Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Decizie grea in legatura cu VW Passat...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
SANTO76599
Am gasit un Passat (break) cu 194000 km la bord, circulati doar in Germania, la 10.500 EURO, carte de service, curea distributie schimbata la 184000, motorul arata bine, nu sunt urme de ulei pe nicaieri, nu stiu ce sa fac...
Maine ar trebui sa dau raspunsul, si sunt intr-o mare dilema, mai ales ca nevasta-mea vrea berlina, nu o pot convinge nicicum ca break-ul e mai spatios in portbagaj, oricum as vrea niste pareri din partea voastra...
Claudiu76600
pai din ce an e masina ? bicycle.gif
TINI
Sunt km cam multi si nici pretul nu e chiar bun.La banii astia gasesti Passat si cu km mai putini.
SANTO76599
Am uitat anul, scuze, e 2003
dragos65846
daca vrei un passat din 2001, impecaill, dar chiar impecabil, berlina, eu zic ca merita vazut.... la 9900 negociabil... eu l-as lua pt mine, dar nu am cascavalul acum. pe bune, fara sa fac reclama, ca nici nu-l siu pe ala, am vazut doar masina ieri.....
SANTO76599
Mersi de oferta dar am de Duminica o sa am A6 2.5 TDi wink.gif
RUE
bravo domne!
cat despre colegul cu oferta cu 9900 ca nu are nimic cu ei cu tineirca aia din 2001 cu km aranjati...
asta e adevarul, o masina de 3 ani a nemtilor (de fapt cred ca 4 caci 2003 in certificat de fapt poate fi pusa in circulatie si in 2002.. si la daewoo fac la fel., deci masina din 2003 are 190 000 km...

va dati seama ca samsarii care iti prezinta opeluri si vw din 2001 cu 120 000 km mint ca dracii. sau chiar mai putini km..
ovi62994
Parerea mea in legatura cu km masinilor e asta:
- mai bine e sa cumperi o masina din 2002, sa zicem cu 170.000 km rulati in EU, pe autobahn decat
- sa cumperi o masina din 2002, cu 170.000, de un 1 in RO, cu 120.000 km rulati dincolo si restul de 50.000 in RO....

Eu cred ca multi din Romania fac drumuri scurte cu masinile, abia apuca acul de la temperatura apei sa ajunga la 90 de grade Celsius ca am ajuns la destinatie, cel putin asta in orasele mici... faci max. 5 km si ai oprit motorul...
nu e prea sanatos sa mergi mai mult numai cu motorul rece... eu asa zic...
ionut83652
QUOTE(SANTO76599)
Am gasit un Passat (break) cu 194000 km la bord, circulati doar in Germania, la 10.500 EURO, carte de service, curea distributie schimbata la 184000, motorul arata bine, nu sunt urme de ulei pe nicaieri, nu stiu ce sa fac...
Maine ar trebui sa dau raspunsul, si sunt intr-o mare dilema, mai ales ca nevasta-mea vrea berlina, nu o pot convinge nicicum ca break-ul e mai spatios in portbagaj, oricum as vrea niste pareri din partea voastra...


km mai putin conteaza astea is masini de 1000000 km daca is intretinute bine daca ai banii de berlina iati o berlina caci o vinzi mai usor de brtekuri e plina tara nu mai vrem
ovi62994
QUOTE(ionut83652)
km mai putin conteaza astea is masini de 1000000 km daca is intretinute bine daca ai banii de berlina iati o berlina caci o vinzi mai usor de brtekuri e plina tara nu mai vrem


Ai dreptate.... deja passat variant sunt peste tot....
interesant.... desi parca limousine se scoate pe piata prima data ....
cel putin asa a fost cu modelul nou de Passat si Golf 5... chiar si la Opel Astra e asa....
si apoi ...daca se vinde bine limousine se scoate pe piata si modelul variant...

totusi sunt romani care le place variant... stii tu cum e: e mare, spatioasa, poti sa cari familie, neamuri, vecini, castraveti, mobila ... biggrin.gif


asta e ROMANUL ..... blush.gif
ionut83652
romani cumpara varianturi in generel ca is mai ieftine dect berlinele. E plina germania de brecuri(alora la plac)dar noua nu !si dupa cum spuneam e mai usor la vandut daca te duci intru targ ai sa vezi ca 70-80%is brecuri deci avantaj berlina!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.