Help - Search - Members - Calendar
Full Version: radiator spart cum il lipesc....
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
gabi67272
Mi s-a spart radiatorul la astra g,in lateral unde e plastic.Puteti sa-mi recomandati un adeziv pt al lipi?Am inteles ca tine lipitura.
tommy59961
eu iti recomand sa-l schimbi. e mai sanatos
ivghenie74744
este un fel de poxipol dar e aparut pe piata de 5-6 ani "bison" sunt doua tuburi lipite intre ele .trebuie lasat 48h sa se intareasca . daca spartura e mare sunt firme care lipesc plastic (spoilere )si fac treaba buna.
cioaba
daca ai o gaurica fina, sunt niste prafuri care se toarna in radiator. sunt ieftine si e absolut necesar sa urmezi intocmai instructiunile, pt ca altfel patesti altele. mie mi-a mers la dacie.
lucian39229
salut
daca e plastic nu e bine sa-l lipesti cu bison fiinca nu se lipeste si grapa la temperaturi mari >60 grade si nici nu tine la presiune
incearca poxilina aia de ii face recalama la mine tine si acum dupa 3 luni
succes
Mariacu
Am vazut la Discovery, au turnat un ou crud care in contact cu lichidul fierbinte s-a imprastiat si a astupat gaura. Bine, este o solutie temporara! biggrin.gif
Felix60549
La o temperatura de 90 grade, nu prea tine nimic. Este mai indicat un sh bun decat unul lipit!
ivghenie74744
am intrebat un " mester "rezultat :acetona .s ar parea ca are proprietatea de a dizolva plasticul intro reactie chimica pana ce se neutralizeaza dupa aceea intarinduse . vezi poate poti sa faci ceva . informatia nu e verificata
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.