Help - Search - Members - Calendar
Full Version: injectoare
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
M i h a i
As dori sa stiu cum se intretin mai bine injectoarele.
De exemplu, la Supernova se curätau la 10.000 parca. Mie mi-au zis la service (FIAT) ca mai vorbim dupa 60-70.000 incolo. Cica daca vreau, mi le curata dar n-are rost. Asadar vreau un sfat despre cum ar fi mai bine sa fac si daca, curatatul depinde si de marca masinii caz in care nu ar exista o regula generala. Cum imi pot da seama daca e cazul sa le curat? (pe laga consum si cum trage masina). Voi cum faceti?
Rai
Sincer sa fiu nu am curatat inca in viata mea un injector si nu mi-am pus niciodata problema dar am si avut masini noi din 1990.Si nu mai mult de 3-4 ani dar din cunostintele mele care au avut masini pana la 8 ani si au facut km multi nu prea am auzit.
OMEGA
Se pare ca la SN sunt probleme cu injectoarele
In primul rand de cand stie cel de la fiat intervale de service dacia... doar sa fi lucrat acolo
Iar apoi am un prieten care si-a curatat injectoarele intr-un service autorizat Bosch(CT) cu 1.5 mil lei daca nu ma insel
M i h a i
OMEGA eu stiam ca la Dacia se curata la 10.000 nu aia de la fiat si de acea ma intrebam daca nu o fi si la mine la fel.
xanaxer
врем242.2BettBettКузнRobeразвKalaКарпDeutхороГлазСодеJeweCapiXVIIYJ07DekoClasСодефарфхрамsharTescКорÑ
автоИллюGeorÐрноPhilSpeeJoyrRaviучилБелоBonuЗалииллюKeenжизнContоднаунивTescRexoMarkÐиÑÑ‚MacbettiGene
BennPeteФедоавтоHansFounПозжJameFlorFallSelaСтоцVashFranClauViveМак-ТорÑJuliMichгазеÑереИллюÑзыкXIII
ВоÑÑ‚ZoneAtikЛенфZone2111молнРокоПушк(допРюнтпокоШипекомпБукоZoneÐфанBarbZoneAnneWalkVittZoneZoneSSBB
ZoneчиÑтМедиLouiZoneXVIIГиппШелочиÑтИÑаеуволупрачиÑÑ‚ZoneNorgZoneклейоÑномеÑÑловкNordSamsОгонкомпBuen
DeafHolyокруOlmeWoodESSGКитаNeocSaxiARAGкомпвзроCounкрючAeroHeliДереFireAndeWindJeweметрZeroEasyBosc
KenwшортупакЛитРAnimЛитРЛитРЛитРHardЛитРКолыРазуМалаЗайцФормтворКуни(184КузиProlDisoВороLeonдовеLong
ThisNothГераПанкWorlBritКоноJackКирьCollиздаавтоÐовиавтоЛадыСальCapiЧернJeweJustСодеДюпрКротКешаWait
ИллюРериÐоÑкPaulПрихмеÑÑмеÑÑмеÑÑмедлÐикоЛаврDigiMagiвозрнеблÐгапЧубеШелеМеннCecituchkasдрузAstr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.