Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accesorii Subaru...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
griffonu
Cateva intrebari pentru cei care stiu mai bine situatia pe la dealerii de la noi. George, poate? smile.gif

Exista accesorii si la noi. Ma intereseaza in special un schimbator de viteze cu cursa scurta.

Intrebarea a doua ar fi legata de pierderea garantiei in Romania daca se instaleaza un kit facut de Prodrive. La ei pe site spune:

As the performance packs have been developed in conjunction with Subaru, in some European countries, fitment of the performance packs does not invalidate the manufacturers warranty. Please check with your local Subaru dealer for more details.

Nu prea cred eu ca la noi nu se pierde garantia, dar poate poate...

Thx!

-VaVaVooum
G e o r g e
despre pierderea garantiei nu stiu exact , dar cam 90% sanse sa se piarda .

piese / accesorii gasesti direct la ei , la radacini adica .
guerilla
pai si astia sint mai cu motz? la orice importator din Romania, normal la cap adica, daca cumperi ceva piese (oricare ar fi producatorul agreat) atunci nu se pierde garantia. la astia de ce e altfel? sau macar sa iti taie garantia doar la acea piesa.
G e o r g e
nu stiu exact ... ca nu m-a interesat ... trebuie intrebat :-/
Mihai63349
Eu vreau sa-mi pun niste distantiere de ecartament. Nu mari (1,6 cm).
Oare vor marai astia cu garantia?
G e o r g e
nu cred smile.gif
madalina
Am intrebat la Radacini si auj spus asa: pentru orice modificare facuta masinii, cu piese originale sau agreate de produjcator, montate fie in serviceul propriu, fie de catre un partener al Subaru, masina nu isi pierde garantia.

Daca se cumpara un sistem de incalzire a scaunelor, agreat de Subaru, montat in service partener iar pe partea electrica a masini apare o defectiune din cauza scaunelor electrice, proprietarul masinii primeste garantia, iar banii sunt recuperatie fie de la producatorul sistemului de incalzire (daca este defect de fabrcatie), fie de la firma ce a efectuat montajul (daca este defect de montaj).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.