Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat Brava
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Iulian66199
Salutare.Ce parere aveti de Fiat Brava din 2000 pe motorina?Vrea sa-si ia un prieten de-al meu , dar eu am auzit ca modelul acesta ar avea niste "bube" .Merita investitia???A gasit masina la 5000 de euro.
James Kilowatt
Cf topgear, e onorabila la fiabilitate. Oricum, mult mai onorabila decat sor-sa Bravo. Din 2000 probabil e JTD, si parerea mea ca merita daca e in stare buna.
r4mp
am fost pasager dreapta intr`una pe bucuresti-brasov-bucuresti si alte cateva drumuri prin capitala. era un brava 2000 - 2001 nu mai stiu exact dar benzinara 1.6 16v 90 cp si cu aprox 110.000 km . era in conditie destul de buna, si tin sa mentionez ca era pe firma si mai trecuse pe la minim 3 alti soferi. nu stiu sa iti zic ce bube are ea in general.. dar una cu reviziile la zi ar trebui sa fie ok.
Iulian66199
Intretinerea unui Fiat Brava e mare?Piesele sunt scumpe?acceptabile?Ce test pot sa-i fac unei masini inainte sa o cumpar sa vad daca e ok(adica ce se poate vedea la un test,daca a fost lovita?daca motorul e ok?directia?). In afara de parcul auto din Vitan unde se mai poate face, si cam cat m-ar costa?
r4mp
la autovit te costa 2.5 milioane, verificarea o poti face si la service`ul unde i s`au facut reviziile, trebuie sa aiba ei in baza de date ce si cum.. insa nu stiu cat costa la ei
Iulian66199
Si ce se poate vedea la un test,daca a fost lovita?daca motorul e ok?directia? :minigun:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.