Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sugestii pt cumpararea unui audi A4..need help...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Pascaru69746
salutari...
am si eu nevoie de niste sfaturi...vreau sa-mi iau un audi A4 2001-2002 130cp...
care ar fi problemele majore care ar putea aparea...
din cate am inteles la cele din 2001 este probabil sa ai probleme la turbina...?!
suma in care m-as incadra ar fi de un 12000-12500E maxim...nu ma intereseaza navigatie,trapa..bla.bla...bla..
pot sa gasesc ceva bun in banii astia...?
nu cred ca gasesc unul in banii astia fara 200.000km...asa ca mai am o intrebare: catzi km poate duce motorul? 500.000...k la vw sau mai putin..??
v-as fi recunoscator daca m-atzi ajuta in problema asta...
apropo cat costa schimbarea distributiei..filtrelor...adica o revizie sanatoasa... blink.gif
Liviu-Paul75647
la banii asita (12 000 -12 500) iti poti lua un Audi A4 2002. Dar cu o singura conditie ,sa cauti prin toate targurile din afara si sa te duci tu sa o cumperi. Eu am dat 12 000 pe un Audi A4 Avant din 2002 1.9 TDI cu 131 Cp la 150 000 km la bord (carte service tot tot).Are mai toate pe ea....fara piele si navigatie. Masina arata impecabil.....(nu a fost lovita sau altceva) Motorul la un Audi A4 duce o viata,,,acum depinde cum ai grija de el.....iar la cheltuieli are doua laturi..... una buna si alta proasta. Daca Doamne fereste lovesti masina platesi de te rupi (sau daca cedeaza o piesa ,,lucru rar intalnit la Audi") asta e partea proasta......iar partea buna esta ca toate consumabilele sunt ieftine.... Exemplu filtrul de ulei (nu este in carapace metalica cum sunt la majoritatea masinilor) este un filtru de ,,hartie" ,,panza"(intr-un fel) care costa cam 100 000 lei vechi si se baga in carcasa metalica care este prinsa de motor iar curelele au pretul normal......
Lucian72846
Avand in vedere ceea ce ofera un A4 , costurile de intretinere sunt minore.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.