Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 11 prosti inseamna cumva steaua ?!
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Sport & Hobby
AZAZEL
niste fraieri care nu au puterea pshihica sa treaca de faptul ca sunt clar calificati in finala cu 1 ora si 20 minute inainte de finalul meciului!! e greu sa iei 4 goluri chiar daca te numesti fc vaslui.
G e o r g e
olaroiu a gresit ... cand la pauza a trecut in aparare . GRESEALAAAAA !!!
Mihai63349
Nu e vorba de a fi sau nu fraier. Steaua sufera, ca si Basel dealtfel de sindromul echipelor MICI! Cand, cum necum ai 3-0, iti propui, nu altceva, decat sa IEI max. 3 goluri.
In schimb, Boro, jos palaria! Sa mai crezi ca in 60 de minute poti da 4 goluri, dupa ce in anterioarele 120 ai luat 3 ... e de laudat. Bravo lor!
Astept si eu momentul in care o echipa romaneasca va fi in stare, nu sa recupereze 4 goluri, ci macar sa-si propuna asta!
Sa nu uitam ca si Rapidul, cu maaare noroc, a "reusit" sa incaseze doar 3 goluri, in meciul cu Hamburg.
Daca Steaua "reusea" sa piarda cu 3-2, ca si in cazul Rapidului, nu putea sa zica "Am castigat!". Poate cel mult "Am infrant!".
Pana la urma, ce era normal s-a intamplat: cel mai bun a castigat!
Felicitari BORO!
AlexTM
Las-ca asa-i mai scade nasul lui gigi. Daca Steaua lua cupa, el ar fi cistigat urmatoarele alegeri prezidentiale.
A K U
Ai perfecta dreptate, George. Olaroiu poate sa spuna el ce vrea, dar sunt convins ca la pauza le-a spus sa stea toti gramada in careu si sa degajeze tot. :puke: Cand a vazut ca nu se mai opreau englezii din dat goluri, a intrat in disperare si le facea semne sa atace. Cu cine? Cu Nesu???
Olaroiu le-a mancat finala (si Gigi prin atitudinea lui de stapan al tarii si prieten al lui Basescu pe care nu-l poate atinge nimeni, dar asta-i alt subiect-Dumnezeu nu doarme, mai trebuie si putina modestie din cand in cand), parerea mea biggrin.gif
ivghenie74744
si mai pleaca si Laca !pacat de suporteri ,la cate asigurari a dat jiji . . . :stretcher: jos pipera
laur6
cred ca a fost o miza mult prea mare pt niste capete atat de mici! asta referitor la fotbalisti. acum, incercand o comparatie (mult fortata, intr-adevar), imaginati-va cam ce ar juca brazilia la campionatul mondial daca ar avea un antrenor italian!!! blink.gif dupa parerea mea stilul de joc al stelei (cca) si stilul antrenorului olaroiu sunt divergente; nu se vor intalni niciodata decat daca steaua nu va mai fi steaua, sau olaroiu nu va mai fi olaroiu. in rest sa zicem merci ca s-a ajuns pana aici (inclusiv rapid) si am vazut si noi altceva decat bambiliciu' de la noi din campionat. hai ai nostri! beer.gif
DORU
Sunt multe de spus...dar am sa strang toate cuvintele in numai doua: PATETIC SI RUSINOS ! no.gif
Mariacu
No comment! :evil: :disgust: :cry: wallbash.gif :argue: :minigun: etc.
stefan44002
Infrangerea Stelei s-a datorat aceleiasi mentalitati paguboase a echipelor romanesti, de a juca la conservarea rezultatului. Jucatorii nu reusesc sa se detaseze de presiunea care se pune asupra lor.
:evil:
gabi4
QUOTE(DORU)
RUSINOS ! no.gif

rusinos ca ce? ca am jucat o semifinala dupa atatia ani in care nici nu existam in fotbalul european?
meciul s-a pierdut pe greseli individuale, carlos dupa parerea mea fiind cel mai vinovat si apoi "tactica" lui olaroiu de a ne apara...era bine daca invatau din greselile facute de basel in sferturi.

anul viitor pe mama lor in liga campionilor! biggrin.gif
Meditatorul
nu o sa faca niciodata treaba cu un antrenor roman!

au o mentalitatea, strategie si pregatire psihologica invechita!

carlos nu are fata de steaua!
DORU
QUOTE(gabi4)
QUOTE(DORU)
RUSINOS ! no.gif

rusinos ca ce? ca am jucat o semifinala dupa atatia ani in care nici nu existam in fotbalul european?


