Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul polo....merita?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Ramona74422
ce parere aveti despre noul polo?
eu m-as hotara un la polo attractive 1.4/ 75 cp, pret:10.681 CIP:12.816 DDP.(il iau in leasing pe firma, deci ma intereseaza doar CIP-ul)
La banii astia si la dotarile pe care are, am gasit ca ar fi cea mai rentabila oferta momentan, ce parere aveti?
Sincer....eu as opta intre un polo si un seat ibiza....care e parerea voastra?

Thanks
Adr1an
Te-as sfatui un Polo. Nemtii sunt tot nemti. Cred ca oricine ar fi de acord cu mine ca brandul VW este net superior Seat-ului. Am aruncat si eu o privire pe site-ul Volkswagen si sa fiu sincer modelul Attractive arata foarte bine. Si dotarile pe care le are nu sunt rele deloc.
P.S. La Seat nu m-am obosit sa ma uit... blush.gif
cata52820
Gasesti pe acest topic o multime de impresii despre noul Polo 9N3: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=5877
Bafta! Te asteptam printre noi!
Ramona74422
multumesc frumos pt. topic, acum dupa mai multe cercetari m-am hotarat la polo attractive, astept sa demarez actele, sper sa nu intampin probleme biggrin.gif
singura "problema" este culoarea: eu vreau negru, ceea ce bineinteles ca nu au asa ceva pe stoc, si ar dura 2 luni sad.gif , singura optiune imi ramane sa aleg intre un albastru sau visiniu(rosu), lucru care nu ma multumeste pe deplin.
in afara de ceea ce contine pachetul attractive ce m-ati sfatui sa aleg? :scratchchin:

thanks
cata52820
ESP, air-bag-uri, BC, MP3 cu 8 incinte si altele, dar n-ai zis in ce suma vrei sa te incadrezi. Ai PM!
Ramona74422
multumesc frumos, l-am citit deja.
eu am avut ceva batai de cap cu ei in legatura cu avansul, eu ziceam una ei alta(de bani e vb.), ca firma(pe care vreau sa iau masina) nu stiu ce nu are si ca drept urmare trebuie sa dau un avans mai mare.cei drept am mai lasat dosarul si la seat si ei tot asa mi-au zis...avans mai mare(parca se intelesesera intre ei). in cele din urma pe cei de la seat i-am lasat in stand by si maine o sa merg sa inchei contractul cu cei de la vw, bineinteles cu un avans mai mare
tot maine o sa vad si ce e cu computerul de bord, la tel imi spuneau ca o sa mi-l dea, ce e ieftin, din partea casei, sa vad ce pot scoate.(nu cred ca am mentionat-e vb. de pbn).
am intrebat de dotari optionale pt. ca nu am avut timp sa mai fac calcule pt asta, fiind preocupata de avans.
ma gandesc ca daca tot m-am chinuit atat macar sa o iau "calumea".
deci in afara de computer de bord....nu stiu pt. ce as mai opta..esp e cam scump, iar scaune incalzite chiar nu stiu cat de optime ar fi.....

multumesc anticipat
lucian59987
salut

in legatura cu noul polo e o alegere buna,singura probleme e cum sunt facute cele de la noi din reprezentanta.
parerea mea ca cele achizitionate de la noi sunt ansamblate in turcia ,spania,si-ti poti da seama de calitate.
am ceva preteni ce au achizitionat polo de la noi iar unul din ei l-a achizitionat direct din germania,si vreau sa spun ca nu se compara e diferenta de la cer la pamint,l-a ajuns 10200 cu taxe,si aprope full,fara piele si negru.jante,proiectoare,4 geamuri electrice,clima,esp,abs,centralizata,alarma viper,inchidere automata a geamurilor in momentul cind se inchide si a fost achizitionata la 9860km reali cu carte service,iar cei ce au achizitionat de la noi cu mai putine dotari iau ajuns 12800 cip,deci nu merita sa achizitionezi de la noi.
o poti cauta direct in germania si o bagi in tara pe o firma de leasing de unde tu o poti achizitiona daca te intereseaza leasingul,parerea mea gasesti i germania noul model pina-n 19000km,ce mai e bun ca au si garantie internationala caci pretenul meu a bagat masina pe garantie la cybernet bacau,firma de distributie la vw,ce mai are bun e foarte fiabil pe drumurile noastre,usor de intretinut,consum benzina mic caci are mot de 1,200,seat nu se merita caci e mai inghesuit,iar polo achizitionat de la noi e foarte rigid,amortizarea in gauri e foarte rigida,de acum faci cum crezi ca e mai bine

o zi buna
Mihai52845
am un polo attractive bleu metalizat 1,2 si 64 cp. Sunt supermultumit.
Cred ca cel de 1,4 e exact masina potrivit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.