Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Urgent !!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Andrei77326
In sfarsit am reusit sa strang 8000 E si vreau sa ma duc sambata in germania sa-mi iau o masina. Si inca sunt in dubii nu stiu ce sa aleg de banii astia...m-am gandit la un golf 4 dar parca as avea nevoie de mai mult spatiu
Oare gasesc ceva mai spatios de acesti bani? Si acesti bani vreau sa-mi ajunga cu tot cu cheltuielile de inscriere si taxele vamale. Orice sfat e bine venit . Multumesc!
Meditatorul
daca vrei masina germana, poate golf pe benzina sau astra caravan sau ford focus de prin 2002!
danmatyas
ford mondeo wagon...
ovi62994
Poti incerca la DAT Autohus in Bockel, in nord...
www.autohus.de
Acolo gasesti si Passat cu 6500-7000 EURO netto si mai pui 1400 EUR vama in ROMANIA ....
E adevarat ca Mondeo Kombi (Turnier sau Wagon) e mai ieftin ... pe undeva la 6000 Euro Netto din 2002-2003 .... acolo eu zic ca oamenii sunt corecti, au preturi "profesionale" puse in functie de dotari, km, optionale.... sunt meseriasi ....
Singurul minus e ca sunt cam departe ...
Poti incerca si mai aproape, chiar langa granita cu Austria, langa Passau la Schuster Automobile, la 5 km de autobahn:
www.schuster-automobile.de
Acolo sunt un pic mai scumpe.... dar scapi de drumul lung pana in nordul Germaniei....

Poti incerca si la Frankfurth ... sunt o gramada de autohaus-uri ...numai nu te incurca cu turci si arabi blush.gif aia is mai ciudati.....

Mult noroc! si drum bun!
Cornel001
Din ce am citit pe alt forum... gasesti oferte mai bune in Belgia, eventual Olanda...
Andrei77326
Daca stau si ma gandesc bine acolo cheltui cam 600 E(drum dus intors, cazare, mancare, etc) in romania ca sa achit toate taxele imi mai trebuie aprox 1400E...deci imi raman 6000 E. Pana la urma as opta tot pentru un
golf,chiar si break, prefer sa iau o masina cu mai putini Kilometri de prin 2001-2002 decat una din 2000 cu destui km in bord.
Voi ce zice-ti gasesc in 6000E un golf de preferat ar fi sa aiba si destui cai..
Cristi2
la banii aia gasesti maxim un 1.9tdi 90 cp sau ceva pe benzina , 1.4.
si in cazul dizalului, te poti astepta la km destui.
nici vorba de motor mai mare.

ai putea avea acces si la alte masini, care contin tva deductibil in pret, doar ca de multe ori nu-l poti recupera instant...
Andrei77326
Ce parere aveti despre acest site o fi teapa? preturile sunt bune...dar daca nu ma insel e o firma din Anglia. totusi nu prea cred sa fie adevarat.
www.it-autohouse.com
ovi62994
QUOTE(Andrei77326)
Ce parere aveti despre acest site o fi teapa? preturile sunt bune...dar daca nu ma insel e o firma din Anglia. totusi nu prea cred sa fie adevarat.
www.it-autohouse.com


Ai grija ca e teapa....L-am mai vazut pe acest forum, intr-un topic.... o sa ti-l caut.... sa ajungi mai repede la el ...
ovi62994
ceva asemanator gasesti aici....
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=9987
ovi62994
si aici e vb chiar de acel site.... nu prea miroase bine .... trebuie sa fii precaut....

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=9973
Andrei77326
M-am intors din Germania. Am fost in Hamburg, mai exact Neumunster, si mi-am cumparat un VW Bora Kombi din oct 1999 (1,9 TDI, 116 CP,6 trepte,pilot automat, senzor ploaie,climatronic, incalzire scaune, etc) Am dat acolo pe ea 6700 E +75 E actele +150 E numerele =6925 E, nemaipunand la socoteala drumul dus intors, cazare, spaga in vama si alte treburi. Aici vama ma costa in jur de 1100 E. In total ajung aproximativ la 8600 E...... Ce ziceti merita?
Cristi2
ai uitat sa specifici km, fara de care nu ne putem pronunta.
daca sint sub 200 000, inca e bine.
RUE
si daca e sau nu euro 3 din 99?!!
Cristi2
este sigur, zic eu.
george71302
Domnule, s-o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea fara nici un fel de reparatii cat mai mult timp. Nu ma pricep daca merita sau nu, pot sa spun doar ca e o masina superba, dupa parerea mea. Si in alta ordine de idei, ce preturi aveau, daca te-ai interesat, modelele vw golf 5 sh de un an sau 2 vechime, acolo ? Nu uita sa pui poze cu masina. Sa faci o band.gif mare de tot. biggrin.gif
Andrei77326
Kilometri are 204 000 dar este schimbata cureaua la 181 000(ultima intrare in service). Este din 99 luna a 9-a si in certificat o sa fie trecuta din 2000.

Un site (aproape de Hamburg(40km)): www.autohaus-kisin.de (aici gasiti masini mai noi chiar si nefolosite)
Eu am luat-o de la www.mayer-automobile.com tot din la vre-o 2 km de autohausul de mai sus.
Parerea mea e ca sunt 2 autohausuri serioase. Au mii de masini chiar daca patronul de la www.autohaus-kisin.de este turc.(Si cel cu care am fost se duce aproape saptamanal si cumpara de acolo asa ca nici nu mi-a oprit tva)
marius70408
QUOTE(Andrei77326)
Kilometri are 204 000 dar este schimbata cureaua la 181 000(ultima intrare in service). Este din 99 luna a 9-a si in certificat o sa fie trecuta din 2000.

Un site (aproape de Hamburg(40km)): www.autohaus-kisin.de (aici gasiti masini mai noi chiar si nefolosite)
Eu am luat-o de la www.mayer-automobile.com tot din la vre-o 2 km de autohausul de mai sus.
Parerea mea e ca sunt 2 autohausuri serioase. Au mii de masini chiar daca patronul de la www.autohaus-kisin.de este turc.(Si cel cu care am fost se duce aproape saptamanal si cumpara de acolo asa ca nici nu mi-a oprit tva)

scuze ca intervin dar.... sigur are 204000 kilometri? la ce data e ultima servisare ? stampila de la service e aceiasi pe toate paginile? ai verificato la vw.? scuze pentru neincredere dar stiu ce`i pe acolo ( mai ales ca ai luato de la un patron turc)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.