Help - Search - Members - Calendar
Full Version: << ANUNT IMPORTANT >>
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
DORU
Nu stiu daca a observat cineva, insa incerc sa ordonez pe cat posibil topicurile din aria Skoda pt a fi mai accesibile. Unele le inchid, considerand ca sunt vechi sau nu mai prezinta interes. Asa cum am mai spus, daca cineva doreste, pot redeschide un anume topic, in caz ca acelasi subiect nu se mai dezbate separat altundeva.

Astept sugestii din partea voastra, daca considerati necesar sa va exprimati parerea, pe acest topic este locul potrivit.
guerilla
ti-am facut anuntul sticky ca sa il vada toti skoda-rii.
bafta la sapat/mutat/plivit laugh.gif
DORU
Multumesc pt incurajare !

Asa cum spuneam, orice ajutor este binevenit. arigato.gif
MARIUSC
Salutari doru, si spor la munca...chiar se cerea o "curatenie" pentru ca aria skoda e un mare haos...Sper ca o sa folosesti experienta de forumist incercat wink.gif, pentru a ordona aria...propun subcapitole pe modele , dicutii generale, motoare benzina/motorina, etc O alta idee ar fi ca zecile de topicuri asemanatoare sa fie merged, sau si mai dur, inchise si mutate intr-un recicle byn...sa poti beneficia de un nou T zero pentru aria asta, mai usor de gestionat.....cum spunea un coleg, mana de fier in manusa de catifea... arigato.gif arigato.gif arigato.gif
Butnaru71161
un model bun este www.*****.ro (ca sa nu mai inventam apa calda)
MARIUSC
eu am vrut sa nu creez ...discutii...tongue.gif
DORU
De acord cu voi...in masura timpului meu liber, voi incerca sa aplic sugestiile voastre. Cunosc modelul...si am sa incerc sa "import" ce are el bun. Am nevoie insa si de administratori, nu am destule butoane sa aranjez tot de unul singur. Insa astept din partea voastra sprijin si rabdare. Multumesc anticipat!
silviu40187
Spor la treaba Doru!! Ce drag are romanul sa reinventeze roata; Ea exista si cel mult poate fi imbunatatita. Eu cred ca este bine-venit topicul cu particularitatile lui (adica o oaza rezervata posesorilor skoda nu tuturor masinilor VAG - globalizarea asta a inceput sa deranjeze).
Un pic de curatanie si ordine prinde bine oricui
La cat mai multe butoane !! biggrin.gif biggrin.gif
DORU
Pt ca sunt un sustinator al criteriului TRANSPARENTA, revin cu detalii.

Am ales sa inchid topicurile din 2004 si o parte din cele pe 2005. Nu le-am sters pt ca poate se va mai face referire la ele si atunci putem indruma spre a fi citite, uneori - daca este cazul - pot fi chiar redeschise. Putin probabil, dar nu imposibil.

O parte din topicuri au fost mutate (fara umbra, atentie!) la rubrica Versus, deci daca doriti impresii despre aceste topicuri Skoda - alte marci, dati cautare in sectiunea cu pricina.

O alta parte din topicuri au fost unite, tratand subiecte uneori identice. Exista insa si topicuri apropiate ca subiect ce au ramas separate, insa unele sunt inchise, discutia urmand s fie continuata pe cel mai interesant din ele, in continuare deschis.

Inainte de a propune administratorilor acestui forum o schimbare a structurii pe aria Skoda, am decis sa va impartasesc si voua varianta pe care am gandit-o ca fiind potrivita si, in acelasi timp, particulara acestui forum. Am dorit si sper sa fi si obtinut o structurare unica, distincta, proprie acestui forum. Putem "imprumuta" idei bune, dar sa le individualizam corespunzator si sa le imbunatatim acolo unde putem.

Va voi prezenta mai jos succint arborele logic viitor al ariei Skoda, voi urmeaza sa va exprimati parerea si sa veniti cu sugestii si completari, unde considerati necesar. Intrucat doresc feed-back de la cat mai multi posesori de Skoda care viziteaza acest forum, gasesc de cuviinta sa propun o perioada de minim 2 saptamani pana la decizia finala, aceea de a aplica noua forma votata si acceptata aici de noi. Si mai ramane sa se poata opera modificarea si tehnic pe platforma existenta.

Va invit sa reflectati asupra schemei-pilot de mai jos (categoriile pe modele sunt ordonate cronologic, in ordinea lansarii de catre producator).

Aria SKODA

Categorii principale (in radacina):

1= Favorit / Forman / Felicia & Felicia Combi
2= Octavia I & Tour
3= Fabia
4= Superb
5= Octavia II
6= Alte modele (100, 120, Roomster)
7= Informatii despre dealerii / service-urile Skoda
8= Service
9= Tuning
10= Do-It-Yourself

Fiecare din categ 1-5 pt inceput va avea 2 subcategorii: Benzina si Diesel.

