaza probleme(daca este chiar asa de ce nu
mi-au spus de prima data de ce m-au lasat sa schimb toate consumabilele
ca doar am platit testele si i-am si intrebat-sant cinstiti?)
Platesc furtunul comandat +bujia +manopera=4.2mil si plec "multumit"acasa pe la 15:30. :bandit:
Deci atentie la aba-neagra
P.S:Pacat este un service modern bine utilat si personal cunosc acolo un electrician f.tanar dar f.bun.Bine ar fi sa fie si alti meseriasi la fel de buni
pt.ca altfel... :bash:
DORU
Iti sugerez sa postezi in aria rezervata dealerilor Skoda daca ai de nominalizat persoane in sensul pozitiv sau dimpotriva...
nita84383
Desi nu sant adeptul razbunarilor(arma p...)parca as face niste
nominalizari ,dar nu fac nici macar in sensul pozitiv pt am uitat numele
"baietilor buni".
In fond problema este a celor care conduc service-ul.Ei si numai ei
sant raspunzatori de pregatirea personalului(cursuri periodice de specializare),selectia in timp pe baza de calificative,performante,reclamatii etc.si nu
in ultimul rand impunerea unei politici fata de client.
Fac aceste precizari pt ca in ziua reclamata de mine nenorocirile parca
s-au tinut lant:
-unui individ(disperat de furie pt ca urma sa plece urgent in tara in
aceeasi zi)i-au spart parbrizul in timpul reviziei,iar parbriz... oha nu aveau
in stoc.
-alt individ daca nu avea prezenta de spirit sa-si verifice masina la plecare
,pleca cu ea lovita pe toata partea dr.
Nici macar nu privesc cu seriozitate reclamatiile clientilor("domnule asa
ai venit cu masina stricata-etc, etc,etc"),deci apara tacit incompetenta
si delasarea mecanicilor in cauza pe banii si nervii nostrii. :rant:
Iar daca nu si-au dat seama, le spun eu,ca tolerand astfel de situatii
duc la erodarea imaginii si increderii in serviciile acordate de ei. :harhar:
Sa fim sanatosi !:cheers: si mai atenti!,caci de fapt acesta este
mesajul meu in fond. :wave: arigato.gif
Cristian58749
Vreau sa-mi cumpar o Skoda Octavia 1 TDI 90CP ... atat pot sa ma intind.
Sunt din Cj si am fost pe la Compexit Traiding si mi s-au parut OK dar mai multi cunoscuti mi-au spus ca sunt cei mai excroci dintre dealeri. Unul ca a cerut o culoare si nu i-au m-ai adus si apoi au vrut sa-i dea o masina folosita ca drive test, altul ca au comisioane mari, altul ca odata semnat contractul se comporta naspa .. etc.
Ce dealer imi recomandati?

Credeti ca vor aparea ceva promotii pt model? Nu ma grabesc! La SIAB ar putea fi ceva?
Voi ce ziceti?

Ceva sugestii legat de alegere?! Sunt probleme mari pe care le are modelul? ... mie mi-a placut ca are tabla galvanizata, pare o masina robusta si cu o garda la sol destul de mare iar motrul chiar daca e vechi ca proiectare sper sa nu mai aiba nici un fel de probleme fiind deja la o 'varsta' mai mult decat matura.
onet_bogdan
Sincer eu nu am auzit asha ceva despre cei din Cluj de la Compexit chiar din potriva s-au comportat mai mult decat onorabil inca din prima zi cand mi-au facut scadentarul de la Porche Leasing. Transparenta totala, ce mi-au zis aia a fost si ca pret si ca termene de livrare.
Lucian72846
QUOTE(Cristian58749)
Vreau sa-mi cumpar o Skoda Octavia 1 TDI 90CP ... atat pot sa ma intind.
Sunt din Cj si am fost pe la Compexit Traiding si mi s-au parut OK dar mai multi cunoscuti mi-au spus ca sunt cei mai excroci dintre dealeri. Unul ca a cerut o culoare si nu i-au m-ai adus si apoi au vrut sa-i dea o masina folosita ca drive test, altul ca au comisioane mari, altul ca odata semnat contractul se comporta naspa .. etc.
Ce dealer imi recomandati?

