Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bec baterie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin62565
salut! Mi se intimpla o kestie ciudata la Opelul meu Astra classic 2001 dti. cind accelerez pina in 2000 de turatii se intimpla uneori sa imi flash-uiasca (ce termen am inventat smile.gif) becul rosu de la baterie. Ce credeti ca mi se intimpla?
florin62565
hmm, kiar nu stie nimeni?
Andrei59324
Sa te duci sa faci un control....este posibil sa-ti incarce prea mult alternatorul...nu stiu c sa zic....
Fa un control ca sa nu te trezesti cu cv ars.
alin77934
dc vrei sa iti dau adresa si nr te tel de la o firma f buna din buc spune oamenii lucreaza f bine si curat si sunt mai mult pe opel pe partea electrica si m-i i-a recomandat erebusu
Adrian73659
becu ala rosu te anunta ca iti ia curent din baterie pt ca nu iti baga alternatorul cat trebuie.Dupa ce ai trect de 2000 d turatii atunci iti baga cat trebuie pt ca fulia alternatorului se invarte mai repede.Dute la un service sa iti verifice carbuni de la alternator.Bafta
florin62565
ar putea sa fie cumva de la cureaua de alternator? ptr ca in februarie am fost al Opel Radacini sa-mi skimbe plansa de diode. si asa cum e la noi la romani, smekerii mi-au skimbat fara sa ma intrebe si curea de la alternator, mi-au pus cu siguranta una mai veche. pe a mea scria made in spain si era aproape noua, din pacate am observat fff tarziu.
florin62565
cunoaste cineva un electrician auto meserias, eventual din cartierul berceni. Care sa se priceapa la opel astra?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.