Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgomot la roata stanga-fata
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Cristian69588
Salut! :wave: Am o problema. De cateva zile se aude un zgomot ciudat la roata stanga fata :doh: . Seamana cu zgomotul scos de o elice de avion, dar nu chiar asa de tare. Se aude mai ales cand ajung pe la 50Km/h si dispare sau se aude mai incet dupa 70-80Km/h. Stie cineva cam despre ce este vorba?
florin55503
nu se mai aude deloc daca treci de 50? s-ar putea sa fie aparatoarea
de la placute sau pur si simplu roata dezechilibrata. dar daca e aparatoarea s audein continuu cam cum se auzea cand bagam la roata bicicletelor tot felul de prostii sa zbarnaie
danmatyas
eu zic ca e rulmentul.SI la mine se aude..pe la 35-40 la ora dupa care nu se mai aude.Du-o la service sa o ridice pe rampa si sa invarta de roata, aici pe forum nu cred ca ne putem da seama fara sa auzim cum suna.bafta
Cristian69588
Multam' pentru informatii!
Nu am avut timp de service :doctor:. Daca e rulmentul probabil ca imi trebuie o programare urgenta. Dar nu as vrea sa imi spuna mecanicul ca este de la rulment si sa fie de la planetara sau altceva. Apropo, daca virez dreapta se aude mai tare. La viraj stanga - nu se mai aude. Asta probabil scoate din cauza aparatoarea de plastic sau roata neechilibrata. Voi ce spuneti? drunk.gif
tommy59961
sau mizerie cazuta de pe aparatoare. curata mai intai cu atentie noroiul de la butuc. eu asa am patit.
gratian75509
daca la viraj se aude mai tare e rulmentul. la fel am patit si eu
Cristian69588
QUOTE(tommy59961)
sau mizerie cazuta de pe aparatoare. curata mai intai cu atentie noroiul de la butuc. eu asa am patit.


Masina este curata. Merg regulat la spalatorie. Nu merg pe drumuri rele. bicycle.gif (Aici ma laud, ca drumuri bune in Romania... :evil: Constanta... :puke: poate peste cativa j'demii de ani... mama lor de...) :cenzurat:
Cu alte cuvinte ne este din cauza noroiului. Am pus-o!... De un ansamblu roata fata :bash: (sau cam asa ceva mi s-a spus).
Oricum multumesc tuturor pentru sugestii si idei.
tommy59961
eu dupa ce am spalat masina, cum am ajuns in parcare, a inceput fasaitul ala la roata. si am avut mizerie. de asta zic. dar nu-i obligatoriu sa fie asta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.