Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa-mi schimb masina...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Stanean75862
Vreau sa imi schimb masina, o dacie Sn, cu ceva mai evoluat. Dispun de maxim 12500 euro. Conduc aproximativ 20.000 km/an, majoritatea timpului maxim 2 persoane. Am studiat peugeotul 206, fordul fiesta, scoda fabia... cam tot ce este la pretul asta. Nu ma pot hotara. Astept idei, pareri, eventual sfaturi...
RUE
hunday?
opel clasic?
chiar megane sau octavia tour... dar pe benzina!
Mikidutzaa
Pai ce vrei de la masina?
petre 1
La banii astia o varianta destul de buna ar fi Hyundai Accent
1.3i SOHC STD.
Leone
la 20000km/an benina e varianta ideala...dar mai conteaza cati din km astia ii vei face in oras si cati in afara...
Mumu
Masina mea din semnatura,la 11900 ddp destul de bine dotata la banii astia si ideala pentru doi.Bafta la alegere.
T u d o r
Fiesta are garantie 4 ani, este cu facelift si frumusica. 206 este la sfarsitul vietii, este mai inghesuita dar mai aratoasa decat Fiesta. Ar mai fi C3, dar daca mergi mai mult in oras.
Skoda Fabia mie personal nu prea-mi place, iar de banii astia o iei cam cheala. Sau poate nu, parca ar avea si ei o promotie.

Dar daca vrei masina pe care eu as alege-o, aceasta este Clio3, este peste orice la clasa mica momentan, atat in privinta calitatii materialelor la interior, cat si a tinutei de drum si silentiozitatii. Are motorul de 1.4 16v puternic si economic si fiabil. Asta ar fi alegerea mea, dar tu trebuie sa le iei pe toate la rand la testat. Succes la cumparaturi. smile.gif
VECTOR
poti sa te uiti si la polo,dar la banii astia nu stiu cate optiuni o sa ai pe ea.
daca nu te grabesti ,asteapta sa apara corsa noua. daca te grabesti ia-ti clio 3.
Maff
Un Hyundai Accent 1.6?Ar fi o masina buna cu destul de multe in standard.
Andrey75353
Eu iti recomand cu multa caldura Renault Clio 3.
Este o masina foarte sigura, economica(varianta 1.5 dci)..service-ul asigurat extins peste tot in tara,
Daca nu-tzi place atunci incearca Skoda Fabia
In general sa stii ca dak vrei multe obtionale rezulta Renault..dak vrei calitate atunci cu siguranta Skoda.
Tot ce vezi in magazine cu reduceri in limita stocului disponibil sa stii ca sunt masini cu probleme..rebuturi trimise numai in Europa de est din pacate...Ei zic ..vai de mine ..super-reduceri..dar toate astea au un pret
Multa Bafta! Sper sa faci o alegere cat mai buna!!!
M A R I A N
Andrey, ce spui tu in legatura cu rebuturile are sens, in general. Dar te intreb eu, opel are reduceri in limita stocului incepand cu octombrie 2005 si pana in prezent la Corsa, Astra G si H, Meriva si Zafira.Inseamna ca toate modelele opel aduse in aceasta perioadain Romania sunt rebuturi?
James Kilowatt
Eu m-as gandi si la un Clio dCI 80
Sau la noul accent.
sau o nubira CDX GPL (cea mai mare, mai economica, mai puternica si mai ieftin de intretinut din cele de mai sus).
Mihai64798
Vroiam sa iti scriu despre Peugeot 207 ... dar dupa aceea am aruncat un ochi pe siteu-ul lor din Romania si am observat ca inca nu este aparut. Hmmm ... Accentul pare a fi o afacere destul de buna recent, numai ca trebuie sa iti placa tie atmosfera din el ... eu unul sunt un pic reticent.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.