Help - Search - Members - Calendar
Full Version: infiniti FX un SUV frumos
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Infiniti
Otto73
Inainte de a emigra marca imi era vag cunoscuta.
Odata ajuns peste ocean m-am indragostit de aceasta masina catalogand acest model ca cel mai frumos SUV de pe piata la ora actuala.
Exista doua motorizari:
3.5l, V6 si 280cai
4.5l, V8 si 320cai

Voi ce parere aveti?
florin55503
pai s-a cam umplut romania de modelul asta si in plus e condus de foarte multe fete. ii sta foarte bine in alb. stiu unul condus de o tipa: superb si masina si tipa blush.gif
dutu65393
Da a inceput sa apara ca cipercile dupa ploaie si la noi in ROMANIA, cica nu are romanul BANI !!!!!!!!!!!!! :bash:
HalbaSus
suv frumos seamana cu sintagma "politist destept", adevarul e ca masina nu arata chiar rau in clasa ei... dar nu stiu cat de bine se poate diferentia fata de murano... care e semnificativ mai ieftin...
V l a d
am facut un testdrive cu el (V6). Interiorul este superb finisat si extrem de comod, dar unde sunt cei 280 cp nu stiu cai masina parea sa aiba mai degraba 50cp. Extrem de lenesa si greoaie. E pentru oamenii care vor comfort maxim si o masina cu care sa se etaleze prin diverse locuri. Altceva nu prea face... pacat pentru ca arata foarte bine.
HalbaSus
QUOTE(V l a d)
am facut un testdrive cu el (V6). Interiorul este superb finisat si extrem de comod, dar unde sunt cei 280 cp nu stiu cai masina parea sa aiba mai degraba 50cp. Extrem de lenesa si greoaie. E pentru oamenii care vor comfort maxim si o masina cu care sa se etaleze prin diverse locuri. Altceva nu prea face... pacat pentru ca arata foarte bine.


majoritatea suv-urilor sunt asa... si maica-mea are 218 cp... stiu sigur ca ii are pt ca se aud tare de tot cand accelerezi... dar de simtit nu se prea simt. e greu cand ai de miscat 2.5 tone..
marius68582
Pt europeni e cunoscut si sub numele de Nissan Murrano.A apus vremea SUV-urilor dure,macho gen clasa G,acum ca (cel putin in occident) majoritatea masinilor de genul asta sunt conduse de catre mamici pt a lua copiii de la scoala si pt a umple portbagajul de cumparaturi...
Otto73
Exita o mare diferentza de design intre nissan murano si infiniti FX.
Murano este si el un SUV frumos si arata asa:
Otto73
si FX-ul arata asa
marius68582
Stiam ca nu sunt identice(duh!),poate nu m-am facut inteles.Cum Infiniti este marca de lux a Nissanului,si cum ea nu se importa oficial in Europa(spre deosebire de Lexus) echivalentul pt noi este Nissan Murano.
Iulian HondaFan
QUOTE(V l a d)
am facut un testdrive cu el (V6). Interiorul este superb finisat si extrem de comod, dar unde sunt cei 280 cp nu stiu cai masina parea sa aiba mai degraba 50cp. Extrem de lenesa si greoaie. E pentru oamenii care vor comfort maxim si o masina cu care sa se etaleze prin diverse locuri. Altceva nu prea face... pacat pentru ca arata foarte bine.


cred ca numai pare ca e lenes pentru ca este automat si este si destul de greu (1900kg care totusi pentru un SUV mediu-mare e chiar putin) - motorul are toti cei 280CP si 366Nm, iar 0-100km/h se intampla in 7.6-7.7sec ceea ce e mai repede decat majoritatea masinilor de pe drumurile europene si chiar americane.

varianta V8 are 320CP si 446Nm face suta in 6.7sec.
S O R I N
Ieri m am plimbat cu unu,motor 3.5. Avea un consum mediu undeva in jur de 19 %.Muzica se auzea extraordinar chiar si la maxim,sistem Bose.
Interiorul superb ,nu aveai ce sa critici la el.Chiar l am condus cativa km ,restul am fost copilot.Nu prea eram eu invatat cu cele automate,dar m am descurcat onorabil si chiar mi a placut senzatia ca i am dat un pic de blana.Sesizeaza cand apesi mai tare pe acceleratie si schimba viteza mult mai tarziu.
Ce am observat si m a pus pe ganduri sunt 2 lucruri.Masina era aproape noua ,avea cca 12 mii km la bord.
1 avea doua "galme" la unul din cauciucuri destul de vizibile.
2 acele jante care par a fi de inox (asa par ,nu stiu ce material sunt) ,doua dintre ele aveau niste puncte pe ele unflate,cum se unfla rugina pe o caroserie veche,dar erau cam multicele.
blink.gif
adi.mitrea
Daca e ceva care sa-mi placa foarte mult la masina asta e.... sunetul motorului / esapamentului. In rest e ok, un SUV frumos!
radu96247
masina arata super,este finisata pe masura si performantele sunt acceptabile.Am condus-o!!!!!Sincer,m-a impresionat,dar nu in asa masura sa visez la ea k la un touareg de exemplu,kre m-a vrajit de prima data ce l-am condus.Iar acesta din urma e si mai ieftin!!!!!
Otto73
eu spun ca si diferentele de design (atat exterior cat si interior) sunt tot pe masura in avantajul japonezei biggrin.gif
blublu
Intradevar e frumoasa.
CPI
Eu am luat de curind un FX 35 din 2007 prin preluare de leasing si ma intereseaza referinte despre service-uri la care te poti duce cu un Infiniti.

Multam
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.