Help - Search - Members - Calendar
Full Version: presiune pompa servodirectie astra g/2003
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
gabi67272
Stiti cumva ce presiune minima trebuie sa faca pompa pt a merge usor volanul?Cum se verifica presiunea?Mie imi merge motorasul electric ,dar volanul merge greu!
radu66490
ia vezi daca nu ai span in uleiul de servo?poate i dusa pompa hidraulica
gabi67272
Da am gasit span,ce inseamna mai concis?
radu66490
spanul e de la pompa de servo(pompa hidraulica)
tre sa o schimbi
am patit asa ceva la o vectra(nu mai stiu exact cum e la astra)
astra e cu servodirctie electrohidraulica nu?sau hidraulica?motorul electric antreneaza o pompa hidraulica nu?
imi pare rau
cauta un sh
radu66490
daca turezi motorul incepe sa mearga un pic mai usor volanul,nu?
si span in ulei.....asta cred ca e ...pompa nu ridica presiunea suficient
radu66490
sa mancat ceva in interior,rotorul cred......n am desfacut niciodata asa ceva si nu cred ca gasesti kituri de reparatie pt asa ceva
incearca un sh
gabi67272
Azi am verificat la rece,presiunea pe care o baga pompa si baga mult peste 30 bari(mai mult nu ducea ceasul)si nu stiu ce sa mai zic?
radu66490
n am idee cat tre sa fie presiunea,nu stiu
e pompa sau caseta,ce drac ca altceva nu este acolo
un motor electric actioneaza o pompa care trinmite ulei sub presiune la caseta...altceva....
gabi67272
Pana la urma pompa e buna ,caseta de directie e bulita.Stie cineva unde gasesc asa ceva TRW generatia a-2- a?
gabi67272
la opel astra g s-au montat 3 modele de casete de directie,TRW 1 si 2,si DELPHI.Stie cineva daca se poate potrivi o alta caseta cu totul,adica TRW1 in locul TRW 2?
adrian47392
vezi www.servodirectii.com, ia legatura acolo. vei gasi ce-ti trebuie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.