RUSINOS pt ca la 2-0 in deplasare si 3-0 la general poti sa te umilesti ca o echipa de Divizia C ! Daca pierdea cu 2-0 nu ma suparam, dar sa incasezi, tu Steaua, 4 goluri in 60 min, e de-a dreptul strigator la cer ! :ban:
Sebastian-58
Intr-adevar, este ceva tipic romanesc - tine de mentalitatea romanului: cand vezi ca aproape ai ajuns, opresti motoarele si te inceci la mal.
S O R I N
Totusi, cu toata dezamagirea pe care o simtim cu totii ,eu zic ca trebuie

sa fim mandrii ca o echipa romanesca a ajuns in semifinala cupei

uefa,dupa aproape 20 ani......

Sa nu uitam ca in ultimii ani ne bucuram daca treceam tururile

preliminare..
Alnaibii
au ajuns, dar cum? de cand a plecat zenga, eu nu am vazut nici un meci in care steaua sa joace fotbal. asa cum acum au pierdut pe greseli individuale, calificarile au rezultat tot in urma unor reusite individuale, nu a unui joc de echipa.
cu pastorul jiji la carma, cum vroiati sa joace altfel decat ca niste oi?
danmatyas
am pierdut din cauza mentalitatii, a psihicului de roman, care e de tot kkt-u..ne meritam soarta care o are tara asta.Numai bine!
S O R I N
QUOTE(Alnaibii)
au ajuns, dar cum? de cand a plecat zenga, eu nu am vazut nici un meci in care steaua sa joace fotbal. asa cum acum au pierdut pe greseli individuale, calificarile au rezultat tot in urma unor reusite individuale, nu a unui joc de echipa.
cu pastorul jiji la carma, cum vroiati sa joace altfel decat ca niste oi?


Neee.Reusita individuala merge o data,de doua ori,dar nu te tine la

infinit...Ca si in cazul portarului Carlos.I a sa ne amintim la cate centrari

a iesit bine sau mai puitn bine si am scapat fara sa primim gol.Si pana la

urma s a intamplat ce s a intamplat.

Acum nu ca il apar pe becali,dar sa fim seriosi ,uita te in curte la dinamo...

acolo sunt oameni care si urmaresc decat propriul buzunar.De aia castiga

campionat dupa campionat si in cupele europene s au facut de ras....pe

cand el asa oier,cioban sau badaran ,a reusit sa faca la steaua treaba...
guerilla
trecand dincolo de mandria de a fi ajuns in semifinale, daca as fi vazut ca steaua a luptat pe moarte sa invinga aseara da, as fi fost impacat cu gandul ca nu a ajuns in finala. dar din minutul 25 steaua a dormit in pantaloni la nivel general. nu pot sa spun ca au fost greseli individuale. ci greseli de echipa per total. ca golurile au fost rezultatul unor pase, degajari sau interventii proaste, asta este. dar nu a fost cazul aseara, cand cei de la Boro au fost lasati sa ajunga in 15 metri de poarta oricand au vrut.
si-au batut joc de o tara intreaga. rusinos. jignitor la adresa suporterilor si a celor ce au sperat.
ncristi
Subscriu cu ce spune guerilla...
Aseara jucatorii stelei aratau ca niste gaini rapuse de aviara...pacat ca am pierdut vremea pana la 1.00 am :puke:
S O R I N
Nu ne ramane decat sa speram,poate la anul,poate la

alalalt,etc..... blush.gif

Nu de alta dar ne am invatat sa speram de vreo 16 ani ,incoace visavi de


tot ce se intampla pe la noi pe aici,pe plaiuri mioritice...
mihai58026
)(!"&$()*^%_(^¬_)&+_¬_+)%&¬_+&)_%(&¬_£_%(%&_7`-75_(&%_(&¬(&!"$)(&¬)($&¬_(£$&__(_)*.. am incheiat citatul... o singura intrebare?
a observat cineva ca mingea aia cu care se jucau copii aia sa fi fost fierbintre?
ca ai nostri o trimiteau oriunde, numai sa scape de ea....comentariile nu prea mai au rost acum.. vorba nu stiu carui cantaret roman: speranta moare ultima cand, de fapt, ar trebui sa moara prima
cristinel costel71091
A fost un meci de infarct!noroc ca mai jucam un cs intre timp.
oricum ma asteptam sincer la asta.asa fac in general romanii.se inneaca la mal.
alta data mai atenti!!!! :romania:
hai romania!
sad.gif
ivghenie74744
a urmarit aseara cineva la stiri aberatiile spuse de mihai stoica cum ca in romania : numai steaua ... numai steaua...
Andrei Suzuki
Eu am auzit ca Becali i-ar fi dat unei ziariste un sut in fund cand a incercat sa ii ia interviu.E adevarat?
ivghenie74744
rep . : cine e de vina ptr rezultat? jiji :ãããã...dân,dân...diavolul cin sã fie...ãããã...
James Kilowatt
Primul meci al Stelei care il vad si eu in cupa uefa anul asta.... si e si ultimul blush.gif
Nu-mi pare rau ca au mancat bataie, ci ca au mancat bataie de la niste fazani. Daca ii batea Arsenal sau Real era altceva. Singurul lucru la care aia au fost mai buni a fost determinarea! Dupa ce au dat goluri, au luat vacanta si nu si-au mai revenit, in purul stil romanesc. Nici macar tipica miuta cu mingea pe jos, sau macar antijoc n-au facut. Nici nu s-au aparat.... extremele au fost libere englezilo aproape intotdeauna.
S-au purtat ca niste fetite, pe care englezii le-am halit cu fulgi cu tot. Chiar daca luau bataie, si erau adunati cu farasul de pe jos de extenuare, macar era onorabil.
Eu mi-as dori sa vina un antrenor sau macar un secund englez, care chiar daca nu stie scheme si tactici macar sa-i invete sa joace din minutul 0 si pana in minutul 150 daca e nevoie.
cioaba
wallbash.gif

