Help - Search - Members - Calendar
Full Version: HELP!Semnal sonor Lumini aprinse!!..nu mai mere....:(
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Alex40826
Salve tuturor. Am o problema care ma streseaza. Am un VW Polo 1.7 SDI din `99 si de ceva vreme semnalul pentru "lumini aprinse" nu mai functioneaza. Am schimbat becul de la blocul de lumini si cam din acea perioada cred ca a incetat sa functioneze...nu stiu exact, de altceva nu pot sa leg nefericitul eveniment. Am verificat sigurantele si sunt OK!!Stie cineva ce poate fi si cum se poate remedia?
DORU
Ai verificat si circuitul ? Este posibil sa fie un contact imperfect...
Alex40826
Am scos blocul de lumini, am apasat conectorii si in acel moment...nimic. Plec, revin a doua zi seara, aprin farurile, merg la peco, opresc in fata pompei, scot cheia din contact, deschid usa.... si...ce-mi aud urechile...bazaitul de lumini aprinse. Am fost foarte bucuros ca si-a revenit piuitul ala, dar chiar nu realizez de la ce s-o fi intrerupt. E posibil sa fi fost de la blocul de lumini, dar nu inteleg de ce nu si-au revenit imediat. Ramane un mister...bine ca imi merg acum. Sper sa nu mai taca niciodata!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.