Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Octavia tour 1.9 noua sau opel astra classic II 1.7 noua ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
tarlone74747
Va rog un sfat tinand cont ca masinile sunt cam la aceelasi pret si vartsta mea este de 23 de ani.Pe care din cele doua sa mio iau? : Skoda Octavia tour 1.9 diesel noua sau opel astra classic II 1.7 diesel noua ?
florin55503
eu as opta pt octavia. e o masina mai inchegata, mai puternica. astra clasic am niste indoieli in privinta callitatii fabricatiei de cand se fabrica in polonia
DORU
Inainte de a-ti oferi un raspuns transant, spune-ne ce optiuni ai ales pt cele doua masini.
tarlone74747
pai dieselul in amandoua cazurile , 1.9 la skoda si 1.7 la opel.
DORU
Optiuni = dotari, la asta m-am referit, nu la motorizare.

In fine, daca nu ai facut drive-test cu ambele, iti recomand calduros.
Eu as alege Octavia din 2 motive: se tine mult mai bine pe drumurile noastre si are o valoare la revanzare superioara Astrei.
G e o r g e
corolla ? a ? vezi ca e pe la acelasi pret .
T u d o r
Cum sa fie Corolla la acelasi pret cu Astra Classic si O1? blink.gif

Poti sa-mi dai mai multe detalii, te rog? Sau poate un link sa citesc cu ochii mei...? biggrin.gif
G e o r g e
e pe la acelasi pret ... acum are reducere vreo 1000 E la cip din cate tin eu minte ... s-ar putea sa nu tin minte corect blush.gif

1.6 benzina SOL 13990 CIP
1.4 D4D terra 13920 CIP
madalina
Vewdeti prima pagina masini.ro pentru informatii privind pretul corollei! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.