daca vrei sa nu iei gol nu le dai adversarilor repede inapoi toate mingile pe care le pierd. am pierdut, asta pot intelege. dar ne-am umilit singuri in fata unei echipe care nu avea altceva decat vointa, si asta e greu de inghitit. blush.gif
Legionaru'
QUOTE(sorin42005)
Ca si in cazul portarului Carlos.I a sa ne amintim la cate centrari a iesit bine sau mai puitn bine si am scapat fara sa primim gol.Si pana la urma s a intamplat ce s a intamplat.


Sorin, tentativa aia de portar a comis-o grav de 2 ori! Carlos nu e nici pe departe ce s-a asteptat de la el! Oricand prefer un portar care apara ce e de aparat unuia care scoate o minge imposibile si ia 2 goluri copilaresti!
Cred ca esti de acord cu mine!
S O R I N
Florine in mare tu ai dreptate.Dar,nu uita ca in tur,a scos ,cu noroc,cu

nenoroc,nu conteaza,cert este ca a scos niste mingi grele,si datorita lui

a ramas 1-0.

Asta e,a gresit....e omenesc,dar pacat ca a gresit cand nu trebuia....
boty
Degeaba ne ofticam si ne suparam noi pe meciul de aseara . Daca ei (jucatorii ) nu au vrut sa castige 100 000 EURO noi nu puteam sa ii obligam sa-i ia , asa ca...
Daca nu pt echipa dar macar pt banii aia mancam din jampierele englezilor de mai mestecam la ele si la 3 ore dupa meci...
:ban: no.gif
Arheopterix
Nu ma pricep de loc la fotbal,dar nu era Olaroiu nu de mult jucator?
Dupa cate i-mi imaginez,nu poti deveni asa repede antrenor (vedeti si cazut Hagi).Trebuie sa incepi cu echipe mai mici,sa castigi experienta,apoi sa treci la o echipa cu palmares.
Ma uit la NBA.Nu neaparat sa fi mare jucator ca sa devii mare antrenor,si e si invers valabil (vedeti cazul Pat Railley).
Si inca daca il ai pe becali pe cap.....
Maff
De toata jena meciul de aseara.Eram inainte de meci la sala si am facut pariu cu unul ca o sa dam un gol doua si o sa pierdem la scor dupa aia.Si din pacate am avut dreptate.Oricum la 2-0 pentru noi jiji deja era foarte ingandurat?Oare ii era frica sa nu trebuiasca sa le dea fotbalistilor prima?
Am fost de toate jena..........
romb
ne-am facut de ras , era sa mor de inima la meciul asta si am doar 23 de ani , cred ca primele solutii sunt demiterea lui Olaroiu si concedierea lui Carlos.... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

si asa ca fapt divers am castigat vreo 3 milioane la pariuri , am bagat ca da Steaua primul gol , cota bunicica , da mie scarba sa ma duc sa iau banii :bash: cand ma gandesc ce sa intamplat in meci :bash:
S O R I N
Romb,la voi cam asa e.A gresit ala,pac afara,a gresit alalalt,pac afara...

Pana si jiji a zis "domne cu oltenii astia nu prea poti sa te joci" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ce ti e si cu oltenii astia,radicali rau de tot...... biggrin.gif
AZAZEL
in momentul in care englezii ne-au egalat, am zic ca or sa ne bata cu 5 la 2.insa baietii ne-au dat goluri atat cat ne era necesar.
CPI
Nu, ca la 4-2 s-a trezit romanul sa atace. Pacat ca in minutul 90...

Mai bine ii lasam sa ne dea la 4-lea gol imediat dupa al 3-lea, se trezeau ai nostri si dadeau si ei...

Uite ca in schimb la handbal nu mai sintem looseri, si fetele si baietii joaca pina la sfirsit, ca englezii. Ma rog, si ca danezii, si ca altii.
romb
le-au trebuit 4 , de aia sau oprit , daca le trebuiau 6 , dadeau 6 fara probleme la cum a curs jocul.

radical , neradical , eu tot raman la parerea ca Olaroiu trebuie dat afara , mai ales ca a luat-o pe coaja si de la Rapid si la cum are echipa moralul campionatul pare compromis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.