Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TINUTA DE DRUM 159
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Alfa Romeo
marius68582
Am dat peste clipuletul asta si nu ma pot abtine sa nu il postez,poate-poate s-or mai linisti cei care sustin ca bemveul e masina suprema...
http://video.google.com/videoplay?docid=-3533466381266186039
Horia49540
si atunci cand s-a rasturnat a-klasse la testul elanului au spus ca alfa 156 avusese cel mai sigur comportament biggrin.gif
CPI
Interesant! Ce zicea de Accord? Ca eu germana nicht vorbeste blush.gif

Am inteles doar ESP, dar nu stiu daca cea din test avea sau nu....
gabriel cretu
super.......cat o fi de impartial testul,ramane de vazut,ati vazut ca se fac multe manarii in testele astea........oricum la cat e de frumoasa masina asta,putea sa se comporte si mai rau ca tot se vindea bine (cred).....singurul neajuns e pretul care cred eu este destul de maricel,probabil se justifica fiecare centima ,dar eu cred ca e maricel.........altfel numai de bine......... biggrin.gif
daco79828
Daca ai curiozitatea acest test este detaliat intr-o revista de specialitate in luna decembrie 2005.Chiar e real testul si acolo este foarte detaliat.Poate ai revista....sa te convingi
CPI
Spune-ne despre ce revista e vorba.
TX
V L D
Auto motor si sport e revista . Si is cat se poate de impartiali. Ei testeaza la fel ca cei de la Top Gear numai ca nu fac show din emisiune cum fac britanicii.
V L D
Sincer sa fiu o alfa 159 cu un motor de 150 cp diesel cu dotare strict necesaru e cam scumputa. Iti poti lua un passat in banii astia cu mai multe dotari dar la aspect nu se compara. Plus ca nu sunt asa de multe ca noul Passat care a si avut o gramada de probleme. Ce parere aveti are cineva 159?
Henry90720
Ptr. CPI: Accordul din test nu era dotat cu VSA (echivalentul ESP-ului), tocmai de aceea comportamentul ciudat si locul 11 in test. Din acest punct de vedere, chiar nu inteleg de ce baietii aia au comparat capra cu varza.

In ceea ce priveste Alfa 159 ... e superba. Totusi, pretul este cam mare si, dupa cum se vorbeste, fiabilitatea produselor acestei marci nu este tocmai la cote inalte.

Si eu astept parerea unor posesori de Alfa 159.
_Daniel_
Da .. e mai scumpa Alfa insa nu cred ca are rost sa o comparam calitativ cu Volkswagen sau Opel .Strict Audi , Bmw si Mercedes si ce au acestea sportiv in domeniu ...

De aici ce alege fiecare.. strict subiectiv zic eu .. pentru ca dupa un anumit nivel de calitate , sau daca diferenta nu e atat de mare nu prea mai stii incotro sa o apuci asa ca iti iei ce iti place ca forma.
iulian_1976
QUOTE(_Daniel_ @ Jul 21 2007, 04:22 PM) *
Da .. e mai scumpa Alfa insa nu cred ca are rost sa o comparam calitativ cu Volkswagen sau Opel .Strict Audi , Bmw si Mercedes si ce au acestea sportiv in domeniu ...

De aici ce alege fiecare.. strict subiectiv zic eu .. pentru ca dupa un anumit nivel de calitate , sau daca diferenta nu e atat de mare nu prea mai stii incotro sa o apuci asa ca iti iei ce iti place ca forma.


....in videoclip se spune despre stabiliatea masinii Alfa ...pe o sprafata umeda care se spune ca este clasa I
si atat . In rest nu divagati pe sosea normala,polei etc nu spune nimic .....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.