Retineti, spuneti-va parerea, implicati-va activ si vom avea toti rezultate bune. Tinta noastra este sa facem aria Skoda accesibila tuturor si sa o gaseasca plina de sfaturi utile. De aceea apelez la voi sa mentinem si sa impunem o anumita strictete in privinta mesajelor noastre, sa oferim mai multa informatie si mai putina vorbarie. Sa dam topicurilor nou-deschise un titlu coerent si concis, astfel incat cautarea sa fie usoara si pt altii. Deocamdata ma opresc aici... arigato.gif
MARIUSC
bravo, doru..un schelet f concis, pe carepoate sa se aseze o arie skoda de discutii foarte usor de urmarit si postat.
Ca o sugestie, poate ar fi utila si o rubrica gen Skoda Cofee, unde sa ne mai relaxam...nu vreau sa induc ideea de "secesiune" sau de stat in stat pentru aceasta arie, dar un off-topic propriu...iubitorilor de cehoaice.. biggrin.gif
a3des
Buna impartirea pe categorii, subscriu si eu la o sectiune "cafenea" si sper sa adunam toti posesorii de skoda intr-un singur forum pentru binele comun.
guerilla
Doru, sorry dar nu poti face subcategorii cu actualul engine. este o limitare fizica a softului. asa ca fiecare din categoriile tale va include automat benzina si diesel smile.gif sau mai astepti o scurta perioada pana ajungem si noi cu upgrade-ul de engine.
a3des
Engine cu facelift sau engine complet nou? biggrin.gif
guerilla
no comment biggrin.gif
silviu40187
QUOTE(guerilla)
sau mai astepti o scurta perioada pana ajungem si noi cu upgrade-ul de engine.


salutam initiativa dar cit va mai dura "scurta perioada"? Sunt convins ca vor fi mai usor de gasit informatiile in formatul propus de Doru.
mike.omega
Pana la noul engine de forum mai e, o sa simti diferenta cand aceasta va exista! biggrin.gif
DORU
Am trecut la fapte, deocamdata de proba.
Dat fiind platforma tehnica actuala, topicurile initiale (mai multe, pe subiecte diferite) au fost concatenate si mutate in categoria principala de care apartin. Va rog sa evaluati rezultatul si sa postati un feed-back. Personal mi-am facut deja o parere, o astept si pe-a voastra. Apoi decidem daca continuam aidoma si pt celelalte categorii principale sau asteptam upgrade-ul site-ului pt rezultate satisfacatoare. Multumesc!
guerilla
da-i drumu si la celelalte. imi place biggrin.gif
MARIUSC
un inceput promitator... biggrin.gif :help:
silviu40187
Inceputul este promitator :clapping:
Desi suntem inca in stadiul de schita de organizare;
Pina cind va exista posibilitatea organizarii propriu-zise, vin cu propunerea sa mai apara inca o grupa cu masinile noi (octi 1 si 2;fabia, etc)
Am inteles ca oricum suntem intr-o etapa tranzitorie si efortul introducerii si apoi splitarii pe modele ar putea intrece beneficiile asa ca ramane sa va ganditi....
DORU
Multumesc pt pareri.
Iata si opinia mea: cele mai multe topicuri sunt pt Octi 1 si 2, respectiv Fabia. Daca acum unim posturile respective, diversele tematici se vor amesteca astfel incat va deveni dificil de cautat / de inteles un raspuns dat la o problema specifica. Propun sa lasam pt moment aceste topicuri separate. Cand vom avea baza tehnica, finalizam noua structura.
De asemenea, orice categorie din cele 10 propuse care are un volum mic de posturi, poate fi facuta Sticky, deci scrieti aici daca doriti ca vreuna din ele sa fie astfel creata. Multumesc!
a3des
Roomster nu se potriveste nici cum acolo cu 100 si 120, poate daca il bagai cu Superb ... arigato.gif
DORU
Foarte pertinenta observatia ta, Adrian. Imi notez si cand finalizam structura propusa, mut Roomster impreuna cu Superb. arigato.gif
Lucian72846
Spor la treaba Doru !
DORU
QUOTE("DORU")
Foarte pertinenta observatia ta, Adrian. Imi notez si cand finalizam structura propusa, mut Roomster impreuna cu Superb. arigato.gif


Adrian, propunerea ta s-a concretizat ! arigato.gif
a3des
Am observat deja noul "sticky". E bine asa, sunt doua modele din generatia noua despre care se vorbeste totusi mai putin, fiind si posesori mai putini. Probabil ca discutiile vor lua amploare cand Roomsterul va invada si spatiul mioritic.
Lucian72846
Asteptam cu mare interes noul model Skoda - Roomster !
valentin83875
ce este Roomsterul?
ce fel de masina?
a aparut pe piata?
scuzati nestiinta mea....
eddie
Da-i un search pe Google. Iti pun o poza sa-ti faci o idee,dar e mica.
Lucian72846
Roomster este un nou concept Skoda , bazat pe ceea ce se doreste a fi noua strategie de marketing " human touch " , pe care Skoda o va adopta , se va adresa atat familistilor cat si tinerilor fiind o masina fun ! Dupa parerea mea va fi un succes !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.