Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nu mai merg claxoanele
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
gabi67272
Am fost la o nunta si am tot claxonat in continuu.Deodata a tacut primul claxon si imediat al 2-lea.Care ar fi defectiunea?
robert
Ar putea fi siguranta sau chiar claxoanele arse.
Alex-F1
Hehe... biggrin.gif ....faina faza....si io am patit-o o data....noroc ca era pe la sfarsitul traseului parcurs cu masinile in coloana....la mine s-a ars siguranta....am pus alta si gata! arigato.gif
Dorel69795
este o siguranta speciala numai pentru claxon? Unde o gasesc? (Astra F), nici mie nu-mi mai merge claxonul.
HalbaSus
Eram sigur ca ai opel... l-a toate opelurile se ard claxoanele la nunta biggrin.gif Si opelul meu e in aceasi situatie... daca ai noroc e doar o siguranta. cum o gasesti ? scoti fiecare siguranta pe rand si vezi care e arsa (firul din interior e rupt). La mine (opel vectra cool.gif din pacate asta nu a rezolvat problema pt ca dupa ce schimb siguranta la primul claxon se arde din nou... indiferent de tipul sigurantei (am pus si de 70 amperi si tot se arde... deci trebuie schimbat claxonul, am cumparat deja altul dar de 2 ani nu l-am pus... lipsa claxonului m-a facut un om mai civilizat biggrin.gif)
Impulse
Pe capacul cutiei de sigurante trebuie sa ai indexul care iti arata destinatia fiecarei sigurante. Daca nu, cu un ohm-metru este foarte usor de identificat. Exista o cutie de sigurante in compartimentul motor si una in interiorul masinii (de obicei sub bord in partea stanga a volanului; nu stiu la Astra unde este). Nu este mare scofala.
gabi67272
am rezolvat-o,offf siguranta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.