Help - Search - Members - Calendar
Full Version: se va renaste 300 SL gullwing?
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
marius68582
Am descoperit poza asta,nu am mai auzit alte detalii,poate sunteti voi mai la curent...
marius68582
Am postat oare in topicul gresit,era mai potrivit in noutati?Oricum,am impresia ca asa va fi urmatorul SLR,si nu varianta "obisnuita" SL.
HalbaSus
Momentan se muta la news, poate stiu altii mai multe detalii despre el...
florin55503
off-topic: a inceput comercializarea SLR-lui? am vazut ceva pe dorobanti care semana foarte tare si nu era SL. nu am apucat sa ii fac o poza
Eduard RO
Mi se pare mie sau seamna izbitor de mult cu opel speedster?
mihai58026
tot ce pot sa spun e oau!!
e frumoasa
Andrei Suzuki
Da,si eu am vazut de 2 ori un SLR negru.Odata prin Pipera si odata pe la Casa Scanteii. Saraci romanii astia domne..
florin55503
exact era negru

si mie mi se pare ca aduce cu speed star
Maff
Pai un SLR are Tiriac.Parca era primul pe lista.
mihai58026
so Gica Popescu, se zvonea la un moment dat ca avea comanda data pt slr.. revenind la subiect: mare pacat ca la noi nu e mai profilata piata colectionarilor auto, sau macar cea de replici... singurul 300 SL a "zburat" pe langa mine pe o autostrada in Italia, nedandu-mi sansa de a vedea mai mult...decta spatele sad.gif
sad.gif
abia acum revin la subiect....oare va avea aceeasi soarta ca si Carver-ul??
sau va ajunge vreodat ape sosele?!?!
poate pana atunci creste si salariul meu suficient cat sa-mi permit un leasing..smile.gif :angel:
Laurentiu_007
Cred ca poza a facut-o cineva pe calculator. Daca era ceva pe bune aflau jurnalistii care se ocupa de asta.
Maff
Exista o piata a colectionarilor, doar ca sunt foarte putini care au acces la ea.Poza arata foarte bine, dar parca este prelucrata pe calculator.In Franta pe Champs Elysees am vazut un SLR, de fapt 2, pentru ca unul era in vitrina reprezentantei Mercedes.
V L D
Eu am vazut 1 argintiu in Piata Unirii. Din cate am inteles exista chituri pentru SL si SLK si arata exact ca un SLR . :angel:
HalbaSus
Da, am vazut si eu un SL cu kit de SLR... aripile aratau identic, jantele erau la fel, fata si spatele tradau putin ca e SL (mai ales spatele ca scria SL500 biggrin.gif)
HalbaSus
Da, am vazut si eu un SL cu kit de SLR... aripile aratau identic, jantele erau la fel, fata si spatele tradau putin ca e SL (mai ales spatele ca scria SL500 biggrin.gif)
R a z v a n
QUOTE(florin55503)
off-topic: a inceput comercializarea SLR-lui? am vazut ceva pe dorobanti care semana foarte tare si nu era SL. nu am apucat sa ii fac o poza



biggrin.gif biggrin.gif de cativa ani, daca nu te grabesti ramai fara.

(The Mercedes-Benz SLR McLaren made its world debut on September 9, 2003 at the Frankfurt Motor Show in Germany and DaimlerChrysler launched the super car in Cape Town, South Africa, in late 2003. Developed by AMG-Mercedes, the car sports a 5.5 liter V8 engine, 5-speed automatic gearbox with a pushbutton steering wheel-mounted gearshift, goes 1 to 100 km/h in 3.8 seconds and has a top speed of 334 km/h.)

ala negru de rezpira greu de prin oras e original-original, din cate stiu face parte din colectia bamboo...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.