Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Denumirea "Renault Symbol"
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Andrei74769
Salut,

Tocmai mi-am luat un Renault Symbol Fidji - pe care nu l-am primit inca, deci sunt in asteptare - si intre timp am cautat tot felul de informatii pe internet, fara nici un succes. Asta in principal pentru ca Renault Symbol pare a fi o denumire folosita la noi, in Rusia si Bulgaria (iar site-urile alea nu ma ajuta prea mult), si prin Venezuela & co.

Stie cineva daca versiunea asta exista si afara sau sub ce nume? Eu cautam si galerii foto, si voiam sa aflu masina a fost inclusa vreodata intr-un test EuroNCap.

Ma poate lamuri cineva?

Multumesc,
Andrei
eddie
Se mai vinde sub numele de Renault Thalia.Dar este fabricat numai pentru Europa de Est.Poti vedea mai multe despre Thalia aici.
In occident nu vei gasi asa ceva,Anglia,Franta,Spania s.a.m.d. au numai Clio bicorp.
In plus de asta,occidentalii sunt adevarati fani Clio.Iata o dovada din Anglia,de la o intalnire a fanilor de Clio.Vezi cumva vreun Symbol ?
cioaba
din cate stiu eu este prima incercare de a intra pe piata masinilor ieftine si cu portbagaj mare dominata acum de logan. personal nu sunt fan al masinilor marite artificial de genul symbol, cordoba etc. dar recunosc ca era sa-mi iau un symbol datorita pretului. iar in vest se pune invers problema.
Andrei74769
Multumesc pentru informatii. Pretul a fost si la mine un element important in alegerea masinii, dar si consumul redus (e pe motorina) in extraurban, am de gand sa fac niste drumuri lungi cu ea. In plus, dupa niste "comparatii" ale ofertelor existente la suma asta, chiar mi s-a parut ca are o dotare buna.

Mi-a placut, evident, Clio, chiar am stat foarte mult sa compar versiunile... pana la urma, am hotarat totusi sa raman cu ceva mai mult din salariu in anii viitori. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.