Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Securitate pasiva astra h
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Florin76553
Am mari dubii in alegerea masini..Dupa ce am dat tarcoale la un Peugeot 307 1.6Hdi am renuntat datorita discutiilor de pe forumuri cu privire la fiabilitatea modelului...Acum intrebarea mea este daca voi, ca posesori de Astra H, credeti in el ca model si eventual daca nu sa imi recomansati un alt model din clasa dar care sa nu sara de 17000 cu toate taxele.. Cu privire la Astra eu tind sa comand in 1,3 cdti cu mai multe optiuni dar din pacate fara Ids..Credeti ca merita mai ales k vine pe standard doar cu abs si numic altceva..Vreau un sfat si cu privire la acest lucru de la voi cei care nu au Ids. Daca nu ma fac de rusine cu franarea ca degeaba ai 5 stele ncap daca nu poti frana decant sa eviti eventuale nenorociri..eventual daca voi ati gasit sau stiti situri cu drive teste comparative cu acest model si distantele de franare Alta intrebare: are centuri pretensionate? Ce mai masina se merita sau imi schimb iar optiunea..ma duc la ford biggrin.gif :wave:
G e o r g e
iti iei motor 1.3 dizal si vrei IDS ? blink.gif

comme on ... get real . nu-ti trebuie IDS ul .
Florin76553
Nu am zis k vreau sa imi iau ids..doar k nu stiu daca sunt in siguranta doar cu abs-ul simplu...la urma urmei si loganul are doar abs simplu..Vreau sa vad daca nu e prea putin pentru o masina de genul asta..nici tu un EBD nimic? Nu vreau sa fiu carcotas, caci in proportie de 80% astra imi iau dar am un pic inima indoita cand ma gandesc la asta...Si imi iau 1,3 pt oras, dar cand ies afara sper sa ajung la 140..k daca vroiam motor imi luam peugeot de 110hp, care are dupa parerea mea un demaraj si o viteza maxima de invidiat pt un 1.6 diesel...Din nou repet intrebarea: Framnele astea simplute de pe Astra fac fata chiar daca ai 1,3 sau 1,9 de 150? intreb pt k sunt sigur k nu au toti luat ids-ul...deci pe voi cei fara ids va intreb..sunteti multumiti de franare? whistling.gif
danmatyas
du-te la ford smile.gif focus trend champions league 1.6 tdci 110 cp - 16 885 euro DDP.
CipponeG
Are frane super bune! Stai linistit Si eu cred ca faci o alegere buna! Nu sint sigur ca poti pune ESP pe 1.3CDTI dar poti macar incerca!
Florin76553
Binenteles k pot pune, chiar stau in dubii daca sa pun jante sau Esp..o alta intrebare:P Stie cineva cat costa sa pui jantele dupa ce achizitionezi masina?Acum e undeva la 470E..Dupa?
CipponeG
Daca sint luate de la un dealer si jentile sint de Opel sau Irmsher sint relativ scumpe(600-800 Eur) insa poti cauta alte modele care sint in jur de 100-110Eur/Buc
CipponeG
Daca sint luate de la un dealer si jentile sint de Opel sau Irmsher sint relativ scumpe(600-800 Eur) insa poti cauta alte modele care sint in jur de 100-110Eur/Buc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.