Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Se merita masina noua pe leasing?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ovi62994
Cineva mi-a zis de o promotie de la Skoda Fabia 8999 euro.... si dai un avans poate de 4-5000 euro si ai masina noua....

Altul mi-a zis de Logan .... ieftina si noua ....

Eu totusi raman la ideea ca o masina second adusa din Germania e mai valabila decat orice noutate cumparata pe leasing genu Fabia sau Logan ...

Voi ce ziceti?
Meditatorul
vad eu ca esti deja convins!

de ce mai intrebi?
VALI69784
total gresit.noua e noua.citeste topicul pus de mine "victorie noul passat"
CRG
personal am o parere exact inversa. Nu am gasit pana acum sofer care sa tolereze o masina asa cum fac eu (gropi, accelerare fara sa omor turbina in turatii mici, revizii, etc).

deci niciodata nu voi gasi o masina sh care sa fie la fel de intretinuta ca a mea. nu mai zic de un enorm risc de luat tzepe..
VALI69784
eu conduc axact cum spui tu,incet si cu grija.am luat pana acu 2 masini de afara si mare greseala am facut TEAPA TOTALA ESTE. Sa nu credeti ca vine de afara masina sub 200.000.Si nici povestea ca nare decat 80.000 si a fost condusa de o bunicuta duminica.Pana mi-am dat seama cum sta treaba am pierdut 2000 euro.asta e. acum iau noua in leasing.passat biggrin.gif e noua noua.NU VA MAI GANDITI LA MASINI ADUSE DE AFARA.Sfatul unui om patit
DORU
QUOTE(CRG)
personal am o parere exact inversa. Nu am gasit pana acum sofer care sa tolereze o masina asa cum fac eu (gropi, accelerare fara sa omor turbina in turatii mici, revizii, etc).

deci niciodata nu voi gasi o masina sh care sa fie la fel de intretinuta ca a mea. nu mai zic de un enorm risc de luat tzepe..


Si eu sunt la fel. Mai ramane sa astepti sa ne vindem noi masinile SH si astfel poti lua ceva bun, fara teama de tepe.

P.S. Sincer: masinile noi (si f noi, dpdv al conceptiei) NU merita. Mai asteapta 2 ani si apoi devin interesanta. Cine stie, cunoaste...
VALI69784
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif :wave: ai avut vreodata o masina noua?//???????
Constantin49238
Are dreptate Doru o masina noua nu prea merita din punct de vedere ca nu isi justifica costurile de intretinere. Poate sa o iei si sa nu mai calci la nici o verificare. Iti faci tu tot acasa ca tot aia este si te alegi cand o vinzi (apx. 100.000 km) cu cel putin 2 mii E in plus (economii). Pun pariu ca Vali nici el nu stie de ce plateste o groza de bani la verificari. Are masina noua!!!
Iau exemplul unui prieten care a schimbat cureaua de distributie la o Skoda Octavia II si l-a costat 42 mil. la Porsche Rom. (cea mai mare prostie). Am schimbat eu la o Bora (8mil piesele - curea, role, pompa aduse din Germania + 1 mil mana de lucru). E totusi o diferenta.
trans macov70836
vali,ai fost asa de patzit incat ti ai mai luat si a doua masina din Germania.care a fost faza pana la urma/?eu aduc de 10 ani masini din Germania si nici un client nu a avut ce sa mi reproseze.Acuma mai nou merge clientul cu mine si si alege masina in Germania.Asta pentru simplul fapt ca n am nimic de ascuns.Daca esti serios si operativ esti cautat in continuare.Eu merg numai pe masini la comanda.Deci iti dai seama,cum s a ajuns din client in client,sa ajung acum sa fac numai comenzi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.