Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nou dealer Subaru?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
victor71773
Am vazut un nou site, partial in constructie: www.subarumotors.ro
Este cumva vorba tot despre cei de la Radacini sau va fi concurenta in piata?

Victor
Subaru Legacy 3.0
Vladimir73682
Pai ca sa vezi al cui e domeniul da-i clic aici.

Da Doamne sa apara si altii in afara celor de la Radacini!
G e o r g e
de ce ?
Vladimir73682
Extrem de simplu raspunsul: competitie.
G e o r g e
pai in cazul asta iti spun ca mai exista dealeri subaru in romania smile.gif
Vladimir73682
Mea culpa atunci, ramasesem cu impresia ca doar Radacini gestioneaza chestia asta.
victor71773
QUOTE(G e o r g e)
pai in cazul asta iti spun ca mai exista dealeri subaru in romania smile.gif


Din cate stiu mai sunt doar cei de la DomAutomobile, care aduc doar modelele Subaru produse strict pentru piata americana.
Mai este si altcineva?
griffonu
Poate competitia o sa-i faca pe cei de la Radacini sa fie putin mai atenti...

Nu intru in amanunte, spun doar ca am avut masina lovita si a durat 3 luni fara 2 zile ca s-o iau de-acolo. La un moment dat ajunsesem in faza in care cei de la service ziceau "lipseste un cablu si noi nu stim cand o sa soseasca, pur si simplu nu stim". Scary... smile.gif Si cand am luat-o, una din usile montate nu se deschide din interior... asta dupa 3 luni... penibil. Iar una din jentile lovite (masina a fost lovita din lateral) era stramba. Ma asteptam sa observe... n-au facut-o. O mai si mutasera din spate pe fata, astfel incat vibra volanul smile.gif

Un alt amanunt. Am luat masina prin Decembrie si n-am capatat - in ciuda unor promisiuni - un manual nici pana acum. Nu ca ar fi musai sa-l primesc, dar parca ramana un gust relativ amar... Daca ai cunoscuti pe-acolo, George, poate pui o vorba buna sa capat si eu cartulia cu pricina... smile.gif

-VaVaVoum
victor71773
QUOTE(griffonu)
Poate competitia o sa-i faca pe cei de la Radacini sa fie putin mai atenti...
Un alt amanunt. Am luat masina prin Decembrie si n-am capatat - in ciuda unor promisiuni - un manual nici pana acum. Nu ca ar fi musai sa-l primesc, dar parca ramana un gust relativ amar... Daca ai cunoscuti pe-acolo, George, poate pui o vorba buna sa capat si eu cartulia cu pricina... smile.gif

-VaVaVoum



Ce masina ai Griffonu? Eu am primit manual la Legacy 3.0, daca e aceeasi te pot ajuta.
Cat despre profesionalismul service-ului Subaru, iata o noua mostra: m-am dus sa imi schimbe discurile de frana si placutele, si am plecat de la ei cu taxi-ul fiindca mecanicul mi-a stricat filetul de prindere a unei etriere... m-au chemat dupa jumatate de zi spunandu-mi ca au rezovat - au gasit un mester nu stiu unde care le-a re-filetat orificiul respectiv, la alta cota... A durat vreo 3 saptamani sa primesc piesa originala de schimb.

Victor
CPI
Dealeri sint mai multi, ii gasesti chiar pe http://www.subaru.ro/contact/

Problema cu radacini este ca e importator si ceilalti dealeri depind de el.

Eu obtinusem un discount mai mare de la dealerul din Vilcea care parea si mai cunoscator despre Legacy/OBK si nivelele de dotari decit cel cu care am vorbit la radacini. E adevarat ca si el s-a dat la fund cind i-am cerut sa afle cind ar putea sa imi aduca un OBK 2.5 negru varianta medie sau de top. Poate tot la importator a fost blocajul?

Bye
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.