Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Import masina EURO 2 !!!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Razor30254
Masina care vreau sa o cumpar e cam rara in Romania. Si as vrea sa aduc una de dincolo. Problema e ca masina e EURO 2 (1995...1999).

Am inteles ca se pot face unele modificari ca masina sa fie EURO 3 si sa se poata inscrie. Stie cineva mai exact despre ce modificari este vorba, cum se procedeaza si cam cat ar costa?

Ar mai fi o varianta sa o tzin inscrisa pe o persoana din strainatate. Cel putzin pana la anu cand se pot inscrie si astea cu Euro 2. Si sa platesc taxele in germania pana atuncea. E posibil asa? Cam cat sunt taxele pe an dincolo? O sa se ia politia de mine la fiecare coltz ca am masina cu numere straine?

Rog seriozitate si pareri din experienta proprie.
James Kilowatt
De inmatriculat nu o poti inmatricula, orice ai face si oricat ar fi de nepoluanta. Daca tipul motorului din acte nu este in catalogul celor de la RAR, la revedere.
Alex-F1
Da' nu ne zici si noua despre ce masina e vorba??? Sau e secret? blink.gif Ar fi bine ca de la anu' sa se poata inscrie si masinile cu Euro 2 aduse de dincolo, dar cu ai nostri falnici guvernanti, io pana nu vad, nu cred....plus ca nici nu-i asa sigur ca intram in UE la 01.01.2007....personal nu cred ca avem ce cauta acolo in urmatorii 10 ani....numa' am face de ras intreaga Europa!!! :puke: Io am auzit (deci nu bag mana-n foc) ca dincolo se poate face modificarea de la euro 2 la euro 3, costa cam mult, cu tot cu omologare si tot ce trebuie si cica dupa aia se poate inmatricula in Romania, dar daca treaba e asa cum zice MR, atunci...e mai tricky....nu stiu.... :brilsmurf: Mai multe amanunte nu stiu, sorry.... Succes oricum!!! :wave:
Razor30254
o toyota celica din 97 am vrut sa duc
dar am renuntzat la idee
si dee asteptat pana la anu nu pot


merci pt informatzii
Paul46623
Stiu ca in unele tari poti sa ceri upgrade la sistemul de control emisii (pentru unele marci/modele de masini/motociclete), atata doar ca e cam bataie de cap si de buzunar. Acum insa nu stiu daca modificarile facute (si acceptate 'oficial') in afara pot sa fie acceptate si de catre RAR (fie chiar si cu document de la omologul lor strain).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.