Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum se da an fabricatie viitor la vw,skoda,seat?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
gabi67272
Am inteles ca la aceste marci(exclus audi)dupa ce luna a anului se de an de fabricatie urmator?
RUE
de ex o cunostinta isi luase in luna septembrie masina fabricata anul urmator (matiz)
MARIUSC
pentru comenzile din romania, masinile sosite dupa luna iunie/iulie, vor avea in talon anul urmator ca an de fabricatie
Andrei55037
Dar de ce? E absurd dupa parerea mea.
DORU
Aceasta hotarare a producatorului este mentionata in CIV, cu nr omologare si cod VIN trecute sub tipla. Mai conteaza motivatia? biggrin.gif
eddie
Pai bucurati-va,ca eu daca am cautat dupa VIN Renault-ul meu unde este fabricat,am gasit ca masina care in toate actele este fabricata in 2004,este de fapt facuta in 2003 !!! :bash:
gabi67272
Se aplica la orice marca,si de la 1 iunie sau iulie a anului respectiv?
a3des
Skoda modifica modelele in "Year 2007" incepand cu saptamana 22 (unele mai tarziu) de productie, adica cu saptamana viitoare. Se introduc noi optionale, se modifica putin cele existente (cd player devine mp3 player de ex.) si creste putin si pretul. Aceste masini vor fi inregistrate ca si an 2007. Nu stiu daca v-ar placea sa cumparati masina in septembrie 2006 sa se treaca anul 2006 si peste 3 luni sa aveti masina din anul trecut... intelegeti ce vreu sa zic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.