Help - Search - Members - Calendar
Full Version: punte spate octavia tour combi / ESP
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
bogdan74859
As vrea sa-mi explice cineva o chestie .. Ipoteza: la Octavia Tour sau Tour Sport .. puntea spate este punte rigida .. dintr-o bucata .. spre deosebire de Noul Focus sau Corolla unde puntea spate e independenta. Ei bine .. la Octavia Tour sau Tour Sport COMBI .. puntea e independenta? In www.skoda.ro am gasit o chestie cu "bieleta directie" si bietela directie + bara stabilizatoare la motorizarea Turbo 1,8 benzina.
Se mai comercializeaza Octavia Tour Combi 4x4?.
In ipoteza ca puntea spate la combi e independenta (semiindependenta) sau ma rog .. cum o fi .. creste nivelul de confort? .. fata de puntea rigida? .. dar comportamentul masinii in ce sens se schimba? .. cu cele 2 tipuri de suspensii?

merci anticipat.

Si o alta intrebare: pachetul ESP merita cumparat? .. cu mentiunea ca nu conduc chiar sportiv .. si pe conditii proaste de condus merg destul de precaut, dar nici nu ma lalai in trafic .. trag de masina la cat permite soseaua + limitele masinii + condusul rational.
a3des
La prima intrebare nu stiu ce sa-ti raspund, este prea tehnica pentru mine, dar la a doua te rog sa vizitezi pagina http://www.bosch-esperience.co.uk/uk/langu.../filmclips.html si ai sa primesti raspunsul la intrebarea ta. Nu trebuie sa conduci sportiv ca sa iti apara in fata o situatie neprevazuta, pe conditii de drum alunecos, si atunci ESP este sistemul care poate salva situatia. Recomand in special ultimul filmulet de pe pagina, este cel mai graitor in aceasta privinta. Eu pun familia pe primul loc. Faceti la fel.
DORU
In oferta Brady sau Avia gasesti la oferta modelul Octavia Tour Combi 4x4 1.9TDI-PD 101 CP. Excelenta optiune! Maipune insa nsite optionale pe ea, gen ESP, pachet drum greu 4x4 din fabrica, Climatronic, etc. Platforma de 4x4 este singura din gama Octaviei 1 sau Tour care are punte spate independenta. Confort sporit, dinamica superioara la viraje si la ocolirea unui obstacol, tractiune imbunatatita pt conditii de drum precare, garda la sol marita. Completez astfel raspunsul dat de Adrian...
a3des
Doru, esti sigur ca mai au in oferta Octavia TOUR Co. 4x4? Din cunostintele mele eu stiu ca O T Co. 1.9 101 4x4 a incetat sa fie produsa cu saptamana 51 de produsctie din 2005. Doar daca nu mai au cumva pe stoc asa ceva si atunci nu se mai pot adauga optionale...
DORU
EXACT, doritorii sa se grabeasca, sunt pe stoc. Identic cu Leon Spirit, care deja nu se mai poate comanda. Alegeti din modelele existente, adaugand optionalele dorite si care mai pot fi montate...
a3des
Daca mai sunt pe stoc si iti permiti masina nu mai sta pe ganduri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.