Help - Search - Members - Calendar
Full Version: casetofon Pioneer - probleme
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
Meditatorul
am montat la o firma in Targ la Vitan, un cass Pioneer cu fata detasabila.

de functionat, functioneaza super, insa am o mica problema.

dupa 2 zile de la montare, din cand in cand in masina atunci cand functioneaza, emite un semnal acustic scurt repetat de 7-8 ori. Sunetul seamana mult cu cel de pe avarie Logan.

masina in cauza - logan.

in ultima vreme se cam repeta sunetul la o perioada de 15-20 minute, insa nu este o regula.

daca opresc radioul nu se mai aude nici un semnal.

face asa numai daca ii pun contactul.

are cineva idee ce are, sa fie montat aiurea cass-ul?

panoul frontal detasabil se cam incinge si de la o functionare de 5 minute.
Bodi
Nu ai manualul lui? Poate scrie acolo...
Si eu tot un Pioneer am si se manifesta la fel la inceput. De la o vreme incoace nu mai face zgomotul respectiv asa ca nu-mi mai bat capul. Trebuie sa scrie in manual ceva.
Meditatorul
este sh!

el merge impecabil, insa mie teama ca nu cumva sa aiba ceva naspa de scoate sunetul ala si ....


am vazut ca are siguranta in spate cass-ul!

ma intreb daca ar putea afecta cumva sistemul electric al masinii!!!?
Andrei Suzuki
Am patit si eu ceva asemanator la primele 2 cd player;adica un Sony si un Pioneer. Dar la mine problema era ca nu tinea minte setarile daca nu era contactu pus si piua(dar doar cand scoateam cheia din contact si nu mai avea curent). La mine solutia a fost sa inversez firele de la alimentare. El are in spate (sau ar trebui sa aiba) 2 grupe de fire:cele cu pt alimentare si cele pt difuzoare si alte functii. Vezi ca ai 2 fire:1 rosu si unu galben.Incearca sa pui rosu la galben si galben la rosu. Vezi daca mai face asa. La mine asta a fost rezolvarea.
Vlad6
Sfatul meu esa te duci la ofirma specializata de car audio si sa le spui ce problema ai, in nici un caz sa nu te duci inapoi in targ la Vitan ( nici nu stiu ce-ai cautat acolo ) pentru ca orice iti iei sau iti montezi acolo nu prezinta garantie ......... parerea mea. Daca ai nevoie de vreo recomnadare da-mi un pm si-ti raspund sau cauta in site la sectiunea de tuning.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.