Credeti ca vor aparea ceva promotii pt model? Nu ma grabesc! La SIAB ar putea fi ceva?
Voi ce ziceti?

Ceva sugestii legat de alegere?! Sunt probleme mari pe care le are modelul? ... mie mi-a placut ca are tabla galvanizata, pare o masina robusta si cu o garda la sol destul de mare iar motrul chiar daca e vechi ca proiectare sper sa nu mai aiba nici un fel de probleme fiind deja la o 'varsta' mai mult decat matura.


Nu te lua dupa ce spun unii sau altii, mergi la ei si vezi cum decurge discutia . Asa este cel mai bine , sa te convingi tu . Fa un test drive obligatoriu cu modelul dorit de tine si apoi fa comanda ! BAFTA !!
xfre87328
Asta cu "nu pot da nume" mi se pare o maaaaare porcarie. Spuneti mai baieti care credeti voi ca e al mai bun dealer din Bucuresti... ce asa mare chestie ?
devo87325
QUOTE(Florin81463)
Doru, daca vrei iti zic eu numele domnisoarei(doamnei) de la Brady, presimt ca e acelasi personaj de care m-am lovit si eu si joker.Plina de amabilitate atata timp cat sa puna mana pe bani dupa care clientul nu mai prezinta interes, mai ales ca i-am zis ca eu chiar vreau sa vina masina in 2 luni, 2 luni si jumatate, ca tot nu ma grabesc!
Si apropo, daca nu stiati, masinile din showroom-ul lor sunt inchise!
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Asa ca spor al admirat prin geam interiorul!


Bai, nu fii rau... Brandy in showroom nu au masinile inchise. Am fost eu ieri la ei smile.gif
Kry_Sty
Oras: Craiova
Dealer: Autec Autotehnik
Persoana OK: Florin Rotaru
Persoana NON-OK: - ceilalti vanzatori ambulanti de la reprezentanta, care nu mi`a zis nici unu de varianta sport, io stiam ca exista dar credeam ca nu se vinde varianta 1 in romania :|

Deocamdata am o impresie buna de el, prima impresie conteaza, cand m`a vazut cu chisca de bani in mana saracu nu mai stia cum sa fuga dupa acte dupa chitante pe acolo, parca era la raliu smile.gif plus ca el m`a indrumat spre octavia 1... aveam bani de octi 2 elegance 1.9 tdi dar a zis ca nu e reusita si crapa repede sad.gif asa ca mi`am luat octi 1 rs biggrin.gif el mi`a zis ca putea sa imi vanda elegance pt ca el castiga mai mult la aia decat la octavia 1
Ma asteptam la orice de la un dealer sa minta sa incerce tot felul de variante dar de la asta nu... + ca io sunt oltean de fel si fac pe nesimtitu si am scos o toba sport moca de la el smile.gif))
F L O R i N
Astea sunt povesti cu O2 ca,crapa repede.Intr adevar o fi fost vreun caz in care sa fi avut probleme cu masina dar de aici pana a spune ca O2 nu e o masina buna este cale lunga.Eu cunosc persoane care au O2 si nu au avut absolut nici o problema cu masina.Depinde acum de fiecare dealer cum si in ce fel prezinta o masina.Oricum sa stapanesti sanatos masina si cat mai multi km fara probleme. :cheers:
adrian78254
eu am o2 de 3 luni
pot fi scurt cu permisiunea voastra
masina de masina
MULTUMIT
F L O R i N
Sunt de acord cu Adrian.Intr adevar este o masina super de care sunt foarte multumit si care,parerea mea ca face toti banii fara nici un fel de probleme.
Lucian72846
QUOTE(Cristi63246)
Oras: Craiova
Dealer: Autec Autotehnik
Persoana OK: Florin Rotaru
Persoana NON-OK: - ceilalti vanzatori ambulanti de la reprezentanta, care nu mi`a zis nici unu de varianta sport, io stiam ca exista dar credeam ca nu se vinde varianta 1 in romania :|

