Help - Search - Members - Calendar
Full Version: accidente
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
scoaba64138
Am avut anul trecut un coleg care-si dadu-se dacia la programul rabla si si-a luat un clio.Dupa trei saptamini a aparut cu masca fata sparta radiatorul curgea si farul stinga spart.L-am intrebat ce a patit.Mi-a zis ca a lovit un iepure la 80km / h .Stau si ma intreb daca era altceva ( sa nu zicem om ) o caprioara , vulpe sau alt animal ce se alegea de masina.Asa ca cel putin la capitolul sifonat eu spun ca-s mai bune astea mai vechi.Cu toata tehnica de reducere a tensiunii accidentului uneori fac mai mult rau.dar nu pot sa spun ca nu sunt bune ! Am vazut si accidente in care daca nu era airbagul, centurile pretensionate / altele soferul si pasagerii nu scapau prea bine. Dar pina reusesc( im )sa-mi pot permite o masina noua ( si poate mai buna ) eu stau la Ladita mea ,o ingrijesc,intretin si sper la cit mai multi km fara incidente. De fapt asta doresc tuturor celor care sunt pe sosele.
Dragos56563
Multam, nea' ! Sa dea cel de sus la toata lumea...

:wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.