Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chrysler Stratus
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chrysler
John74900
Buna ziua,

Dati-mi va rog un sfat: dispun de vreo 6500 euro si doresc o masina la SH.
M-am orientat catre un Chrysler Stratus din 2000, V6 cu transmisie automata. L-am testat, pare Ok, este o masina puternica, demareaza excelent in ciuda celor 1600 kg., cutia schimba frumos, dar m-ar interesa parerile voastre cu privire la aceasta masina: daca se merita, in sensul service-ului scump (service specializat = ?), a problemelor specifice, a consumului etc.
Inca o treaba: masina are 90.000 km pe bord - ce sanse am sa fie reali? Bordul este electronic, dar stiu ca acest lucru nu mai constituie demult o problema pentru "descurcareti"...
O alta varianta ar fi un Renault Megane ("rotund") din 2001-2002, o masina mai noua, dar parca fara "carisma" Chrysler-ului...
Dati-mi va rog un sfat.
Multumesc.
G e o r g e
ai bani sa-l intretii ?
John74900
Pai tocmai asta vreau sa aflu, chiar costa asa mult intretinerea?
Eu am avut un Cielo, la care practic nu am avut probleme de intretinere, raportat la un an aproape nici nu am simtit vreun cost. Dar e Cielo.
Nu stiu la Chryslere ce probleme apar, cat de scumpe sunt piesele etc.
Daca stii ca idee cam cat m-ar costa intretinerea pe un an - fireste, grosso-modo. Sa imi fac o parere.

Thanx.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.