Help - Search - Members - Calendar
Full Version: UNDE DUCEM ULEIUL UZAT?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
vali
Este cineva in masura sa ne explice si noua de ce nu exista un loc unde sa ducem uleiul pe care il schimbam de la masinile noastre?

daca stie cineva spuneti-mi si mie unde pot sa il duc pt ca am cam 200 l
xxxxxxxxxxxxx
da-l in familia lui.adica la ciori
petaca1
Pt ca in mod normal uleiul se schimba in unitati specializate si acestea stiu ce trebuie sa faca cu el .
iulian3
Uleiul usat ar trebiu sa se colecteze la toate statiile peco.Incearca la cuteva stati peco.
Gheorghe
eu il duc la tara, la socramiu' ca sa dea cu el pe gardul gradinii sa nu mai putrezeasca lemnul.....
Catalin7
De pe unde esti Vali? Si de care ulei este vorba?
FLORIN2
Asa-i oameni buni, K la noi la nimenea !!!!
Daca nici uleiul ars care poate avea diferite intrebuintari in industria noastra(care se duce de rapa) nu-l poate lua statul pe gratis de la noi nu e mirare mare cum merge tzara asta.
Alin1
Florine, te inseli!
Eu sunt din Oradea si-ti spun ca aici sunt cel putin 7 statii peco (PETROM) care colecteaza (gratis) uleiul uzat de la tine! Ce-or face ei apoi cu el, habar n-am, dar cred ca-l baga la recuperare (reconditionare) sau asa ceva...
FLORIN2
Aline eu inteleg ca mai sunt si exceptii dar sa recunoastem ca traim intr-un haos total in tara asta si ca daca s-ar colecta la toate statiile PECO(chiar de stat fiind ele) uleiul ars sa stii ca nu ne-am trezi cu atatia care nu stiu unde sa-l mai duca. Deci nu totul e roz cum cel putin tu ai noroc in privinta asta la ORADEA ci e cam negru sumbru si vascos !

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-04-07 03:32 ]
Augustyn
ulei ars???
mda
eu il duc la tara il pune bunica-meu la tractor
la pompele alea
cica e bun si de aprins focu
dar 1 litru 2
nu 200!
Catalin7
Pai si eu tot pentru tractor aveam nevoie...
Augustyn
klar
FLORIN2
Daaa.....Eu cu cine votez?!
Pai cine n-are sat ce face? Il pune la Nea Nelu in curtea palatului?? N-ar fi rau nici in senat, oricum toti de-acolo ne pregatesc un trecut negru, sumbru si vascos.....Hai c-o iau razna......
Augustyn
)
klar
dar ce sa faca mah ei cu uleiu'?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.