Deocamdata am o impresie buna de el, prima impresie conteaza, cand m`a vazut cu chisca de bani in mana saracu nu mai stia cum sa fuga dupa acte dupa chitante pe acolo, parca era la raliu smile.gif plus ca el m`a indrumat spre octavia 1... aveam bani de octi 2 elegance 1.9 tdi dar a zis ca nu e reusita si crapa repede sad.gif asa ca mi`am luat octi 1 rs biggrin.gif el mi`a zis ca putea sa imi vanda elegance pt ca el castiga mai mult la aia decat la octavia 1
Ma asteptam la orice de la un dealer sa minta sa incerce tot felul de variante dar de la asta nu... + ca io sunt oltean de fel si fac pe nesimtitu si am scos o toba sport moca de la el smile.gif))



Cand ai facut achizitia Cristi ?
Octavia 1 RS ?
Iancu86043
QUOTE(Cristi63246)
... aveam bani de octi 2 elegance 1.9 tdi dar a zis ca nu e reusita si crapa repede sad.gif asa ca mi`am luat octi 1 rs biggrin.gif el mi`a zis ca putea sa imi vanda elegance pt ca el castiga mai mult la aia decat la octavia 1
Ma asteptam la orice de la un dealer sa minta sa incerce tot felul de variante dar de la asta nu... + ca io sunt oltean de fel si fac pe nesimtitu si am scos o toba sport moca de la el smile.gif))


Poate chiar a mintit... biggrin.gif si a castigat mai mult la O1 RS... biggrin.gif
Lucian72846
Octavia 1 RS are standard esapament sport . Poate ai achizitionat Octavia Tour Sport . Asta este alt ceva . RS 1 1.8 T 180 CP , nu se mai comercializeaza incepand cu 2006 . Uita-te bine si vezi ce ai cumparat !
Kry_Sty
QUOTE(Lucian72846)
Octavia 1 RS are standard esapament sport . Poate ai achizitionat Octavia Tour Sport . Asta este alt ceva . RS 1 1.8 T 180 CP , nu se mai comercializeaza incepand cu 2007 . Uita-te bine si vezi ce ai cumparat !


@lucian intradevar este sport(asa scrie pe contract...) nu prea vad diferenta intre rs si sport, aceeasi marie cu alta palarie, tot sigla cu rs, acelasi volan in 3 spite, eleron etc. numai toba e diferita... dar sport la octavia nu este echivalent cu rs ? sau cum...
am facut comanda pe 5 oct si a zis ca am max 7 sapt de asteptat... :bash:
lucian el a zis ca toba aia sport echipata in standart este numai pt benzinare, dar se poate pune dupa, si io nesimitit am zis, da nu imi puneti si mie, nu va pare rau de mine... si omu a zambit si a zis ca pune...
@iancu el nu avea cum sa castige mai mult la aia, pt ca octavia 2 facea 19,100 de iepuroi, iar a mea a facut aproape 17.000

plus ca l`am mai chinuit pe saracu om de am schimbat de 2 ori contractu ca m`am mai hotarat sa mai pun cate ceva smile.gif)) :angel:
DORU
QUOTE(Cristi63246)
... dar sport la octavia nu este echivalent cu rs ? sau cum...


RS si Octavia Tour Sport au in comun numai anumite elemente de caroserie cu design sport. De aici provine probabil confuzia ta...
Kry_Sty
atunci explicati`mi si mie, care sunt elementele care difera in afara de toba aceea... arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.